Skocz do zawartości
xacti

Komputer mATX + monitor 22-24" ~ 2600-2700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że mój laptop powoli zaczyna się kończyć, a potrzebuję i tak czegoś z większą matrycą, postanowiłem zainwestować w PC'ta do około 2100zł i do tego monitor w cenie 500-600zł ;) Chciałbym wszystko zamknąć w jak najmniejszym opakowaniu, żeby nie zagracało pokoju, w którym i tak prawdopodobnie będzie stało kilka maszyn. Przeznaczeniem będzie praca przy otwartych wielu oknach (przestrzeń robocza monitora) + kilka gier typu ET, CS:GO i może rFactor, gdy kupię kierownicę. Co do programów z których będę korzystał to obecnie nie przewiduję potrzeby ogromnej mocy obliczeniowej procesora - w razie czego chciałbym platformę rozbudować do i5.

Oto co wybrałem jak na razie:

 

Celeron G540 - 166,00

Gigabyte GA-Z68M-D2H - 369,00

Gigabyte HD7770 OC - 470,00

OCZ Vertex 4 128GB - 436,00

Obudowa Sharkoon MS140 - 149,00

Razem - 1590,00

 

Brakuje pamięci, dysku HDD, zasilacza i monitora. Proszę o porady i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprzeć to jakimiś argumentami? Z tego co czytam Z68 obsługuje bez problemów Ivy Bridge, tak samo pozwala na ich OC. Jeśli z77 ma rzeczywiście dodatkowe zalety to mogę pomyśleć, i jeśli znajdę mATX cenowo podobne do tego Gigusia na Z68 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jaką płytę wziąć, gdy będę chciał przyszłego i5 podkręcić. Jeśli Z77 nadaje się do tego bardziej to nie ma problemu. Chcę raz kupić dobrą płytę i nie martwić się przez najbliższe 2 lata, biorąc pod uwagę, że zmieniał będę tylko procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopłata ma oznaczać większą bezproblemowość i możliwość OC, której nie daje Gigabyte podany w pierwszym poście to mogę dopłacić nawet więcej, oszczędzając jednocześnie na np dysku ssd - potrzebuję zainstalować tylko Windows, 2 gry i kilka programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie bierz ta na z77 http://www.morele.ne...77m-d3h-458751/ w tej samej cenie co ta w 1 poscie, napewno cos usprawnili w konstrukcji oprocz wymiany chipsetu na nowszy.

PS. Sprzedawcow sie nie slucha, tylko kupujacych !

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...