Skocz do zawartości
kinder112

Tani zestaw AMD AM3+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym złożyć tani zestaw komputerowy pod AM3+ z możliwym późniejszym upgradem do następcy bulldozera (Vishera).

 

Moją uwagę przykuł taki zestaw z allegro:

http://allegro.pl/se...2486555666.html

 

do tego chciałbym dołożyć radona 7770, i crucial m4 120gb, do tego jescze potrzbuje polecenia jakiegoś zasilacza,

na obudowę wybieram fractal 1000 chyba że ktoś poleci coś równie prostego i eleganckiego.

 

Chciałem spytac o pare rzeczy bardziej doświadczonych uzytkowników:

 

1. Czy ta płyta obsłuży vishere?

2. Czy ten procesor nie będzie blokował karty graficznej?

3. Czy opłaca się dysk na Sata 3 na pewno sata 2 będzie w pełni saturowana ale może jakiś tańszy?

4. Jaki zasilacz do takiego zestawu

 

Jak oceniacie sensowność takiego zestawu, czy zaproponowalibyście coś innego, cena takiego zestawu to ok 2000zł jakby zsumować.

Edytowane przez kinder112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-VS3%20UCC/?cat=CPU płyta nie obsługuje Bulków, to pewnie następcy też nie obsłuży.

Daj se siana z tym am3 i poskładaj coś na lgs1155.

Podaj co konkretnie ma się mieścić w tych 2tyś.

Dysk może mieć spokojnie sata2, na sata3 szybszy nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie potrzebuję cały komputer (skrzynia włącznie z obudową) chciałbym żeby to był zestaw AMD pod AM3+ 4/6 rdzeniowy phenom II ze względu na to że chcę na nim postawić pare wirtualnych maszyn i tutaj pełne rdzenie AMD wygrywają z pentiumami i i3. Ze względu na wirtualizacje musi też być dysk ssd 120gb, normalnego dysku nie potrzeba. bardzo kuszący wydaje się 1045t za ok 500zł ale wtedy raczej lekko przekroczę budżet. Fajna jest też opcja tańszych athlonów z szansą na odblokowanie rdzenia. W podanej aukcji jest pewność i cena też wydaje się dość spoko tylko mobo nie cieszy zbytnio.

Cena ok 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odblokowane rdzenie raczej juz nie licz. Kurcze jakbym wczesniej wiedzial to bysmy sie moze dogadali, bo bede wystawial m4a89gtd pro+ X6 1090T od 1zl, w sumie to chcialem oddac bratu, ale jak mu pokazalem jaki to kaloryfer, to nawet za darmo nie chce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, do tej pory bylo OC na 3.8@1.3125v (bardzo niskie napiecie jak na AMD). Kompa mam w pomieszczeniu 2x4m i nie szlo wytrzymac. Nawet w IDLE. Jak wchodzilem z rana do pomieszczenia z kompem to odrzucalo mnie buchniecie goracego powietrza. Teraz jade na std taktach, temp pokojowa 25st. W idle mozna posiedziec, ale wystarczy ze odpale BF3 (nie wiem jak ta gra uzywa procka), ale juz robi sie goraco. Mam w obudowie u gory wiatrak 120mm i jak przyloze reke w stresie leci juz dosc cieple powietrze

 

Zobacz sobie jeszcze pobor energii

http://www.purepc.pl/procesory/wielki_test_procesorow_2012_46_ukladow_cpu_od_amd_i_intela?page=0,12

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jednak odpada bo ja już normalnie mam gorąco w mieszkaniu, nie spodziewałem się że z takiego powodu odrzuce jakiś zestaw. W sumie odpowiadałoby mi trinity ale jak usłyszałem o premierze w paźdzerniku to odpada, a w llano z kolei szkoda (FM1) właśnie dlatego że w październku trity. W takim razie jakiś athlon x4 może, ale obecnie chyba nie ma żadnej gwarancji że zakupiona płyta am3+ będzie komptaybilna w przyszłą vishera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za to gwarancja, że każda obecnie płyta na lga1155 będzie kompatybilna z i5 (przynajmniej z tymi, które są obecnie na rynku).

 

Jedynie co z AMD może się opłacać to Athlon 631 na FM1, wymaga on jednak zewnętrznej grafiki.

Podaj co konkretnie ma się mieścić w tych 2tyś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gpu będzie do gier, rozdzielczość 1680x1050, przyjrzałem się opcji athlon x631 na FM1 i choć z podstawką już nic nie zdziałam to jednak cena jest naprawde fajna i za pełne 4 rdzenie i za mobo na A75, także chciałbym prosić o pomoc w skleceniu takiego zestawu.

Edytowane przez kinder112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę kupuję pod obecny procesor a nie jakiś ktróego nigdy nie będzie, ewentualnie będzie całkowicie nieopłacalny. Potem wypuszczą jakieś pokemona na Twoją i płytę a Ty go kupisz, mimo, że to całkowicie nieopłacalne.

Bierz najtańszą płytę na A75 z trzy letnią gwarą. A 631 nie ma grafiki więc wyjścia wideo cię nie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie

 

po namyśle złożyłem nastepujący zestaw

Dołączona grafika

 

chciałem prosić o uwagi na jego temat, czy jest to dobry zestaw za te pieniądze i czy jakieś komponenty byście wymienili.

Zastanawia mnie też czy zasilacz ma odpowiednią moc oraz czy nie potrzeba jakiegoś dodatkowego chłodzenia dla cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw w miarę dobry, dodatkowego chłodzenia na CPU nie musisz kupować, boxowe dostajesz razem z procesorem. Zasilacz ma odpowiednią moc, jeśli chcesz, możesz dopłacić do Thermaltake Smart 530W, który jest teraz w dobrej cenie w morele.net:

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-atx-smart-530w-120mm-80-apfc-sp-530pcweu-442655/

Okablowanie ma podobne, co ten Be Quiet za 191 zł, jest od niego jednak delikatnie mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że wbijam do tematu ale szukam właśnie zasilacza(priorytet cisza) i już miałem kupować OCZ ZS 550W ale kolego BlackMachine podałeś fajną alternatywę na dodatek tańszą thx.

Edytowane przez d4r3kdmf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że ten Thermaltake na niższy certyfikat 80+ i brak oplotów na większości kabli. Głośność zapewne oba zasilacze mają podobną. Jeśli bardzo zależy Ci na ciszy i nie masz jednocześnie zbyt prądożernego zestawu, to warto rozejrzeć się za Be Quiet Pure Power L8 430W:

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-bn180-419931/

Ma nieco niższą moc na linii 12 V (396W), ale jest za to wyposażony w wentylator Silent Wings, który charakteryzuje się wysoką kulturą pracy. Co warte podkreślenia, zasilacz ten posiada również modularne okablowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym prosić o ocene zestawu, uwagi i pomoc. Dodatkowo co jeszcze muszę kupić aby zlożyć komputer? Pastę termoprzewodzącą, jakieś śruborkęty ? Zestaw pod wirtualne maszyny i gry, dziekuję

 

http://www.morele.ne...ry/info/kFqlWz/

Edytowane przez kinder112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kinder112. Pasty nie potrzebujesz, bedzie naniesiona na BOXowy cooler. Wystarczy jeden maly krzyzakowy wkretak. W grach szalu nie bedzie, no ale Twoj wybor. Wybrales SSD kosztem nizszej wydajnosci w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, co wyżej napisał adamlop, napędu nie potrzebujesz? Dobrze byłoby dopłacić do lepszego zasilacza, np. Thermaltake Smart 530W lub Corsair CX600V2, ten Be Quiet to w gruncie rzeczy nic ciekawego, w dodatku ma stosunkowo niską moc na linii 12 V (360W):

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-atx-smart-530w-120mm-80-apfc-sp-530pcweu-442655/

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx600-v2-80-plus-atx-600w-eu-version-cmpsu-600cxv2eu-399354/

Thermaltake jest od niego prawie 100W mocniejszy, Corsair jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...