Skocz do zawartości
altair13

Zestaw komputerowy - do 4,5k poradzcie co zmienic

Rekomendowane odpowiedzi

Zmontowalem taki o to zestawik, generalnie chyba nie zalezy mi na podkrecaniu czegokolwiek... nie jestem jakims entuzjastom OC. chce aby dostepne teraz na rynku gry hulaly jak najlepiej mozliwie na fullhd i max detalach.

 

prosilbym o komentarz osob bardziej znajacych sie na sprzecie - czy cos nalezaloby tutaj wymienic aby poprawic funkcjonowanie calosci zestawu?

 

 

Procesor: INTEL CORE i7-3770 - 3.4 GHz, turbo 3.90 GHz, x4/8, 8 MB, 77W, BOX, s-1155 (1209 zł)

Płyta główna: MSI Z77A-G41 - ATX, Z77, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, VGA, HDMI, S-1155 (359 zł)

Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9, HyperX Genesis XMP (195 zł)

Dysk Twardy: WD 1 TB, 64 MB, IntelliPower, 3.5", SATA3 - WD10EZRX (339 zł)

Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE HD 7870 2048 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, DP - GV-R787OC-2GD (1195 zł)

Napęd optyczny: LITEON iHAS124-19 - 24x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna (69 zł)

Obudowa: COOLER MASTER ELITE RC-370 - ATX, bez zasilacza, czarna (145 zł)

Zasilacz: OCZ ZT-Series - 650 W, Modularny, 80+ (355 zł)

Wentylator CPU: THERMALTAKE Contac 29 BP - 1366/1155/1156/775 - AM3/AM3+/FM1 (135 zł)

Dysk Twardy SSD: SSD OCZ Agility 3 120 GB, 2.5", SATA3, 525 MB/s, 500 MB/s - AGT3-25SAT3-120G (395 zł)

 

z gory dzieki za rady!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro głównym zastosowaniem komputera mają być gry i nie zamierzasz podkręcać, to zamiast pakować pieniądze w drogi procesor, płytę główną i całkowicie zbędne dodatkowe chłodzenie, dołóż do lepszej karty graficznej. Procesor zmień zatem na i5-3570:

http://www.arest.pl/produkt/30329/INTEL-CORE-i5-3570-3-40-GHz-turbo-3-80-GHz-x4-4-6-MB-77W-BOX-s-1155

Płytę główną na MSI B75A-G43:

http://www.arest.pl/produkt/28121/MSI-B75A-G43-ATX-B75-4x-DDR3-2x-PCI-E-16x-RAID-VGA-DVI-HDMI-S-1155

Pamięć na tańsze 8GB 1333MHz CL9 w jednej kości od Kingston:

http://www.arest.pl/produkt/28306/DDR3-KINGSTON-8-GB-1333-CL9

Dysk SSD na OCZ Vertex 4 128GB:

http://www.arest.pl/produkt/28891/SSD-OCZ-Vertex-4-128-GB-2-5-SATA3-535-MB-s-200-MB-s-120k-IOPs-TRIM-VTX4-25SAT3-128G

Kartę graficzną na jednego z GTX 670 od Gigabyte:

http://www.arest.pl/produkt/30160/PCIex-GIGABYTE-GF-GTX-670-2048-MB-DDR5-256-bit-DVI-HDMI-D-PORT-GV-N670WF2-2GD

http://www.arest.pl/produkt/29100/PCIex-GIGABYTE-GF-GTX-670-2048-MB-DDR5/

I obudowę na SilentiumPC Brutus 430 Pure Black / Zalman Z9 U3 / SilentiumPC Regnum L50 (zależnie od gustu i wymagań):

http://www.arest.pl/produkt/28049/SILENTIUMPC-BRUTUS-430/

http://www.arest.pl/produkt/29454/ZALMAN-Z9-U3-ATX-bez-zasilacza-czarna

http://www.arest.pl/produkt/27378/SILENTIUMPC-RG-L50-Regnum-ATX-bez-zasilacza-czarna

Ewentualnie można by trochę przyoszczędzić na zasilaczu, aczkolwiek nie jest to konieczne. Dodatkowe chłodzenie na procesor możesz wziąć, o ile bardzo zależy Ci na ciszy. W takim wypadku lepiej spisze się jednak SilentiumPC Fortis HE1225:

http://www.arest.pl/produkt/25271/SILENTIUMPC-Fortis-HE1225-S1155-S1156-S775-S754-S939-S940-AM2-AM2-AM3-AM3

Jako zasilacz z kolei lepiej byłoby wtedy wziąć Be Quiet Straight Power E8 580W:

http://www.arest.pl/produkt/26489/BEQUIET-StraightPower-E8-580W-580-W-PFC-21-dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to aby zbudowac na ta chwile jak najbardziej wydajny zestaw ale ogolnie sprawdzajacy sie we wszystkim - chcialbym zeby ten zestaw posluzyl przez kilka lat (wiadomo za 2-3 lata nie ma co marzyc zeby ta karta uciagnela nowe gry...) moze jak juz wszystkie czesci mina termin gwarancji to pobawie sie w jakies krecenie... ale przez najblizsze 2 lata tego nie planuje.

 

generalnie zalozenie mialem takie, zeby nie przeplacac teraz za karte - stad wybor na 7870 bo wydajnoscia przewyzsza tansza gtx 560 ti i nie kosztuje tyle co gtx 670 (ktora to z kolei juz jest wydajniejsza)... natomiast plyta glowna nieco drozsza aby miec opcje crossfire i w przyszlosci gdyby zaszla potrzeba dolozyc druga karte tansza (lub nawet na druga 7870 jak zajdzie z ceny) zamiast wymieniac ja na droga nowosc

czy takie polaczenie dwoch kart ma sens?... czytajac o tym okazuje sie ze przy tanich plytach moze byc znikoma korzysc...

 

drugim czynniekim decydujacym o drozszej plycie byly conajmniej 2 szybsze zlacza SATA pod dyski ssd

 

na obudowe akurat nie planowalem wydawac wiecej jak 150zl... stad pytanie czy te drozsze ktore podales, maja jakis niesamowity plus w stosunku do tej zwyklej ktora ja wybralem?

 

czy gry ktore teraz mozna sporkac na rynku sa w stanie wykorzystac wiecej jak 4gb RAMu?

 

chyba wezme procesor, ktory zaproponowales i karte gigabyte hd 7950... gtx 670 wciaz za droga mi sie wydaje...

Edytowane przez altair13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zeby ten zestaw posluzyl przez kilka lat (wiadomo za 2-3 lata nie ma co marzyc zeby ta karta uciagnela nowe gry...)

 

Bo ja wiem, taki HD5850 miał premierę prawie 3 lata temu, a w większości gier nadal sobie spokojnie radzi na średnich, często wyższych detalach. Może się to zmienić, gdy wyjdą nowe konsole, ale z tym jeszcze zobaczymy.

 

moze jak juz wszystkie czesci mina termin gwarancji to pobawie sie w jakies krecenie... ale przez najblizsze 2 lata tego nie planuje.

 

Musisz już teraz zdecydować, czy chcesz podkręcać, czy nie. Jeśli tak - konieczny będzie procesor z odblokowanym mnożnikiem, płyta główna na chipsecie Z77 i dodatkowe chłodzenie na procesor pokroju przynajmniej Zalmana CNPS10X Performa czy SilentiumPC Fortis HE1225. Jeśli nie - na wyżej wymienionych podzespołach można sporo zaoszczędzić.

 

natomiast plyta glowna nieco drozsza aby miec opcje crossfire i w przyszlosci gdyby zaszla potrzeba dolozyc druga karte tansza (lub nawet na druga 7870 jak zajdzie z ceny) zamiast wymieniac ja na droga nowosc

czy takie polaczenie dwoch kart ma sens?... czytajac o tym okazuje sie ze przy tanich plytach moze byc znikoma korzysc...

 

Oczywiście zdajesz sobie sprawę ze wszystkich bolączek SLI / CrossFire i akceptujesz je? Pomijając to, do multi-GPU potrzebna Ci będzie płyta główna z minimum dwoma slotami PCI-E, które muszą jednak pracować przynajmniej w trybie x8. A tego wybrana przez Ciebie MSI Z77A-G41 nie zapewnia.

 

drugim czynniekim decydujacym o drozszej plycie byly conajmniej 2 szybsze zlacza SATA pod dyski ssd

 

Planujesz w przyszłości kupno drugiego dysku SSD? Jest kilka płyt na chipseci B75, mających kilka złącz SATA 3, np. Gigabyte B75A-D3H, AsRock B75 Pro3-M czy AsRock B75 Pro3.

 

na obudowe akurat nie planowalem wydawac wiecej jak 150zl... stad pytanie czy te drozsze ktore podales, maja jakis niesamowity plus w stosunku do tej zwyklej ktora ja wybralem?

 

Więcej wentylatorów w pakiecie, grubsze blachy, więcej miejsca na karty graficzne / chłodzenia CPU, lepsze możliwości aranżacji okablowania, porty USB 3.0 z przodu. Poczytaj recenzje wymienionych obudów. Jeśli nie jesteś zbyt wymagających użytkownikiem, to powinien Ci wystarczyć najtańszy SilentiumPC Brutus 430 Pure Black.

 

czy gry ktore teraz mozna sporkac na rynku sa w stanie wykorzystac wiecej jak 4gb RAMu?

 

Pojedyncze tytuły na maksymalnych ustawieniach graficznych są w stanie wykorzystać trochę ponad 4GB. Wraz z biegiem czasu takich tytułów będzie przybywać. W miarę możliwości lepiej więc od razu wziąć 8GB RAM, zwłaszcza przy Twoim budżecie.

 

chyba wezme procesor, ktory zaproponowales i karte gigabyte hd 7950... gtx 670 wciaz za droga mi sie wydaje...

 

Jak uważasz. GTX 670 jest ok. 15% wydajniejszy od HD7950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za cenne uwagi, nawet czlowiek nie wie na co zwrocic uwage.

musze wiec od nowa pewne rzeczy przemyslec i poskladac.

do procka doloze te 80zl zeby mial 'K' , nad karta sie zastanowie bo w sumie jakby wziac ten gtx 670 to druga karta nie powinna byc potrzebna.

generalnie dzisiaj siade i cos zloze bo gdybac mozna w nieskonczonsc...a sprzet coraz lepszy wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skompletowalem taki zestawik

 

Procesor: INTEL CORE i5-3570K - 3.40 GHz, turbo 3.80 GHz, x4/4, 6 MB, 77W, BOX, s-1155 (925 zł)

Płyta główna: MSI Z77A-G45 - ATX, Z77, 4xDDR3, 3x PCI-E 16x, RAID, VGA, DVI, HDMI, S-1155 (479 zł)

Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9 (179 zł)

Dysk Twardy: WD 1 TB, 64 MB, IntelliPower, 3.5", SATA3 - WD10EURX (365 zł)

Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE HD 7950 3072 MB DDR5, 384 bit, DVI, HDMI, D-PORT - GV-R795WF3-3GD (1369 zł)

Napęd optyczny: SONY AD-5280S - 24x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna (64 zł)

Obudowa: ZALMAN Z9 U3 - ATX, bez zasilacza, czarna (249 zł)

Zasilacz: BEQUIET StraightPower E8-550W - 550 W, PFC, 22 dB (315 zł)

Wentylator CPU: THERMALTAKE Contac 29 BP - 1366/1155/1156/775 - AM3/AM3+/FM1 (135 zł)

Dysk Twardy SSD: SSD OCZ Agility 3 120 GB, 2.5", SATA3, 525 MB/s, 500 MB/s - AGT3-25SAT3-120G (395 zł)

Czytnik kart: Czytnik kart SAMSUNG SFD-321F/T5XUB - 3.5", CR, 1x USB 2.0, czarny (35 zł)

 

razem 4,5k z groszami....

 

przekonalem sie nieco do drozszej obudowy bo ma regulacje obrotow i wyswietla temperature, dodatkowo wiecej zlaczy usb na panelu i sa na gorze obudowy. niebieski kolorek moze wygladac ciekawie - no i 4 wiatraczki w zestawie (mam nadzieje ze nie beda wyly....)

 

plytka z77, nic wyszukanego ale wiecej nie wyloze juz na plytke.na ssd tez nie wiec zostanie agility 3...

karte mocniejsza niz 7870 ale slabsza niz 670 (glownie dlategoz e jzu tez wiecej nie chce wydawac... a do 7950 daja 3 gry dodatkowo - o ile sie nie wyczerpaly juz zapasy)

 

jedno co mnie tylko meczy to ze dzis wyszly nowe karty z serii gth 660 ti... nie wiem czy nie lepiej jednak poczekac, bo sa w cenach ok 1300 zl i nie wziac jej zamiast 7950 (amd wypuscilo nowy bios ktory zwieksza ich wydajnosc, ale nie wiem czy ja sie chce bawic w aktualizajce biosow....)

 

nawiazujac do tego po co mi wiecej zlacz SATA3 -- zwykly hdd tez jest na sata3 (przynajmniej tak mowi opis) wiec to juz conajmniej 2... a gdyby kiedys tani ssd sie trafil jeszcze to tez zawsze jakas opcja pozostaje.

Edytowane przez altair13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjsc moze i wyjda... ale jak ze zmienionym biosem to pewnie pare zl drozsze... dlatego albo zotane ze starym biosem, ale pokombinuje z aktualizacja.

to sie okaze

 

a dodatkowo ja potrzebuje ten komp na 25 sierpien miec skonfigurowany juz zeby moc zaczac grac w GW2 ;D

 

tak ze nie mam za bardzo czasu na czekanie juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawiazujac do tego po co mi wiecej zlacz SATA3 -- zwykly hdd tez jest na sata3 (przynajmniej tak mowi opis) wiec to juz conajmniej 2... a gdyby kiedys tani ssd sie trafil jeszcze to tez zawsze jakas opcja pozostaje.

 

zwykły hdd nie działa szybciej pod sata3 niż pod sata2, a i chyba nawet sata2 w pełni nie wykorzystuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...