Skocz do zawartości
ViruS001

Problem z słuchawkami [Genius]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio kupiłem sobie nowe słuchawki z mikrofonem. Są one od firmy Genius a dokładny model taki: Genius HS-G550. Po podłączeniu wszystko gra jednakże jest problem z mikrofonem. Gdy wejdę na TS, wbiję na jakiś kanał każdy ma echo, słyszy siebie, gdy włączę muzykę na youtubie również słyszą - dodam, że wszystko dzieje się gdy na panelu słuchawek mam mikrofon na OFF, gdy dam na ON wszystko działa, nie ma żadnego echa ani innych pierdół.

Z początku myślałem, że to złe ustawienia TS bo nowe słuchawki itp. ustawiłem wszytko tak aby dobrze było, niestety nie pomogło.

Później kolega z TS zaproponował mi aktualizację sterownika audio, sądziłem, że mam najnowszy ale wyszło, że jednak nie - zaktualizowałem, uruchomiłem ponownie komputer i nadal ten sam problem (Sterownik audio: VIA HD VDeck). Dodam, że są tam ustawienia mikrofonu, na poprzednich słuchawkach miałem ustawione domyślnie i wszystko działało, niestety na tych słuchawkach muszę mieć REC Vol na maxa (Od 80%), bo gdy dam domyślnie (Jakieś 20%) niestety inni mnie nie słyszą, no chyba, że będę krzyczał na cały głos. Próbowałem różnych sposobów z google, żaden nie pomógł. Nie korzystam z funkcji "naciśnij i mów" bo to utrudnia granie, mikrofon mam włączony prawie cały czas ale dużo momentów jest, że muszę wyłączyć mikrofon i ta opcja na pilocie jest najlepsza ale niestety powoduje problem.

Proszę was o jakąkolwiek pomoc z tym problemem, rzucać pomysłami a się sprawdzi Dołączona grafika

PS: dodam fotkę co się dzieje gdy mikrofon na pilocie mam wyłączony (Testowane na osobnym kanale gdzie nikogo nie było a jak jestem tam gdzie są ludzie to pasek ten skacze jak ktoś coś mówi):

Dołączona grafika

 

 

Dziękuje z góry Dołączona grafika

 

PS2: Dodaję fotkę z ustawień z sterownika:

Dołączona grafika

Edytowane przez ViruS001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest win 7? Spróbuj może tak:

 

Kliknij ppm na ikonę głośności obok zegarka systemu, z listy wybierz "urządzenia do nagrywania". W nowo otwartym oknie "Dźwięk" kliknij ppm na "Miks stereo" i wyłącz je. Następnnie kliknij ppm na wolną przestrzeń okna i z ukazanego menu zaznacz opcje "pokaż wyłączone urządzenia" aby w razie potrzeby znowu je włączyć np gdy będziesz robić gameplaya. ;)

 

Pozdrawiam Dołączona grafika

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ustawiałeś te advanced option w TSie? Ja mam tylko "Voice Activation Detection while using Push-To-Talk" i "remove background niose". Po drugie masz zaznaczone redukcja echa, a niżej, ze o 0dB ;) zrób 1 albo 2, chociaż wątpie by pomogło, spora część słuchawek ma ten problem, że po sprzętowym wyłączeniu mikrofonu robi się jakieś sprzężenie. Moim zdaniem problem teży w konstrukcji słuchawek / pilota i rozwiązaniem będzie pewnie tylko programowe wyłączanie mica, ustaw sobie skrót klawiaturowy, np. ja mam Shift+X i równie sprawnie i szybko nawet podczas grania można wyłączyć mikrofon, nawet lepiej, bo nie trzeba odrywać ręki od klawy ;).

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trololo ten sterownik jest dla mnie nieczytelny, pierwszy raz z taki widzę sprawa jest dla mnie prosta wyłącz odtwarzanie mikrofonu (nie myl z nagrywaniem)

jeżeli to nie pomoże a powinno to dodatkowo wyłącz nasłuchiwanie urządzenia (słuchawek) z poziomu windowsa

Edytowane przez KawaiiPantsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasłuchiwanie na pewno ma wyłączone, bo by sam siebie słyszał przez cały czas z opóźnieniem w słuchawkach co bardzo przeszkadza. A napisał, że inni słyszą siebie. Znam to, bo jeden kumpel na TSie miał taki sam problem i gdy wyłączył mica na kablu to wszyscy słyszeliśmy siebie, bo u niego sie odbijało.

A panel sterownika jest standardowy dla układów VIA, nic dziwnego.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach TS masz Capture Mode: Windows Audio session, spróbuj to przestawić bezpośrednio na urządzenie.

 

Według mnie gdzieś jest ustawione (w TS, sterowniku, lub w Windows), że do źródła dźwięku jest podłączone więcej niż tylko mikrofon. Stąd nakładanie się dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...