Skocz do zawartości
najcuL

Core i5-3570k - zestaw dla progejmera

Rekomendowane odpowiedzi

Asus P8Z77-V PRO - 789 zł

Ivy Bridge Core i5-3570k 3.4GHz s1155 6MB 22nm - 899 zł

Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9 Intel XMP X2 BOX - 219 zł

 

+ Thermaltake Contac 29 - 145 zł

 

Jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obawiam się tylko o mobo. Szukam stabilnej płytki nie interesuje mnie extremalne OC.

Chodzą mi po głowie plytki MSI ale jest sentyment do ASUSa ...

No i chłodzenie - ten Contact zrobił furore w necie ale to jednak budzetowka. Moze cos lepszego ?

(oczywiscie Noctua za 300zl to lekka przesada)

Jakich sugestii oczekujesz? Alternatyw dla wybranych podzespołów czy propozycji reszty komponentów, by mógł powstać zestaw?

 

alternatyw Dołączona grafika Edytowane przez najcuL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z77A-G43 zamiast tego drogiego ASUSA. Płyta ma dobrą sekcje zasilania, więc podkręcisz sobie tego i5 3570K, a za zaoszczędzoną kase kupisz sobie SSD pod system. Pamięci mogą być 1333. Następny co ma sentyment do Asusa. Ta firma niczym się teraz nie różni od MSI czy ASRock'a. Obie firmy robią bardzo porządne płyty. Do OC jako takiego (4.5-.4.6) ta MSI starczy zupełnie. I tak więcej z tego procesora nie wyciśniesz. Prędzej na selekcie i5 2500K. Chociaż i to raczej mało prawdopodobne że trafisz na sztukę co robi więcej niż 4.7-4.8 ghz (2500K). Nie wspominajac nawet że do gier więcej niż 4.5 ghz nie jest potrzebne. Nawet i 4.2 starczy.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z77A-G43 zamiast tego drogiego ASUSA. Płyta ma dobrą sekcje zasilania, więc podkręcisz sobie tego i5 3570K, a za zaoszczędzoną kase kupisz sobie SSD pod system.

 

No ok ale ta plytka nie obsluguje SLI i drugi port PCI Express działa maksymalnie z prędkością x4. Mozna zaoszczedzic pewne ale bez przesady nie chce byc tak ograniczony.

Plyta ma obslugiwac SLI i musi byc 1 port PCI do SB X-FI Fatality Pro (przeciez jej nie wyrzuce).

Edytowane przez najcuL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX 670 od Gigabyte. Oczywiscie na razie nie mam zamiaru inwestowac w SLI ale nie chce być ograniczony i mieć tę możliwość w przyszłości. Ja zmieniam platforme co kilka lat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w takie cuda. Albo robi się sli na starcie z topowych kart albo wcale. Ty nie zrobisz wcale a na starcie będziesz musiał dołożyć z 200-300zł do mobo, 100zł do zasilacza. Gdy gtx670 będzie niewystarczająco wydajny, sli z tych kart będzie wielkim nieporozumieniem.

 

Kupuj śmiało sprzęt pod sli, nie będziesz pierwszym, który się na to nastawiał, a czasem doszedł do wniosku, że lepiej kupić nową, mocniejszą kartę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I weź 1 mocną kartę. Płytę tą MSI (jeśli chcesz) i będziesz zadowolony. W co Ty chcesz takiego grać? Bo po za BF3 i Metro 2033 w FullHD lub na paru monitorach nie widzę sensu pakowania kasy w tak mocny zestaw jak SLI z dwóch GTX 670. Strata kasy. Ja do czasu wyjśćia nowych konsol nie wydam złotówki na nowy sprzęt, bo ten póki co mi wystarcza. No moze przydała by się ciut mocniejsza karta do BF3. Nie rozumiem ludzi co pakują po 6000-10000 w komputer do grania w gry, gdzie większość to porty ze starych konsol z niższymi wymaganiami lub takimi (jak BF3), gdzie sprzęt za 3000 w zupełności wystarczy do komfortowego grania.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil niechcialbym byc nie mily ale nie zalozylem tematu po to zeby dywagowac jaki jest sens inwestowania w kompa - kazdy ma swoje priorytety.

Ciekaw jestem opinii forumowiczow na temat przedstawionej platformy i oczekuje ciekawych alternatyw w zblizonych przedziale cenowym. Wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna drozsza od gpu - pogratulować.

 

skup sie

Asus P8Z77-V PRO - 789 zł

Ivy Bridge Core i5-3570k 3.4GHz s1155 6MB 22nm - 899 zł

 

Potrzebuje plyty z 1 slotem PCI czy to tak trudno zrozumiec ?

Edytowane przez najcuL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skup sie

Asus P8Z77-V PRO - 789 zł

Ivy Bridge Core i5-3570k 3.4GHz s1155 6MB 22nm - 899 zł

 

Potrzebuje plyty z 1 slotem PCI czy to tak trudno zrozumiec ?

 

Warto by się zastanowić nad różnicą między CPU a GPU.

 

Dostałeś już alternatywne propozycje, żadna Cię nie satysfakcjonuje, trudno, zamów sprzęt wybrany przez Ciebie. Ja bym brał to co podał kaijitsu

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż w takim razie nie ma co dyskutować. Już samo słowo Progejmer w tytule powinno dać mi do myślenia że mam do czynienia z dzieciakiem co pewnie nawet tej kasy nie ma tylko mu sie marzy taki komputer, albo dostał od rodziców. Dołączona grafika

 

Ja moim wcześniejszym postem tylko informowałem, a raczej próbowałem przemówić do nieświadomych ludzi że pakowanie tysięcy złotych w komputer do grania jest obecnie bezsensu. Co robicie z kasą wasza sprawa. Jedni robią to dla fanu (nowe podzespoły nowe możliwośći). A prawda jest taka że gdzieś za 2 lata taki najmocniejszy sprzęt będzie bardziej wykorzystany jak będzie wychodzić więcej gier portowanych z NOWYCH konsol, bo te obecne chamuja rynek i rozwój grafiki. Nikomu nie odradzam robienia tego. Procesory Intela szybko nie stanieją, więc odkładanie na później też z drugiej strony nie ma sensu. Ale kupno budżetowego zestawu na teraz nie jest głupim pomysłem. Juz wolałbym kupić sobie drugi dysk SSD niz pakować kasę w 2 karty graficzne czy procesor za 1300 zł jak pewien osobnik z zestawu za 10000 zł.. Niektórzy ludzie tego po prostu nie wiedzą, a w głebi duszy też chcieli by zoszczędzić, ale i tak pakują po 5-10 tysięci i potem żałują. Mam nadzieję że teraz zostałem zrozumiany.

 

p.s MSI ma 3 sloty PCI, ASUS 2 sloty PCI..........

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj przepraszam nie wiedzialem, ze sformulowanie "skup sie" jest obrazliwe

obiecuje poprawe

a dla forumowicza Devil maly update: plyta ASUSA ma 2 porty PCI plyty MSI zadnego

p.s. nie jetsem dzieciakiem juz 2 tygodnie temu skonczylem 14 lat i mi sie wons sypie ostro

Edytowane przez najcuL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...