Skocz do zawartości
Clear

Problemy z zasilaniem w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kartę graficzna Ati Radeon HD4870 1GB. Przez półtorej roku chodziła bez zastrzeżeń nawet trochę podkręcona (800/1000) razem z Q6600 3.6GHz. Jednakże jakies 2 miesiące temu zaczęło się coś psuć. Podczas gry np w BF komputer się resetował. Pomyślałem, że zasilacz nie wyrabia, więc zmniejszyłem taktowania GPU i CPU na standardowe i pomogło, ale tylko na miesiąc. Potem zaczęły się czarne obrazy podczas gry (pomagał tylko reset), samoczynne wyłączanie i ponowne włączanie komputera albo czarny obraz + wentyl na max + na grafie swieci sie dioda over temp protection. Tempy na karcie nigdy nie przekroczyły 80C, a CPU 60C. W obudowie znajdują się 2 wentylatory wciągąjące i 2 wyciągające. Próbowałem przeinstalowywać sterowniki od grafiki, wgrywać starsze ale nic nie dało . Czyżby karta się juz kończyła? Proszę o pomoc

 

 

Mój config:

Q6600 2.4GHz

HD4870

2X2GB

BeQuiet 400W (ma 3 lata i 2 miesiące)

 

W załączniku dodaję log z GPU-Z podczas takiego incydentu. Ciekawi mnie temp 17C i 18C zanotowana przez program.

 

Dodam, że nie występują żadne artefakty, krzaczki, kwiatki itp. Po prostu po jakimś czasie (od kilku sekund nawet do kilkunastu/kilkudziesięciu minut) występuje jeden z ww incydentów. Dzieje się to zarówno w wymagających grach typu BF3, TDU2, jak i mało np Slender.

 

Wyłożyłem grafe, przeczyściłem slot PCI-E karty i mobo - brak efektu.

Przeskanowałem HDD HDTUNE - 0 błędów.

Format + przeskanowanie antywirusem - Podziałało trochę, ale znowu to samo

 

Screeny z testów:

 

 

HWMonitor Idle

benchmark VCST bez błędów

62 minuty testu grafiki bez przygód

dodatkowo 28 minut Orthosa

 

Po testach włączyłem TDU2 i po 7 minutach reset -.- ;( . Wychodzi na to, że chyba zasilacz nie wyrabia, gdy pracują wszystkie podzespoły na "wysokich obrotach". Podajcie mi jeszcze linka do takiego memtesta z poziomu windowsa :D

 

Załączyłem również 2x test w 3DMarku 03 czyli 2x po 10 minut i zadnych problemów, a w grach wywala :(

GPU-Z Sensor Log2.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to referencyjna HD4870? Jeśli zapal się dioda D1601 to jest teoretycznie przegrzanie, ale jeśli robi tak losowo przy normalnych temperaturach to jest do wymiany. Zasilacz jest jak najbardziej ok i nie ma potrzeby go wymieniać. Miałem w rękach kilka takich kart, niektóre były już na stałe "zablokowane" w ten sposób, tzn. po podłączeniu do komputera wentyl na full, a napięcia wynosiły 0v. Tą sprzedaj jako uszkodzoną na allegro, może stówkę dostaniesz i kup sobie nową.

Edytowane przez _bartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...