Skocz do zawartości
misieeq

Co wybrać? Acer Aspire V3-571G vs Dell Inspiron 7520

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, namierzyłem dwa kompy o podobnej konfiguracji, Acer Aspire V3-571G i Dell Inspiron 7520:

i5-3210M

4GB DDR3 1600 MHz

Różnią się jedynie grafiką GT640M (Acer) i HD7730M, które również są bardzo zbliżone do siebie wydajnościowo. Stąd moje pytanie, czy różnica między tymi modelami jest na tyle odczuwalna, żeby wybrać Acera, skoro bardziej skłaniałem się ku Dellowi? (za Dellem przemawia więcej USB 3.0 i podświetlana klawiatura) Najbardziej zależy mi na wydajności w grach i to będzie decydującym czynnikiem jeśli chodzi o wybór notka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie modelu V3-571g wypowiedziałem się już tu: http://forum.purepc....g-3210mgt-640m/

 

Na notebookcheck z benchmarków wynika, że HD 7730m jest 10-15% wolniejszy od GT640m. Gdy kupowałem V3-571g, na rynku nie było jeszcze tego Dell'a, więc większego problemu z wyborem nie miałem. Myślę, że nie zauważysz różnicy - zarówno do GT640, jak i HD 7730m sterowniki są jeszcze w fazie raczkowania. GT640m jeszcze nie ma nawet podpisów WHQL (sic!), same bety. Wydajność tych GPU jest prawie taka sama.

 

Za GT640m przemawia PhysX i CUDA (jeśli z tego korzystasz).

 

Co do pamiątek, zadbaj żeby były w dual channel a nie w jednej kości - zawsze to lepiej dla integry Intela i ogólnej wydajności pamięci (szersza przepływność bitowa, 128 zamiast 64). Warto dopłacić od razu.

 

Co do wykonania, Acer pozytywnie mnie zaskoczył - ale wszystko to plastik i warto o tym pamiętać.

Edytowane przez slawekb0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie modelu V3-571g wypowiedziałem się już tu: http://forum.purepc....g-3210mgt-640m/

 

Na notebookcheck z benchmarków wynika, że HD 7730m jest 10-15% wolniejszy od GT640m. Gdy kupowałem V3-571g, na rynku nie było jeszcze tego Dell'a, więc większego problemu z wyborem nie miałem. Myślę, że nie zauważysz różnicy - zarówno do GT640, jak i HD 7730m sterowniki są jeszcze w fazie raczkowania. GT640m jeszcze nie ma nawet podpisów WHQL (sic!), same bety. Wydajność tych GPU jest prawie taka sama.

 

Za GT640m przemawia PhysX i CUDA (jeśli z tego korzystasz).

 

Co do pamiątek, zadbaj żeby były w dual channel a nie w jednej kości - zawsze to lepiej dla integry Intela i ogólnej wydajności pamięci (szersza przepływność bitowa, 128 zamiast 64). Warto dopłacić od razu.

 

Co do wykonania, Acer pozytywnie mnie zaskoczył - ale wszystko to plastik i warto o tym pamiętać.

 

Sławku, czy mógłbyś opisać dużo szerzej opisaną v3 ? Zamierzam sobie taką kupic i chciałbym poznać o niej czyjąś dokłądną opinięDołączona grafika

http://allegro.pl/la...2552301902.html

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, czy mógłbyś opisać dużo szerzej opisaną v3 ? Zamierzam sobie taką kupic i chciałbym poznać o niej czyjąś dokłądną opinięDołączona grafika

http://allegro.pl/la...2552301902.html

Pozdrawiam:)

 

Nie bardzo wiem, co byś dokładnie chciał wiedzieć Dołączona grafika

 

Zacznę od słabszych stron, żeby było łatwiej:

 

- matryca nie powala kontrastem ani jakością kolorów - mi to nie przeszkadza aczkolwiek mam porównanie np. z monitorem benq g222hdl, który ma najlepszą matrycę TN jaką widziałem. Inne notebooki/netbooki, które miałem to Lenovo 3000 n200 (1280x800), MSI Wind U270 (1366x768) - pierwszy był podświetlany tradycyjnie, drugi na ledach - oba bardzo przeciętne. V3-571g ma tak samo przeciętną matrycę- każda matryca jest inna - widziałem nawet U270 od kumpla i też inaczej świecił niż mój.

 

- same plastiki w obudowie (mogłoby być trochę alu...)

 

- laptop nie osiąga tej samej wydajności na baterii co na zasilaniu zewnętrznym (podobno wiele tak ma)

 

- tylko jedno usb 3.0

 

- dosyć przeciętny dźwięk (same wysokie tony), trochę poprawiony przez rozszerzenie sterownika o Dolby Home Theater v4

 

- nieco wolny dysk twardy (Uwaga! - serie WDxxxxBEVT i BPVT tak mają - zaawansowane opcje oszczędzania energii - APM - nie wiadomo po co :/ Wyłączenie APM nic nie daje)

 

A teraz niepodważalne plusy:

 

- GT640m - to dla mnie krok milowy w wydajności, wspiera oczywiśćie Physx i CUDA (Radeony nie mają), Open CL.

 

- i5 III generacji (szybkie cholerstwo, w cinebench, passmark i niektórych innych testach dogania stacjonarne Phenomy II 945, ma też AES, SSE 4.1/4.2) Jest także znacznie szybszy od najlepszego APU AMD - Trinity A10 (A10 ma tylko trochę więcej instrukcji, które mogą przydać się w grafice wektorowej, np. w CAD, i5 3210m i tak jest jednak szybszy) System ponadto lepiej współpracuje z HT intela - 2c/4t, niż modułową konstrukcją Trinity - 2m/4c (było o tym wiele apropos architektury Bulldozer). Teoretycznie bierze mniej prądu niż i5-2520m II generacji.

 

- LAPTOP JEST BARDZO CICHY!

 

- laptop przez większość czasu pozostaje zimny (pod bardzo mocnym obciążeniem dmucha z niego gorące powietrze i proc rozgrzewa się do 80 st, grafika też, ale nie więcej i nadal jest cicho). Przy długim obciążeniu klawiatura robi się ciepła z lewej strony ale to normalne.

 

- w modelu z i5 nie ma zjawiska throttlingu, podobno z i7 już rzekomo jest, co ma być winą zbyt słabego zasilacza (90W)

 

- dosyć długie przebiegi na bakterii (3,5h z palcem w nosie - ekran na max + wi-fi), max jaki uzyskałem z wi-fi to 4,5h, filmy oglądałem przez ponad 2,5 h.

 

- dość dobra kamera 1,3 Mpix, mikrofonu nie sprawdzałem ale może być kiepski

 

- wygodna klawiatura (przynajmniej dla mnie), niestety niepodświetlona za to z blokiem numerycznym

 

- wielki touchpad, do którego trzeba się przyzwyczaić, potem jest już tylko lepiej

 

 

Co mnie boli to nadal nie ma oficjalnych (WHQL) sterowników do GT640m. Musiałem trochę dostrajać opcję przełączania grafik. Lap jednak nigdy się nie zawiesił

 

Przeszedłem na nim całego NFS The Run (max w 1366x768), jestem w połowie Dirt 2 (wszystko na ultra oprócz ustawienia crowd=high, też w 1366x768 - na oko powyżej 50 fps) - na baterii są co chwilę mocne przyciny, na zasilaniu jest OK (pisałem już o tym wcześniej, zauważone tylko w grach).

 

Laptop ma przełączanie grafik przez sterownik nVidia Optimus - w pulpicie, flashach itp działa na HD4000 zintegrowanej w CPU, można ustawić też tak, że na baterii będzie korzystał tylko z niego. Nie widać migotania podczas przełączania grafik - dzieje się to niezauważalnie.

 

Nie wiem jak to wygląda w Inspironie 7720, tam siedzi HD7730 ale na pewno też jest jakoś przełączany między HD4000, nie wiem czy tam są spadki na baterii czy nie.

 

Co do tego:

 

http://allegro.pl/la...2552301902.html

 

Lepiej wziąć wersję z 8Gb RAM 1600 - on i tak więcej raczej nie potrzebuje. Sam mam 8 Gb 1333. Mam też dysk 750Gb a nie 500. Co do koloru się nie wypowiadam - mam srebrnego olimpijskiego (i chciałem takiego), wierzyłem, że nie będzie tak łapał odcisków palców - faktycznie, nie łapie tak bardzo a przynajmniej tego tak nie widać jak na moim czarnym U270.

 

Nie wiem, co mogę jeszcze napisać - jak coś więcej trzeba to pytaj.

 

Pozdrawiam,

SB

Edytowane przez slawekb0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź Dołączona grafika

 

Co do laptopa - wybrałem siwego (http://allegro.pl/acer-v3-571g-i5-3210-8g-750g-gt640-usb3-windows-7-i2550146629.html) - już zamówiony.

 

Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jaki RAM ma wersja olimpijska? Bo nie widziałem, żeby było to gdzieś opisane.

 

1.Czytałem gdzieś, że napęd po wyjęciu strasznie lata na wszystkie strony, 2. Podobno matryca jest strasznie "giętka" (strach o to, że pęknie) - prawda?

 

No i ostatnie pytanie jakie mi nachodzi na myśl - czy laptop jest aż tak bardzo podatny na zarysowania, jak o tym piszą.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź Dołączona grafika

 

Co do laptopa - wybrałem siwego (http://allegro.pl/ac...2550146629.html) - już zamówiony.

 

Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jaki RAM ma wersja olimpijska? Bo nie widziałem, żeby było to gdzieś opisane.

 

1.Czytałem gdzieś, że napęd po wyjęciu strasznie lata na wszystkie strony, 2. Podobno matryca jest strasznie "giętka" (strach o to, że pęknie) - prawda?

 

No i ostatnie pytanie jakie mi nachodzi na myśl - czy laptop jest aż tak bardzo podatny na zarysowania, jak o tym piszą.

 

Pozdrawiam !

 

 

Hej,

 

Lap ma ram DDR3 1333, sprawdzone, pewne. W innym wątku jeden z Forumowiczów odpowiedział mi, że przy SB i IVB różnica iędzy 1333 i 1600 jest marginalna, co wynika prawdopodobnie ze sposobu pracy kontrolera pamięci. U AMD zauważa się wzrost wydajności integry w CPU, nie wiem jak jest w Intelu - być może tak, być może nie. Kupiłem dokładnie ten sam sprzęt - identyczny 2 miesiące temu za 50 zł więcej w tym samym sklepie. Sprzedający w Katowicach sam był ciekawy jak on wygląda, bo to była zupełna nowość i nigdzie nic o nim nie pisano :D

 

Z napędem to nie tak - każdy slim się rusza na boki - montowałem ostatnio HTPC pod telewizor i wsadzałem DVD-RW slim bodaj LG - dokładnie to samo - tam musi być trochę luzu i tyle Dołączona grafika

 

Matryca jest trochę giętka to prawda - nie nosiłem go jeszcze, nie wypowiem się ale wątpię by pękła, jeśli nie będziesz laptopa dźwigać za lewy lub górny róg otwartej matrycy. Matrycę staraj się otwierać na środku, trochę ciężko na początku chodzi.Nie wiem czemu już nie montują rygli, to było wygodniejsze :/

 

Co do rysowania, ostatnio spadł mi na niego kabel jack-jack, metalowym wtykiem prosto na palm-rest i zsunął się na ziemię - po tym zdarzeniu nie ma żadnych rys. Jedyne co na pewno się porysuje i to szybko - to ramka matrycy - mikrorysy już po pierwszym czyszczeniu, takie życie (mam porównanie z MSI U270, który jest już cały porysowany od noszenia w etui -takie uroki wykończenia piano black).

 

Pozdrawiam!

 

Myślę, że będziesz zadowolony, ja jestem Dołączona grafika

Edytowane przez slawekb0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak myślę - dosyć długo go obserwuję :)

 

A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, jak to jest z RAMem? Bo z tego co słyszałem są 2 gniazda pamięci. W tym Acerku jest 2x 4GB czy 1x 8GB? Co w przypadku gdybym chciał dołożyć sobie i zamiast jednej z 4GB włożyć 8GB co dałoby razem 12GB?Jest sens? Czy praca komputera na 12 GB RAMu będzie się odbywała w jak najlepszym porządku?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak myślę - dosyć długo go obserwuję Dołączona grafika

 

A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, jak to jest z RAMem? Bo z tego co słyszałem są 2 gniazda pamięci. W tym Acerku jest 2x 4GB czy 1x 8GB? Co w przypadku gdybym chciał dołożyć sobie i zamiast jednej z 4GB włożyć 8GB co dałoby razem 12GB?Jest sens? Czy praca komputera na 12 GB RAMu będzie się odbywała w jak najlepszym porządku?

 

Pozdrawiam!

 

U mnie jest 2x4Gb @1333MHz i działają w normalnym trybie dual. Są to dwie kości Crucial RM51264BC1339.16FD (wg. cpu-z). Nie widzę pod spodem żadnych plomb, więc nie powinno być problemu z dołożeniem pamięci nawet w trakcie trwania gwarancji (dla porównania, x-kom w moim msi założył plombę, była też oryginalna plomba msi).

 

Kontroler pamięci procesora obsługuje tryb flex, więc do poprawnego działania dwóch modułów nie muszą być one równocenne. Może być 4+8Gb i nie powinno być problemów ale tak jak pisałem, nawet 8Gb to sporo.

 

Uwaga praktyczna - jak będziesz miał już komputer u siebie, weź szeroką przezroczystą taśmę klejącą i zabezpiecz naklejkę licencyjną przed wytarciem. W moim starym Lenovo nie można z niej odczytać już ani jednego znaku - wytarła się zupełnie od noszenia komputera w etui. Jeśli nie będziesz często nosił komputera to nie musisz tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temat Windowsa, to czy ten preinstalowany jest OK? Można zauważyć znaczną różnicę między HP a Ultimate? Czy jeśli usunę zainstalowany na komputerze system i wgram sobie inny, to partycja recrovery zostanie nietknięta i gdy będe chciał wrócić (oczywiście legalnie) do pierwotnego systemu to nie będę miał z tym najmniejszych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temat Windowsa, to czy ten preinstalowany jest OK? Można zauważyć znaczną różnicę między HP a Ultimate? Czy jeśli usunę zainstalowany na komputerze system i wgram sobie inny, to partycja recrovery zostanie nietknięta i gdy będe chciał wrócić (oczywiście legalnie) do pierwotnego systemu to nie będę miał z tym najmniejszych problemów?

 

System nie sprawia problemów, trzeba z niego wywalić troszkę preinstalowanego syfu aby nie denerwował.

 

Jeśli jesteś studentem/pracujesz na uczelni - pewnie masz możliwość legalnego dostępu do systemów operacyjnych w ramach licencji MSDNAA. Sam mam taką możliwość ale w codziennym użytkowaniu nie widzę różnicy między Win7 HP a Professional. Jeśli potrzebujesz korzystać z maszyn wirtualnych, teoretycznie tryb XP można też stworzyć na Win7 Home Premium. Zawsze pozostaje też VM VirtualBox dla dowolnego systemu maszyny wirtualnej.

 

Tak na prawdę to chciałem kupić lapka bez systemu ale okazało się, że był błąd w aukcji i w tej cenie był już OS Dołączona grafika. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz większą uwagę przywiązuje się do legalności oprogramowania jest to oczywiście duży plus. Poza tym łatwiej potem sprzedać sprzęt z legalnym oprogramowaniem - kogo stać na wersję box, którą można dowolnie przenosić między maszynami?

 

Możesz także pobrać dowolnego MS Win7 home premium 64bit (do niego masz licencję) i spróbować zainstalować z kluczem, który masz pod lapkiem - powinien się aktywować i będzie czysty, bez żadnego syfu (był kiedyś taki temat na forum).

 

Twoja licencja jest nalepką - możesz mieć nawet samą nalepkę i teoretycznie mieć możliwość zainstalowania legalnego systemu, do którego należy. Przecież może się zdarzyć coś takiego jak awaria HDD, na którym masz system. Licencyjnych niuansów nie znam jednak do końca.

 

Jeśli będziesz instalował system czysty z płyty to uważaj, żeby przypadkiem nie skasować/nadpisać partycji gdzie znajduje się źródło recovery Twojego systemu Acer'a. Jeśli jej nie usuniesz to powinieneś mieć możliwość bezproblemowego powrotu do pierwotnego systemu.

 

Ale serio - nie ma po co się w to bawić - po prostu powywalaj niepotrzebne rzeczy z preinstalki Acer'a. System ma już oczywiście dodatek SP1.

Edytowane przez slawekb0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz będzie pasował, ale tylko do takiego samego systemu, do Ultimate'a już nie?

 

Ten niepotrzebny syf jest łatwo wykryć? Żeby nie pousuwać jakichś rzeczy potrzebnych do dobrej pracy komputera.

 

Powinien pasować do HP, do Ultimate - nie wiem. Nawet jeśli spasuje, nie będzie wtedy legalny bo nie określa go licencja na spodzie komputera.

 

Ten syf łatwo usuniesz przez programy i funkcje dodaj/usuń w panelu sterowania. A poznasz go po tym, że zaatakuje Cię wyskakującymi oknami - acer updater, mcafee i tak dalej - zostaw tylko to co potrzebujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a Acer Updater jest niepotrzebny? Dołączona grafika

 

Możesz polecić jakiegoś antywirusa?

 

Acer Updater nie jest potrzebny - aktualizuje sterowniki i utility - to samo sprawdzisz sobie na stronie acer'a a tak on cały czas w tle przymula i jeszcze coś od Ciebie co chwila chce.

 

Co do AV ja mam Symantec Endpoint Protection ale na licencji. Możesz ściągnąć zwykłego Avast Free i też działa, mam go na HTPC.

 

No albo zostawić sobie tego McAfee, którego masz z Acer'em bodaj na rok

Edytowane przez slawekb0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, bo wyczytałem na stronie Acera, że edycja olimpijska może mieć max 8GB RAMu? Nie obsłuży więcej?

Dzięki za wszelkiego rodzaju pomoc,

 

Pozdrawiam! Dołączona grafika

Edytowane przez nazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, bo wyczytałem na stronie Acera, że edycja olimpijska może mieć max 8GB RAMu? Nie obsłuży więcej?

Dzięki za wszelkiego rodzaju pomoc,

 

Pozdrawiam! Dołączona grafika

 

Nic nie wiem na ten temat Dołączona grafika Z tego co widzę to na stronie Acera do wszystkich V3-571g piszą o obsłudze max 8Gb, co raczej jest bzdurą - wszystkie mają chipset HM77

Edytowane przez slawekb0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można śmiało dokładać? Dołączona grafika

 

Skoro są wersje z 12Gb to czemu nie?

 

Rodzi się tylko pytanie - po co? Jeśli siedzisz w czymś pamięciożernym to lepiej chyba w przyszłości wymienić obie kości, wtedy już na 2x8Gb 1600 - większy sens w tym jest.

 

Jak dołożysz jedną 8Gb a drugą zostawisz 4 to - raz, że nie masz pełnego dual channel, tylko flex a dwa - nawet jak dołożysz kość na 1600MHz i tak obie pójdą na 1333 (pod warunkiem, że takie masz).

 

Jak już dostaniesz lapka, zobacz CPU-Z jakie masz kości i wtedy pomyśl - jeśli masz 2x4Gb 1333 lub 1600, to póki wystarcza nic bym z tym nie robił. Jeśli dostaniesz 1x8Gb - możesz dokładać śmiało O ILE BĘDZIE TAKA POTRZEBA. Szkoda pieniążków!

Edytowane przez slawekb0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są wersje z 12Gb to czemu nie?

 

Rodzi się tylko pytanie - po co? Jeśli siedzisz w czymś pamięciożernym to lepiej chyba w przyszłości wymienić obie kości, wtedy już na 2x8Gb 1600 - większy sens w tym jest.

 

Jak dołożysz jedną 8Gb a drugą zostawisz 4 to - raz, że nie masz pełnego dual channel, tylko flex a dwa - nawet jak dołożysz kość na 1600MHz i tak obie pójdą na 1333 (pod warunkiem, że takie masz).

 

Jak już dostaniesz lapka, zobacz CPU-Z jakie masz kości i wtedy pomyśl - jeśli masz 2x4Gb 1333 lub 1600, to póki wystarcza nic bym z tym nie robił. Jeśli dostaniesz 1x8Gb - możesz dokładać śmiało O ILE BĘDZIE TAKA POTRZEBA. Szkoda pieniążków!

 

No niestety mam 2x4GB 1333 - starczy do codziennego użytku (internet, czasem jakaś gra, czasem dokumenty w Wordzie) ?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez nazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko - podczas używania laptopa (który jest genialny :] ) co kilka-kilkanaście sekund słychać jakiś "klik" taki dźwięk jakbym przełączał jakąś stronke w necie (tylko, że dochodzi on z kompa?) nie mam pojęcia dlaczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko - podczas używania laptopa (który jest genialny :] ) co kilka-kilkanaście sekund słychać jakiś "klik" taki dźwięk jakbym przełączał jakąś stronke w necie (tylko, że dochodzi on z kompa?) nie mam pojęcia dlaczego...

 

Ten klik to zachowanie dysku WD7500BPVT - parkowanie głowicy w trakcie spoczynku, w związku z funkcjami APM, o których pisałem wcześniej w wadach laptopa, z tym, że...

 

to wina dysku a nie samego laptopa - mam tak samo, poza tym zauważyłem to też w WD5000BEVT oraz WD5000BPVT - nie wpływa to na pracę dysku, pomimo, że to parkowanie aż nazbyt częste i niepotrzebne. Zauważ, że po tym kliku najczęściej dochodzi do zatrzymania talerzy dysku lub talerze rozkręcają się z zatrzymania przed klikiem (oszczędzanie energii - sic!). Tak się do tego przyzwyczaiłem podczas używania poprzedniego komputera, że w ogóle nie zwracam na to uwagi i nie przyszło mi do głowy żeby o tym napisać Dołączona grafika

 

Wszystko jest w porządku Dołączona grafika

 

Co do pamięci - na stacjonarnym mam 8Gb DDR1333 w 4 kościach z Phenomem II 965 @ 3.4GHz i Radeonem HD 6850 - wystarcza do nawet najbardziej wytężonej pracy i bardzo wymagających gier.

 

Podaję akurat ten zestaw, gdyż wydajność i5-3210m jest niewiele mniejsza od P II 965 i też mam w laptopie 8Gb - nie zdarzyło się jeszcze abym wykorzystał całość czy na laptopie, czy na stacjonarce.

Edytowane przez slawekb0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten klik to zachowanie dysku WD7500BPVT - parkowanie głowicy w trakcie spoczynku, w związku z funkcjami APM, o których pisałem wcześniej w wadach laptopa, z tym, że...

 

to wina dysku a nie samego laptopa - mam tak samo, poza tym zauważyłem to też w WD5000BEVT oraz WD5000BPVT - nie wpływa to na pracę dysku, pomimo, że to parkowanie aż nazbyt częste i niepotrzebne. Zauważ, że po tym kliku najczęściej dochodzi do zatrzymania talerzy dysku lub talerze rozkręcają się z zatrzymania przed klikiem (oszczędzanie energii - sic!). Tak się do tego przyzwyczaiłem podczas używania poprzedniego komputera, że w ogóle nie zwracam na to uwagi i nie przyszło mi do głowy żeby o tym napisać Dołączona grafika

 

Wszystko jest w porządku Dołączona grafika

 

Co do pamięci - na stacjonarnym mam 8Gb DDR1333 w 4 kościach z Phenomem II 965 @ 3.4GHz i Radeonem HD 6850 - wystarcza do nawet najbardziej wytężonej pracy i bardzo wymagających gier.

 

Podaję akurat ten zestaw, gdyż wydajność i5-3210m jest niewiele mniejsza od P II 965 i też mam w laptopie 8Gb - nie zdarzyło się jeszcze abym wykorzystał całość czy na laptopie, czy na stacjonarce.

 

 

Wielkie dzięki za odpowiedź.

 

Z tym klikiem troche strachu się najadłem :) Dobrze, że znalazłem kogoś kto ma tego samego lapka i się na tym zna :)

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że czasami dzieje się to (klik) bardzo często, a czasem nie słychać tego dobrą godzinkę...

 

Wiem ale to jest normalne dla tych dysków. Włącz np. defragmentację albo włącz pobieranie dużego pliku z sieci - dysk nie zaklika ani razu bo będzie pracował. Tak samo podczas indeksowania plików. Natomiast, kiedy przejdzie w stan bezczynności zacznie klikać jak szalony. Sprawdzone wielokrotnie - dlatego raz klika, raz nie.

 

Mówię Ci - w moim Lenovo 3000 N200 wymieniłem kiedyś dysk oryginalny (wd1200beve bodajże) na wd5000bevt i od razu zauważyłem klikanie plus zatrzymywanie talerzy w czasie bezczynności. One tak mają.

Edytowane przez slawekb0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...