Skocz do zawartości
drajver

Upgrade PC za ~1300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Jak można się domyślić - mam pytanie :D. Otóż, aktualnie posiadam komputer o specyfikacji:

  • Athlon X2 4200+ AM2
  • 4GB Ram DDR2
  • Gigabyte GA-M57SLI-S4
  • Galaxy GF 9600GT
  • Modecom MC 350W
A moje pytanie brzmi: Co można wymienić w nim, aby wyciągnąć lepsze osiągi w grach oraz ogólnie poprawić wydajność systemu? Rozdzielczości w jakich będę grał nie są i raczej nie będą wysokie z racji małej ilości miejsca na biurku (większy monitor niż 19" po prostu nie wejdzie) - czyli prawdopodobnie max. 1368x768. To rodzi w sumie kilka kolejnych pytań - co najlepiej wymienić, bo raczej nie jestem w stanie wymienić wszystkiego za te pieniądze (co prawda zostaje mi dysk, nagrywarka i obudowa), czy wymienić procesor na jakiegoś Athlona X4 AM2+ i pozostać na tej podstawce dokładając do grafiki i zasilacza, czy może wymienić płytę główną z procesorem i RAMem, a zostawić resztę?

 

Z góry dzięki za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił prawie wszystko moja propozycja:

 

1 294462 Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 1 87,00 87,00

2 375927 Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz (BX80623I32120) BOX 1 485,00 485,00

3 422245 Płyta główna Gigabyte GA-H61M-DS2 1 184,00 184,00

4 456181 Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7770 1024MB DDR5/128bit (GV-R777OC-1GD) 1 500,00 500,00

Do zapłaty: 1256,00

 

http://www.morele.ne...ry/info/mbD2QP/

 

Zasilacz powinien wystarczyć masz tu test:

 

http://www.in4.pl/re...tr_str_numer=17

 

Testowane ne i5 2500K @ 4.2 GHz

 

Za sprzedane rzeczy możesz wymienić zasilacz przyzwoite 400W zupełnie wystarczy. Choć moim zdaniem te 350W jeśli to prawdziwe 350W wystarczy. Dostajesz bardzo mocna maszynę do gier do tej rozdzielczości aż za mocną.

 

Zostaje Ci wolny slot na drugie 4GB RAM. Możesz też rozważyć inna płytę (oczywiście droższą) z USB 3 i SATA 3.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę uprzedzenie do tanich płyt mATX Gigabyte'a, wcześniej miałem jedną i były z nią same problemy, aż w końcu padł BIOS całkiem i trzeba było wymieniać. Nie uważasz, że na AMD można by było złożyć coś taniej? (to tylko sugestia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę uprzedzenie do tanich płyt mATX Gigabyte'a, wcześniej miałem jedną i były z nią same problemy, aż w końcu padł BIOS całkiem i trzeba było wymieniać. Nie uważasz, że na AMD można by było złożyć coś taniej? (to tylko sugestia)

 

Ja na tej płycie złożyłem 2 zestawy i nie ma z nimi żadnych problemów. Oczywiście jeśli chcesz wymienić na inny model czy innego producenta to to zrób. Ja nakreśliłem kierunek w jakim bym szedł na Twoim miejscu. Ja mam dobre doświadczenia z MSI, nauczyłem się kupować płyty z 3 letnią gwarancją. Tu nie będzie żadnego podkręcania więc właściwie każda płyta powinna dać radę.

 

Co do AMD to ja bym raczej kupił tańszy procesor Intela np G850

 

http://www.morele.ne...ox-399390/#div4

 

W grach będzie to wydajniejsze rozwiązanie niż AMD (sam mam AMD u siebie Athlon X4).

 

Co do używanych części to sprawdź Allegro.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tamtej wyżej też tego nie miałem, poza tym nie mam dysku na SATA3, nie mam urządzeń na USB3, DVI i HDMI raczej nie są potrzebne, skoro nie ma tam karty graficznej, a będę miał Radeona. Chodzi mi po prostu o stabilność i ogólny zarys działania, bo i tak kupując ją przekraczam budżet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Której ASRock H61M/U3S3 ? wszystko jest. Nie ważne że nie masz, ale możesz mieć trzeba kupować nowszą technologie skoro jest w tej samej cenie albo i taniej tak jak to jest z ddr2 :) a nawet myśląc przyszłościowo taką płytę będzie kiedyś lepiej/szybciej sprzedać z takiego asrocka będzie można zrobić np htpc bo plyta microatx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tamtej wyżej też tego nie miałem, poza tym nie mam dysku na SATA3, nie mam urządzeń na USB3, DVI i HDMI raczej nie są potrzebne, skoro nie ma tam karty graficznej, a będę miał Radeona. Chodzi mi po prostu o stabilność i ogólny zarys działania, bo i tak kupując ją przekraczam budżet Dołączona grafika

 

Ten zalinkowny MSI na B75 wygląda nieźle i spełnia wymagania http://www.morele.ne...5ma-p45-471802/

Nigdy nie mów nigdy może kupisz SSD (bardzo polecam) to SATA3 będzie potrzebne. Moje danie jak możesz dołóż do tej lub innej płyty z SATA 3 i USB 3.

DVI może się przydać jak będziesz zmieniał grafikę lub będzie na reklamacji (nie życzę) od przybytku głowa nie boli.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymienił tylko core(np na i2500k lub cos podobnego) z płytą na p67 i 4 lub 8gb ram, a potem, za jakiś czas kupił grafę

 

Szczerze bardzo dziwny pomysł nie dający możliwości pogrania obecnie lepiej wziąć słabszy procesor i jego wymienić niż bardzo mocny procesor z intergrą czy z 9600GT i czekanie na fundusze na kartę. Zupełnie nie wiem skąd pomysł na płytę na P67 chyba iż myślisz o używanej. Nowe P67 nie są tańsze od płyt umożliwiających użycie integry na procesorze.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...