Skocz do zawartości
waskim

Jaki zestaw na AMD do 2200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu śledzę forum jak również poradniki zakupów sprzętu komputerowego, pomimo tego nie uważam się za specjalistę i wolę zaciągnąć waszej opinii.

Zamierzam kupić komputer, który ma zastąpić mojego leciwego laptopa. Monitor już posiadam -Samsung 24". Teraz chodzi o skompletowanie skrzynki. Wydać mam na to jak najmniej;-) mysle ze 2200 to maks, więc do rzeczy.

Procesor. W moim przypadku najlepszy będzie AMD. Chodzi głównie o cenę. Z tego co zauważyłem sa to procesory tańsze a i pewnie zakup plyty glownej pod am3+ bardziej przyszłościowe jeżeli chodzi o późniejsza modyfikacje. Tak więc myślę ze w głównej mierze chciałbym abyście polecili jakiś procesor Amd. Myślałem nad Phenomem x6 960T.

Płyta główna. Oczywiście pod amd z możliwością późniejszej modyfikacji. Dobrze żeby było usb 3.0 oraz możliwość podłączenia drugiego Hdd w przyszłości.

Myślę ze reszta komponentów ma mniejsze znaczenie w tej cenie, oprócz karty graficznej.

Grafika. Chyba na tym mi najbardziej zależy. Ma być wydajna i pracować na fullhd na 24"monitorze. Fajnie gdyby odpaliła jakiś nowy tytuł w full detalach. Nawiasem mówiąc to ostatnio na full detalach grałem w WarCraft 3 kilka lat temu:-) Myślałem nad Radeonem 6870 a nawet nad 7850 ale chyba za drogi jak na taki zestaw.

Do zestawu potrzebuje też obudowy oraz zasilacza. Może ekonomiczniej jest wziąć obudowę w zastawie z zasilaczem?

Czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to phenom x4 960T, a nie x6. Kiedys mozliwy do odblokowania na x6, obecnie nie liczylbym na jakiekolwiek unlocki.

Nie wiem czy wogole jest sens pakowania do procka AMD czegos wiecej jak 6870. Ja przy x6@3.8ghz mialem dropy minimalnego FPS w BF3, ktore byly bardzo odczuwalne. Wystarczyla zmiana na i5 i jak reka odjal.

Jesli nie chcesz wydawac wiecej niz 2200 na chwile obecna - bralbym zestaw pod i5, lecz z celeronem i zbieral na i5. Roznica w cenie miedzy AMD a i5+b75 nie jest az taka wielka. i5 3450+plyta na B75 to koszt 1000zl. Za amd bedziesz musial te 750-800zl dac

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że i5 będzie lepsze, ale dlaczego wszyscy polecają i5? Czy AMD, aż tak słabo wypada?

Udało mi się złożyć coś takiego:

 

http://zapodaj.net/3cdc791636103.png.html

 

Ale nie wiem czy dobry wybrałem dobrą płytę główną, zasilacz i HDD. Z tego co zauważyłem WD ma bardzo różne dyski różniące się niewiele ceną, ale nie wiem czym tak naprawdę się charakteryzują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka i zasilacz ok. i5 jest najbardziej oplacalne wzgledem tego co oferuje. Dysk wybrales dobry WD Caviar BLUE. Roznia sie wydajnoscia GREEN<BLUE<BLACK

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają inne zasilacze do tego który podałem? Jest jakiś tańszy a lepszy od tego? Czy mam rozumieć, że jakość idzie w parze z ceną?

 

Jeszcze jedno pytanie. Skoro płyta mATX to uda się to wpakować w obudowę mATX bez żadnej szkody (grzanie itp)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają inne zasilacze do tego który podałem? Jest jakiś tańszy a lepszy od tego? Czy mam rozumieć, że jakość idzie w parze z ceną?

 

Tańszych a lepszych raczej nie ma, przynajmniej pod względem oferowanej mocy. Z droższych trochę lepszy jest OCZ ZS 550W, ale dużo nie opłaca się do niego dopłacać, względem Thermaltake Smart 530W oferuje wszystkie kable w oplotach i trochę wyższą sprawność, potwierdzoną certyfikatem 80+ Bronze. Moc na linii 12 V identyczna, co w zasilaczu Thermaltake. W podobnej cenie wart uwagi jest jeszcze Corsair CX600V2, który jest delikatnie mocniejszy, niestety kosztem odrobinę niższej sprawności.

 

Jeszcze jedno pytanie. Skoro płyta mATX to uda się to wpakować w obudowę mATX bez żadnej szkody (grzanie itp)?

 

Płyta w formacie mATX zmieści się w obudowie MiniTower. Oczywiście taka obudowa w dalszym ciągu powinna mieć odpowiednie chłodzenie, najlepiej przynajmniej 2 wentylatory (przód + tył).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie,

 

Wziąłem wasze sugestie pod uwagę i korzystając ze zmian na rynku (m.in. w miarę niski kurs EUR oraz obniżenie cen Radeonów) złożyłem taki oto zestaw:

 

http://techplanet.pl...s=50391&s=72202

 

Czy ten zasilacz pociągnie ten zestaw? Czy w ogóle te elementy pasują? Rozumiem, że obecnie karta graficzna potrzebuje podłączenia pod zasilacz czy ten to ma?Dołączona grafika Inaczej czy kupując ten zestaw wszystko będzie "git", znaczy działało. Zestaw ostatecznie ma być do 2500zł tak więc to i tak już jest max + górka jakie mogę wydać.

 

Ewentualnie jaka inna płyta główna jest warta uwagi. Chodzi o ilość slotów itp.

 

Jaki macie doświadczenia ze sklepem techplanet.pl? Czy przy zakupie takich zestawów udzielają rabatów?

Edytowane przez waskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że zasilacz uciągnie to. Ostatnie pytania.

 

adamlop dzieki za płytkę, jakoś nie miałem przekonania do microATX.

 

Czy skręcę to wszystko sam? Z czym moge mieć największe trudności? Sprzęt raczej będę kupował na morele.net ale nie wiem czy dać im do złożenia czy lepiej zrobić to samemu Dołączona grafika Czy morele wysyła wszystko w wersji oem czy dołącza opakowania np. do karty graficznej (gdybym chciał sprzedać sprzęt)

 

I ostatnie pytanie ile to może ważyć? Nie dorobiłem się samochodu jeszcze a z pracy będę musiał 100km cisnąc ze sprzętem. Więc wolę być gotowy na to.

Rozumiem, że wersja BOX procesora posiada wentylatorDołączona grafika

 

 

A i jeszcze jedno. Czy któryś z tych zasilaczy będzie lepszy od tego który wybrałem?:

http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-rs500-asabl3-eu-447170/

 

lub

 

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-ocz-cxs500w-eu-463853/

najtanszy ale zawsze 2 dyszki mam na piwko :P

Edytowane przez waskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...