Skocz do zawartości
xCichyx

Niepełny BIOS? - Gigabyte MA-770T-UD3 (rev. 3.1)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny problem - zakupiłem procesor, w którym sprzedawca zapewnił mnie o możliwości odblokowania rdzeni. Jeśli jednak nie będzie tej opcji - mam 10 dni na zwrot. Jednak w mojej płycie brak ACC - mimo posiadania najnowszej wersji BIOS.

 

Wciskam też kombinacje CTRL+F1 i... nic. Pojawia się jedna, nieistotna opcja - dalej brak możliwości sprawdzenia, czy procek się odblokowuje...

 

Ktokolwiek? Mam bardzo mało czasu...

Edytowane przez xCichyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 SPOSÓB

Wchodzimy do biosu, przyciks [DEL]

Wchodzimy do [MB Inteligent Tweaker(M.I.T.)] potem [Advanced Clock Calibration] i zaznaczamy:

[EC Firmware Selection] na [Hybrid] a [Advanced Clock Calibration] na [Auto]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem: "Jednak w mojej płycie brak ACC - mimo posiadania najnowszej wersji BIOS"

 

Wiem doskonale, że trzeba wejść w Advanced Core Calibration. Ale u mnie po prostu BRAK tej opcji!

 

Kwasior - BTW... skoro skopiowałeś "1 sposób" - jak wygląda ten drugi? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MB Inteligent Tweaker Mam. W nim nie ma opcji ACC.

 

Posiadam płytę główną z czarnym socketem na AM3+ - czyli na 100 cholernych % MUSI być do ma770t-ud3 rev. 3.1.

 

Odkryłem coś powalającego mnie na kolana - CPU-Z pokazuje, że mam.... SB700! Dopiero SB710 pozwala na unlock rdzeni.

 

W opisie producenta stoi jak BYK, że płyta powinna mieć SB810!

 

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć CO do jasnej cholery ma to znaczyć?

Gdyby nie czarny socket - w ogóle bym się nad tym nie zastanawiał i nie szukałbym problemu. Ale na płycie jak byk napisane jest, że ma AM3+, jest wizualnie IDENTYCZNA z tą: http://www.gigabyte....a770t-ud3rev_31

Sprawdzałem położenie chyba wszystkiego już, no i rzecz jasna nadrukowi na płycie chyba mogę ufać?

W biosie i CPU-Z jednak widnieje, że mam SB700. Jak to do ciężkiej anielki jest możliwe?! O_o

Edytowane przez xCichyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zluzuj trochę, bo ci żyłka pęknie. Dołączona grafika

Od całkiem dawna wiadomo, że SB710/750 nie jest do niczego potrzebny. Na płytach wypuszczonych w 2010 roku i później producenci udostępniają własne rozwiązania pozwalające na odblokowanie procesora. Poza tym SB810 w ogóle nie został oficjalnie wprowadzony do sprzedaży - choć niektórzy producenci na stronach niby mają płyty z tym układem. Zamiast niego montowano SB710, czasem SB850. No chyba, że GB udało się wychachmęcić skądś partię SB810.

Jeśli podanej wyżej przeze mnie opcji nie ma w BIOS, to pozostaje zabawa w jego downgrade albo email do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu - po ustawieniu pamięci z 1333mhz na 1600mhz... 4 rdzenie wstały. Ot tak, po prostu - może nawet źle łącze fakty, ale za którymś uruchomieniem po prostu procek się odblokował.

 

Zadziwiające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...