Skocz do zawartości
hamak

Karta graficzna do 400-500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam komputer jak niżej w którym uszkodziła mi się karta graficzna ATI Radeon 4890. Robię co mogę, ale po reinstalacji systemu, sterowników, przeczyszczeniu obudowy itp. zostanie mi jedynie zaniesienie jej do jakiegos serwisu, a że karta jest po gwarancji, to pewnie będę musiał kupić nową. W związku z tym że nie orientuję się już tak bardzo w kwestii sprzętu jak jeszcze parę latek temu, czy możecie polecić mi jakąś kartę do 400, max 500 zł? Komputera używam głównie do gier (gram w rozdzielczości 1680x1050, ale rozglądam się za nowym monitorem full HD), AutoCADa (projekty studenckie..) itp., fajnie by było, gdyby starczyła mi na co najmniej 2 latka, bo mniej więcej po tym czasie mam zamiar zmienić całą budę na nową, jednak wiem że w tym przedziale cenowym może być różnie..

 

Procesor: Intel i5-750

Pamięć: 4GB Ram

Płyta główna: MSI P55-GD55

Zasilacz: OCZ 600MXSP 600W

Dysk twardy: 500GB + 2TB

 

Za pomoc dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz żeby starczyła na 2 lata to musisz poszukać czegoś takiego jak HD 4890 dwa lata temu. Wtedy to była topowa karta. Z drugiej strony ceny tej karty były niższe niż topowych teraz.

 

Według mnie minimum to: HD 7850 http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__4973/__Karty_Graficzne_SAPPHIRE_HD_7850_2GB_DDR5_256_bit_PCI_E_/

 

Przy trochę większych funduszach GTX 660:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__5258/__Karty_Graficzne_Asus_GeForce_GTX660_DirectCu_II_2GB_192_bit_PCI_E_/

 

HD 7770 to niezła karta ale imho dość szybko przestanie wystarczać, zwłaszcza jeśli zamierzasz zacząć grać w Full HD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500 zł. możesz kupić MSI N560GTX bądź jeden z modeli Radeonów HD 7770.

Jeśli chcesz grać w Full HD to te karty będą jednak niewystarczająco wydajne. Poszukaj HD 7850, ceny tak szaleją, że można dziś upolować tą kartę poniżej 700 zł. Warto dopłacić :)

Edytowane przez Sapere aude!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze chłop że max 500zł, a ty mu żeby dopłacił połowe więcej...

imo weź tego gigabyte'a 7770, pewnie, że nie poszalejesz w full HD, ale do 500zł na dzisiaj nikt nie robi takiej karty. Zawsze możesz później dołożyć drugą(jak potanieją i będziesz miał potrzebę i kasęDołączona grafika) i mieć wydajność zbliżoną do kart typu 7950 a już napewno dużo lepszą niż 7850.

Edytowane przez tonyxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie da się pogodzić 500 zł i 2 lat w Full HD. Dlatego piszę, że minimum to HD 7850, zdając sobie sprawę że za 500 zł jej nie kupi. Ale wolałbym dozbierać te 150 zł do Vertexa HD 7850 i nie pluć sobie w brodę za pół roku, że wywaliłem 500 zł na kartę, która jest za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiem twierdzic ze karta, ktora dizsiaj daje rade w fullHD bedzie dawac rade w nowych tytulach przez najblizszy rok przynajmniej :) Praktycznie wszystko co teraz wychodzi jest multiplatformowe a obecne konsole hamuja rozwoj grafiki, przez 1-2 lata nic sie nie zmieni. Obecnie "killerem grafiki" jest pCars i bedzie za pewne Metro Last Light (tak jak i pierwsza czesc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...