Skocz do zawartości
.:Bubu:.

Problem z Gigabyte Radeon HD7850 2GB GV-R785OC-2GD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatni składałem komputer znajomemu na częściach:

 

Procesor Intel Intel Core i5 3550 3.3GHz (BX80637I53550)

Płyta główna MSI B75A-G43

2x Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Dysk Western Digital WD5000AUDX OEM

Gigabyte Radeon HD7850 2GB GV-R785OC-2GD

Sony AD-5280S-0B

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

Zasilacz Tagan TG500-U33II SuperRock 500W

 

http://forum.purepc....-bez-zasilacza/

 

Wszystko byłoby ok, tylko od samego początku komp miał problem z uruchomieniem. Tzn na integrze startował normalnie, po włożeniu karty czarny ekran.

Próbowałem już chyba wszystkiego, zmiana ramu, zmiana ramu miejscami, sprawdzałem tylko z jedna kostką. Komp wstaje jak chce, tzn. przeważnie za drugim razem czyli : power --> czarny ekran, wyłączam, włączam wszystko działa.Po paru dniach i milionie kombinacji było ok, ale na krótko, jakieś 4 dni. Jak już się włączy zero zawiech zero artów wszystko działa. Czasami trzeba go zrestartować ze 4 razy żeby załapał.

Problem jest o tyle dziwny, ze na jakiejś starej grafice komp działa normalnie, na 7850 ma problemy. Znowu karta (7850) sprawdzona u mnie na Abit guad gt, 4x1 ram, Psu chef 560 wat działa wszystko ok....Włącza się za pierwszym, zero błędów, gry działają normalnie.

Czy ten tagan to taka kupa,że nie daje jednak rady ? Zmieniać bios na karcie ? Na płycie głównej zainstalowany najnowszy, ustawienia też raczej ok (resetowany ze 30 razy, ustawione wszystko po milion razy na wszelakie sposoby) karta jak i wejście pci-e czyszczone.

 

Ma ktoś jakieś pomysły ? Jutro sprawdzę jeszcze ze swoim zasilaczem na tym drugim kompie, ale czy to możliwe ze ten tagan nie wyrabia ?

 

Edyta:

 

Dodam, ze jak już komputer wystartuje normalnie i pochodzi ze 2-3 h, to po restarcie czy wyłączeniu na jakieś 2h wstaje normalnie. Problem wystepuje jak jest wyłączony na dłuższy czas.

 

Edyta2:

tak wiec na moim kompie :quad gt, etc. jest prawie tak samo, tyle, ze zaczęło stawać na pasku windowsa.... Czyli rozumiem, ze gwarancja ?

Edytowane przez .:Bubu:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remix--> ale aż tak ? Co jak co, ale myślałem, ze lepsze to niż jakiś noname.....

adamlop --> Wiem, ze ludzie mieli problemy, ale u nich komp wstawał normalnie a problemem były zwisy w systemie, grach. Nawet tu na forum ktoś miał taki problem. Więc nie wiem czy jest sens zmieniać ? I jak to się ma do gwarancji w morele ? Ale dzięki za sugestie bo już mam dosyć tego "nowego" sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam tego Tagana, - tak naprawdę to bardzo dziadowska i przereklamowana marka.

 

Część produktów owszem, ale te wykonane porządnie przez topowera ciężko ubić, akurat nie mogę znaleźć inf. o tym modelu. Czy przereklamowana? Wątpię, 6 lat temu dałem 480zł za BZ 600W i do dziś dzień nie widzę potrzeby wymiany.

Autorze podłącz tego szefa pod nowy zestaw i wszystko będzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

I powracam z problemem..... Karta poleciała na gwarancje, bo tak jak i w pierwszym zestawie, tak i u mnie po czasie zaczęły dziać się cuda...Na złożonym zestawie (+ win7) startowała po 3 czy 4 razie u mnie zaczęła się wieszać i przy próbie restartu stawała na logo win xp.

Po powrocie z gwarancji (wymieniona na nowa*) sprawdzana tylko na złożonym zestawie z pierwszego postu i staje na logo w7 ;/ Czyli sytuacja podobna jak wcześniej na moim zestawie.

 

*z tego co się dowiedziałem to ponoć num sn na grafice i na pudle się nie zgadza (sam tego nie spr. od razu oddałem kartę do właściciela, ale wiem, że nie wciska mi kitu, ew. nie patrzy na to co trzeba, na karcie nie ma sn.)

I pytanie co teraz zrobić, spr. ?

W zestaw z pierwszego postu na czas zamiany była wsadzona jakaś starsza grafika i wszystko hulało aż miło. Poradziłem czyszczenie sterów+ instalacja najnowszych, ale wątpię czy to da jakiś efekt :/ Więc ? ma ktoś jakiś pomysł ? Znowu na gware ? Ale jak to będzie jak na poważnie num nie będzie się zgadzał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ze sklepu ;) Wróciła z gwarancji, tyle, że nie stara a ponoć nówka sztuka w drugim pudełku. Tyle, że podobno (podobno bo ja nie sprawdzałem, a nie wiem czy znajomy dobrze patrzy) numer s/n na grafice i na pudełku (jednym jak i drugi,) się nie zgadza. Olałbym gdyby karta działała już normalnie, ale znowu ma jakieś problemy i nie wiem jak tera będzie z gwarancja....Chociaż troche mnie to dziwi żeby wysłali niby nową karte w innym pudełku niż trzeba :/ No nic jutro sam sprawdzę czy na poważnie się numery nie zgadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...