Skocz do zawartości
jqo2

[post #5]Wybór karty z pułapu 7970 / 670

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

modernizuje właśnie komputer i po przeczytaniu wielu, wielu for i testów wyklarowała mi się taka konfiguracja:

 

 

 

Gigabyte Radeon HD7950 WindForce 3 Asrock Z77 Extreme6 Intel Core i7 3770K Boxed Corsair Vengeance DDR3 - 1866 MHz / PC3-15000 – CL9 (16 GB) Noctua NH-D14

Natomiast to co posiadam po starym kompie:

 

 

Zasilacz: OCZ 550W Fatal1ty Series

Obudowa: CoolerMaster CM690

 

I teraz pytanie co o tym myślicie ? Procesor mam zamiar podkręcić ile się tylko da czy stary zasilacz to uciągnie ?

Zawsze posiadałem produkty AMD więc jestem laikiem jeżeli chodzi o podzespoły intela. Czy ta płyta główna bedzie wymagała aktualizacji biosu przed włożeniem tego procesora ?

 

za odpowiedzi z góry dziękuję

Edytowane przez jqo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ? Ta płyta obsługuje ten procesor. Zasilacz spokojnie da radę. No i na Twoim miejscu bym brał tańsze pamięci. To ci Kopa w grach i tak nie da. Rozumiem że do tego celu składasz kompa. Nie wspominając o tym że 8 GB (2x4GB) też wystarcza w zupełności. Tak samo jak o wiele tańsza płyta MSI Z77A-G43. Zastanawiam się po co pakujecie w najdroższe podzespoły. Dla szpanu ? Bo nie do gier chyba.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o płytę i aktualizacje biosu to też tak myślałem ale wolałem uniknąć wtopy. Natomiast co do pamięci ram to naprawdę 8GB jest wystarczającą pojemnością ? nie lepiej kupić więcej i mieć spokój na dłużej ? A jeżeli nie to jakie kości byś polecił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić w razie czego. Masz 4 banki. Żadna obecnie gra nie wykorzystuje w pełni 8 GB. Przynajmnej ja do tej pory nie spotkałem się. Co do pamięci to również to może być Corsair, ale 1333. Choćby Pamięć XMS3 8GB 1333MHZ CL9. Tak samo jak procesor do gier wystarczy taki i5 3570K. Jak nie masz zamiaru bawić się w zaawansowane programy to HT Ci do niczego nie potrzebne. Za oszczędzoną kasę możesz władować w większy dysk SSD.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu kupuję kartę graficzną, która będzie ,,współpracować'' z i7-3770K (16GB RAM) i zasliaczem 550W takim jak w sygnaturce ( chociaż za jakieś dwa miesiące będę go zmieniał). Mój monitor ma natywną rozdzielczość Full HD i w takiej rozdziałce mam zamiar grać.

 

Oczywiście chciałbym prosić o radę co będzie najbardziej odpowiednie do tego zestawu. Interesuje mnie karta, która wystarczy co najmniej na 2-3 lata. Maksymalna kwota którą mogę na nią przeznaczyć to około 400 euro.

 

I tak, oto moje typy:

 

Sapphire Radeon HD7970,3GB (925 MHz) 396,98 euro

http://www.mycom.nl/Product/Componenten-Videokaart/Sapphire-Radeon-HD7970,3GB/1363983
nieznacznie droższa ale podkręcona

 

Sapphire Radeon HD7970 OverClocked,3GB (950 MHz) 412,98 euro

 

http://www.mycom.nl/Product/Componenten-Videokaart/Sapphire-Radeon-HD7970-OverClocked,3GB/1363982

Albo najdroższa 3 slotowa (wejdzie do mojej budy mierzyłem)

 

Asus Radeon HD7970 DCII TOP,3GB 1000 MHz 429,98 euro

 

http://www.mycom.nl/Product/Componenten-Videokaart/Asus-Radeon-HD7970-DCII-TOP,3GB/1309833

OKi tyle jeżeli chodzi o AMD teraz moje typy zielonych

 

Asus GeForce GTX670 DCII,2GB 391,98 euro

http://www.mycom.nl/Product/Componenten-Videokaart/Asus-GeForce-GTX670-DCII,2GB/1354540

MSI GeForce GTX670 OC,2GB 360,98 euro

http://www.mycom.nl/Product/Componenten-Videokaart/MSI-GeForce-GTX670-OC,2GB/1363207
Kończąc chciałbym kupić najlepszą kartę w stosunku wydajność/cena.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc chciałbym kupić najlepszą kartę w stosunku wydajność/cena.

 

 

Zdecydowanie najlepsza będzie MSI. Poza tym GTX 670 mniej się grzeje i mniej prądu bierze niż HD7970, w dodatku jest tańszy, a wydajność podobna więc wybór chyba prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepsza będzie MSI. Poza tym GTX 670 mniej się grzeje i mniej prądu bierze niż HD7970, w dodatku jest tańszy, a wydajność podobna więc wybór chyba prosty.

 

Właśnie dla tego się waham pomiędzy 670 a 7970. GTX jest tańszy i ale w dalszym ciągu niepokoi mnie węższa szyna i mniejsza ilość ramu. A bardzo chciałbym kupić grafikę co najmniej na 2 - 3 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji żeby kupić teraz kartę na co najmniej 2-3 lata przy maksymalnych detalach, bierz gtx 670, kilka % większa wydajność nic nie da bo jak karta kiedyś tam nie będzie domagała i np. wygeneruje 20 kl/s to nawet 10% wydajniejsza da ci 22kl/s także szkoda dokładać kasy.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...