Skocz do zawartości
hyper_2002

Z77 vs X79 dla Sandy-E / Ivy + 1xGPU

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w wielkiej kropce na jaką płytę się zdecydować , czy chipset Z77 czy X79. Na dniach składam nowy komputer, na 90% CPU to będzie 6 rdzeniowy i7-3960x , w przyszłości prawdopodobnie upgrade do ivy-e (jak się pojawią) . Komputer będzie wykorzystywany do obróbki grafiki również do gier (maniakiem nie jestem więc konfiguracja nie uwzględnia kart w SLI/CF itd. prawdopodobnie pojedyńcze GPU pokroju GTX680...

 

I tutaj pytanie, która konstrukcja będzie lepszym wyborem... ? Z tego co wyczytałem obie płyty przy Sandy-E obsługują PCIE 3.0 ? , X79 dodatkowo obsłuży więcej ramu...

 

W zamiarach jest oczywiście OC (na wodzie) więc też szukam płyty która dobrze znosi podkręcanie...

 

Szczerze to myślałem nad Sabertooth X79 ,ale z drugiej strony mam wątpliwości czy to nie będzie przerost formy nad treścią, jeżeli nie zamierzam ładować do komputera więcej niż jednej karty graficznej.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że i7-3960x to socket 2011, więc Z77 odpada (ivy-e będzie kompatybilny z 2011). Kolega ma Asusa P9X79 na wodnym chłodzeniu i poleca.Tutaj masz test X79, może to rozwieje twoje wątpliwości: http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_plyt_glownych_lga_2011_z_intel_x79_pod_sandy_bridgee?page=0,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...