Skocz do zawartości
Gość Laki1231

Komputer od 1500 - 1800

Rekomendowane odpowiedzi

Bez karty graficznej ? Znaczy zintegrowana? Inaczej niema szans na i5

http://www.purepc.pl...kupowy?page=0,7

Procek na 3470 - 10zl roznicy. Odejmij karte z zestawu, plyta na B75, zasilacz tez moze byc cos slabszego jesli nie bedzie karty na PCIE

 

Reasumujac:

Procesor: i5 3470 756zl

Płyta główna: MSI B75MA-P45 246zl

Pamiec 8gb w jednej kosci: Corsair CMV8GX3M1A1333C9 164zl

Dysk 500gb: WD5000AUDX OEM 274zl (250gb kompletnie nieoplacalne- 20zl taniej za 50% mniej pojemnosci)

Naped: Lite-On iHAS124 75zl

Zasilacz: Fortron ATX HEXA 400W 146zl

Obudowa: SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB3.0 163zl

-------------------

Razem: 1824zl w morele.net

Edytowane przez adamlop
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej, pytanie, ile koledze zajmie zbieranie na tego i5 (w ostateczności może wziąć i3). W sumie nie byłby to taki zły pomysł, ale nawet po zmianie procesora na Celerona G540 i karty na HD6870 od XFX łączna cena zestawu wyniesie 1900 zł. Zaoszczędzić można na płycie głównej, obudowie i zasilaczu, pytanie czy to ma sens, i czy nie lepiej kupić od razu Pentium G850 + HD7770 i zbierać na przyszłą modernizację za 2-3 lata (wymiana procesora na i5, dokupienie drugiej kostki RAM 4GB i wymiana karty graficznej). W takim wypadku ma się przynajmniej pewność, że zasilacz podoła (nie wiem, czy np. taki Enermax ENP450AGT za 162 zł z 360W na linii 12 V byłby wystarczający do mocniejszych kart, które wyjdą za 2-3 lata), prawdopodobnie nie będzie również potrzeby zmiany płyty głównej, która i tak już na starcie ma 4 banki pamięci i inne fajerwerki w postaci SATA 3 / USB 3.0 czy wyjścia USB 3.0 na przedni panel obudowy (a takie porty na przednim panelu prędzej czy później okażą się bardzo przydatne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/topic/347401-dobra-tania-przyszlosciowa-plyta-pod-ive-bridge/

 

Złożyłem właśnie taki komputer. Bez zasilacza i obudowy wyszedł -1550 pln. Do tego jest plan rozbudowy na dwa lata.

 

polecam, spędziłem tydzień na "kompletowaniu" informacji

 

ps. Jak musisz mieć teraz i3 to weź msi b75a-g43 (to samo co moja bez opcji oc), tańszy ram, oraz Radeona Hd 7750

 

Za rok wrzucisz sobie drugiego 7750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...