Skocz do zawartości
lukaszm

który zestaw do internetu wybrać, aby nie przepłacić

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam prośbę o poradę co wybrac zestaw 1

Typ procesora Intel Celeron D 336, 2684 MHz (21 x 128) 40

Nazwa płyty głównej ASRock 775V88+ (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)

Pamięć fizyczna 512 MB

Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

Dysk fizyczny WDC WD1200JB-00REA0 (111 GB, IDE)

Napęd dysków optycznych SONY DVD RW DW-Q30A

 

cena ok 200 - 250zł nie jest zbyt wysoko jak na ten zestaw?

 

czy zestaw 2

Płyta główna: Asus P4 5800

RAM: 1GB DDR 1400?

Dysk: Maxor 80GB?

CPU: Pentrium 4 2,8GHz

VGA: Gig R95550 128/128

 

cena za ten zestaw 250zł też nie wiem czy nie jest za wysoka pytam o te ceny gdyż nie jestem na bieżąco.

 

PC głównie przeznaczony do użytku internetowego.

Z góry dzięki.

Edytowane przez lukaszm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocniejszy jest zdecydowanie zestaw nr 2 co do cen - to zobacz podobne zestawy na allegro i będziesz miał odpowiedź - po mojemu do twoich zastosowań można kupić coś taniej - jak dla mnie minimum było by 1gb ram, pojemność dysku nie istotna, procek athlon xp lub p4 oraz grafa zintegrowana - coś w ten deseń znajdziesz już od około 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie oba zestawy jednak za słabe na dzisiejsze standardy(chodzi mi tutaj o CPU).Nowy flashplayer do odtwarzania wideo w 720p(nie piszę już nawet o 1080)potrzebuje mocniejszego procesora.Ja złożyłem sobie za grosze zestaw na s.AM2,z Athlonem X2 4200+ ,który poradzi sobie z 1080p samodzielnie,tzn.bez wsparcia GPU.Myslę,że za 250zł jesteś w stanie także złożyć taki zestaw,który jest znacznie mocniejszy od tych podanych przez Ciebie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ procesora Intel Celeron D 336, 2684 MHz (21 x 128) 40

Nazwa płyty głównej ASRock 775V88+ (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)

Pamięć fizyczna 512 MB

Miałem podobny proc (jak nie ten sam), dokładnie tą płytę główną i tyle samo RAM-u. Przeglądanie internetu - tragedia. O ile fora i inne "lekkie" strony dało się bez problemu przeglądać, to już z jakimiś reklamami, dużą ilością grafik nie za bardzo, nie było to za miłe doświadczenie, o YouTube nie wspominam.

Próbowałem na Ubuntu z jakimś lekkim środowiskiem graficznym oraz na XP "czystym" i po tweakach - Picasso na searchengines kiedyś opublikowała porządny poradnik dotyczący optymalizacji i nic nie dało ;) Nie polecam, w tej cenie powinno się udać coś złożyć lepszego.

 

@up ma rację, obydwa zestawy będą po prostu słabe. Albo po taniemu - używane G530 (ok. 120zł i da się wyrwać, raz czy dwa widziałem że poszło taniej) + jakieś MOBO na H61 (da się wyrwać coś za 100zł) + jakieś 2GB RAM (też da się za 30zł spokojnie wyrwać, czasem nawet taniej) + obudowa jakaś najtańsza za 20zł + jakiś Forton za 40zł z allegro - 310zł, do tego jakiś dysk wyrwać na licytacji i co prawda drożej, ale zdecydowanie wydajnościowo zmiata ten zestaw te dwa podane przez ciebie i można w przyszłości rozbudować, gdyby zaszła taka potrzeba. A G530 radzi sobie bez problemu z internetem i filmami w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...