Skocz do zawartości
tw_psycho

Jaki dysk twardy kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie mam 2 dyski po 640gb w raid0 oraz jeden 1,5tb. Niestety jeden dysk z macierzy jest na wykonczeniu, ma dużo uszkodzonych sektorów. I w sumie chyba nie pozostaje mi nic innego jak kupić nowy dysk. Dłużej nie ma sensu czekać, bo chyba raczej nie zapowiadają się żadne znaczące obniżki...

 

Pomyślałem, że najsensowniej byłoby sprzedać to, co działa i kupić 2x2TB. Co warto kupić z cichych dysków?

 

Jeszcze z tańszych pomysłów to jeden dysk 1,5tb, i zrobić raid z tym co jest. W takim przypadku który jest warty uwagi? Właściwie tutaj to chyba tylko Seagate ST1500DL004, bo ten, który mam to Samsung HD154UI...

 

Jakie macie propozycje?

 

Pozdrawiam,

Tomasz

Edytowane przez -Paluch-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x2TB?? Aktualnie korzystam z dysku 128GB ze sporym zapasem, ale co kto lubi...

 

Ja polecam kupić SSD 128GB Samsung 830 na system i najważniejsze rzeczy, a zostawić tego sprawnego talerzowca na dane, ewentualnie wymienić go na to: http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-3-5-2tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-st2000dm001-434392

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego samsunga 64gb w laptopie (troche się pospieszyłem z kupnem niestety), ale nie jestem jakos szczególnie zachwycony - poza tym, ze jest bezgłośny i w benchmarkach osiąga bardzo wysokie wyniki, to system nie uruchamia się w 3 sekundy... (nawet po optymalizacjach)

 

Poza tym ja zdecydowanie potrzebuję pojemnego dysku. Lubię magazynować filmy, gry (często wracam do znanych filmów).Ten WD, który napisałeś jest cichy?

 

I jak będzie w przyszłości z dyskami? Żebym nie wtopił tak, jak z tym ssd... wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...