Skocz do zawartości
wania659

asus i Athlon 64 x2 6000+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pracowałem do tej pory na zestawie ASUS M2N-MX SE PLUS i Athlon 64 x2 6000+. problem był w tym że przestała działać klawiatura, żadna ani ps2, ani usb. Spadła wydajność i od jakiegoś czasu zaczął przy włączaniu sprawdzać dysk.

 

Postanowiłem zmienić płytę na M2N-VM DH i objawy są te same (ps2 działa w biosie, ale nie działa muszka na usb) i jeszcze co jakiś czas robi się czarny monitor i po paru sekundach wraca obraz. Myślę że to wina zasilacza (300 wat) w poniedziałek przyjdzie 400 wat. ale co z tą klawiaturą ? Siada dysk czy procesor ? dodam że nie były zmieniane żadnesterowniki i windows, a większość komponętó jest z ok 2003 roku

 

Przepraszam za mało dokładny opis ale nie potrafię wytłumaczyć jaśniej, proszę o wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi Dołączona grafika

Pozdrawiam

 

Cpu AMD Athlon 64 x2 6000+ 3.1 Ghz

Ram DDR 2 2x 1Gb

Grafika zintegrowana na obu płytach

Temperatur nie znam, ale nie skarżyłem się na nadmierne przegrzewanie

WIN. XP pro. SP3

napięcia 3,37v ; 5,27v ; 11,64v ; -11,98v ; -4,98v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2003 roku jeszcze nikt nie słyszał o procesorach dwurdzeniowych.

Zasilacz jakiej firmy? Na 99% no-name i na 99% to od niego te wszystkie problemy, a zakup 400W również no-name nie ma najmniejszego sensu, chyba, że wybrałeś coś sensownego. Napięcia z Aidy są nic nie warte, mierzy się miernikiem, ale w gruncie rzeczy wymiana zasilacza powinna przynieść pozytywny skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spaliła mi sie płyta i w 2009 przeszedł renowacje nował płyta, procek itp. ale zasilacz był dobry, mierzyłem miernikiem. ten nazywa się CODEGEN 300 wat. a wymieniam na XILENCE XP 400 wat.

kolega mówi że to wina biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pierdzieli bzdury, wymieniłeś [ciach!]o na nieco mniejsze [ciach!]o. Zasilacz taki jak codegen nie był i nie może być dobry, nie wiadomo nawet co jest w środku bo chińczycy do tych szitów wkładają co akurat mają, naklejkami nie można się sugerować bo dane tam wypisane nijak się mają do rzeczywistości, poczytaj : http://www.elektroda...pic1199271.html

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem.. i ten wasz g*****niany Codeon ciągnie u mnie od ponad 7 lat.. więć ten temat jest mocno naciągany, wiem że rewelacji nie ma, ale była okazja.. nie stać mnie narazie na zasilacz za 400 zł z średniej pułki... piorytetem jest aby działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden pociągnie 7 lat i nic mu nie będzie, inny pociągnie 10 lat i również będzie dalej działał, a inny już przy pierwszym włączeniu puści z siebie dymem, po czym zaraz okaże się, że nie tylko on jest do wymiany. Tak to już jest z tymi zasilaczami no-name. Zasilacz ze średniej półki można kupić za 200-250 zł, nie potrzeba 400 zł, ile kosztują już naprawdę dobre zasilacze. Najtańsze, markowe używki to koszt ok. 50 zł na allegro, za 100-120 zł można mieć nówkę. I wciąż są to znacznie lepsze zasilacze od wszelkiej maści Codegenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak, według was, rozpoznać solidny, markowy zasilacz bez zaglądania mu w bebechy i wertowania każdej marki z czarną listą. ? na co zwrucic uwagę, bo nazw no-name jest o wiele więcej niż na tej "czarnej liście"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz rozpoznać markowy zasilacz? Oczywiste, że po marce. Jak nie chcesz wydawać na Enermaxy, to szukaj jakiegoś używanego Fortrona lub Delty na Allegro. Nie musi być jakiś mocny, solidne 300W styknie.

Z tego, że przyjdzie w poniedziałek Twoje 400W wynika, że zamówiłeś w internecie, więc przysługuje Ci prawo do zwrotu w ciągu 10 dni. Lepiej oddaj go i kup coś jw. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wł. przyszedł i rozwiązał 90% moich problemów ale relwelacji nie ma.. chodź wstępnie komputer działa.

 

ile musze czekać by wystawić coś na waszej giełdzie ? mam sprawną płyte głowną z box'em i papierami asus m2n mx se plus, i moduł do sterowania komputerem z pilota, ja nie potrafię go podłaczyć i nie mam też takiej opcji na swojej płycie, zamienię się na jakiś zasilacz ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś trafiłem na temat i podzielę się swoją opinią. Miałem 3 zasilacze Codecon 300W. Pierwszy pociągnął 9 lat i umarł śmiercią spokojną - niczego nie paląc. Pierwszymi objawami była resetująca się płyta. Kolejny też około kilku lat i również identyczny przypadek zgonu. Obecny ciągnie już 4 latka. Zrobiłem przeciążenie linii energetycznej ( za dużo rzeczy podłączyłem naraz pod jedną linię - mieszkam w domku), poza płytą (11-letnią) wszystko żyje, ale nie wiadomo czy zasilacz jest sprawny, choć nie wykluczone, że tak - musiał bym sprawdzić miernikiem napięcia. Kolejny siedzi na obecnym zestawie, Wszystkie zasiłki to model: 300X1(300W) - bo tylko takie kupuję. Wszystkie zestawy to Pentium 4, grafiki typu GeForce 6600, wszystkie banki pamięci zajęte, masa USB podopinana. Z czystym sumieniem polecam ten model każdemu kto składa coś pokroju P4. Miałem różne zasiłki. Kilkukrotnie z powodu wadliwej linii spaliłem wsio w komputerze. Miałem u siebie Szefy, BeQuiet-y, Amarox-y i powiem raz jeszcze dla zestawu pokroju P4 nie widzę nic lepszego. Zasilacze kupowałem na Allegro w kwocie poniżej 20 zł. Czasem i za 15 zł. Chodzą i chodziły ponad 10 lat. Wniosek jest prosty. Można kupić i za 200 zł. Można oczywiście. Pozdrowionka.

 

EDIT.

Dokładnie coś takiego: http://allegro.pl/za...2519633598.html

 

...chyba się skuszę żeby mieć zapas niech se leży w szafie... choć troszku przydrogi - kupowałem znaczniej taniej.... ( jakiś zaczarowany ten model - zdarza się Dołączona grafika )

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...