Skocz do zawartości
mateloz

Problem z instalacja Windowsa XP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ściągnałem z MSDNAA (oprogramoanie studenckie) Windowsa XP SP3. Wypaliłem go na płytkę aplikacją dołączoną do Windowsa 7. Chce postawić świeży system na drugim komputerze z Windowsem XP. Płytka normlanie się odpala w Windowsie XP, natomiast problem pojawia się w BIOSIE. Najpierw prosi mnie, abym wcisnął klawisz, aby nastąpił rozruch, później zaczynają się kopiować pliki i koniec, nic się nie dzieje. Co ciekawe dodam, że zainstalowałem tego windowsa na wirtualnej maszynie i wszystko działało, a z realnym komputerem jest problem. Podpinałem z ciekawości jakieś stare napędy CD i z wszystkimi dzieje się tak samo. Mam też dziwne wrażenie, że ja już instalowałem z tej płytki Windowsa XP na jeszzce innym komputerze i wszystko się udało. Czy aplikacja dołączona do Windowsa 7 mogła żle nagrać płytę? Czy lepiej użyć jakiejś innej? Obraz zajmuje 593 MB, czy to nie za mało?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro system postawił się na wirtualnej maszynie to znaczy że płytka jest OK, no chyba że instalowałeś system z obrazu a nie z płyty.

Jeżeli podczas instalacji pojawia się blue screen to podaj tu kod błędu.

Problem może być z komputerem na którym chcesz zainstalować nowy system.

Sprawdź dysk twardy programem MHDD, oraz pamięci RAM gold memorem lub mem testem, możesz także zmierzyć napięcie miernikiem w zasilaczu.

Opis MHDD:

http://www.elektroda...opic868490.html

Wspomniane programy wchodzą w skład programów hiren's bootCD.

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...