Skocz do zawartości
destos

Budowa zestawu[do 1000zl]

Rekomendowane odpowiedzi

Za wszystko już z adapterami i przesyłką wyszło mi 1366.47 zł

I jak zrobiłem symulację rat to wyszło mi 12 rat po 124.56 zł ale bez ubezpieczenia i nie wiem czy beda doliczac to ubezpieczenie czy nie

 

 

I co mam im napisać żeby mi to złożyli czy oni sami od razu składają??A jak mi przyjdzie to ze starego przepnę nagrywarkę i dysk

 

Ubezpieczenie tj chyba dodatkowo tylko jak chcesz to bierzesz. Na morele kupujesz? jeśli tak to musisz jeszcze to dołożyć do koszyka http://www.morele.ne...ementow-266770/ . Adaptery przyślą Ci oddzielnie sam sobie podłączysz. Złożenie 65zł ja bym za to nie zapłacił ale to od Ciebie zależy czy złożysz sobie sam czy nie. Złożenie komputera jest banalne, cierpliwość, instrukcje, ewentualnie internet forum https://www.google.pl/search?q=monta%C5%BC+kompuetra&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a#hl=pl&client=firefox-a&hs=Ock&rls=org.mozilla:pl:official&sa=X&ei=1KxdUOupDO_24QTB0YCQCQ&ved=0CB4QvwUoAQ&q=monta%C5%BC+komputera&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=1e92f2872eaa3945&biw=1360&bih=650 Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 zł trochę drogo ale w sumie sam nigdy nie składałem całego komputera więc nie chciałbym nic popsuć.Co poradzicie??Dam radę sam czy raczej nie??

 

Sam poczytaj https://www.google.p...iw=1360&bih=650 i oceń czy dasz rade;). Masz filmiki montażu procka tak jak Ty będziesz miał
i chłodzenia do tego
Wysyłam ponieważ to może sie wydawać najtrudniejsze;) Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten poradnik i nie wydaje się to dośc trudne.Myślę że z pomocą kolegi damy radę to poskładać i nic nie zepsuć

 

Najtrudniejsze wydaje mi się podpinanie tych wszystkich kabli od portów USB,słuchawek i mikro

Edytowane przez destos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten poradnik i nie wydaje się to dośc trudne.Myślę że z pomocą kolegi damy radę to poskładać i nic nie zepsuć

 

Najtrudniejsze wydaje mi się podpinanie tych wszystkich kabli od portów USB,słuchawek i mikro

 

Wszystko w instrukcji jest opisane i narysowane, kable też są podpisane. Jeśli chodzi o montaż zasilacza to wentylatorem do dołu Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejsze wydaje mi się podpinanie tych wszystkich kabli od portów USB,słuchawek i mikro

 

W starych obudowach to był problem, każdy przewód dyndał z osobną wtyczką. Obecnie wtyczki są zespolone, często pasują tylko w jeden sposób, we właściwe miejsce.

 

Jedyne co pasuje tam, gdzie nie powinno, to wtyczka pci-e 6pin pasuje do gniazda atx 12V 8-smio pinowego. Nigdy ta wtyczka nie powinna się tam znaleźć. W instrukcji płyty jest jednak wołem napisane, że albo wtyczka 4 pin albo 8 pin.

 

 

Nie dałbym za przejściówkę do napędu 30zł gdy nowy napęd kosztuje 60zł. Dodatkowo przejściówki te nie zawsze chcą współpracować z napędami optycznymi.

Instalkę Windowsa możesz też przygotować na pendrive i zainstalować bez napędu.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym za przejściówkę do napędu 30zł gdy nowy napęd kosztuje 60zł. Dodatkowo przejściówki te nie zawsze chcą współpracować z napędami optycznymi.

Instalkę Windowsa możesz też przygotować na pendrive i zainstalować bez napędu.

 

W sumie racja albo kupić używany napęd sata za 30zł Dołączona grafika, Ale jak już kupiłeś to sie nie martw może będzie działać jak nie będzie to sprzedasz adapter, napęd i za tą kase kupisz nowy Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd to koszt 60-70 zł. Wiem że w erze kryzysu w naszym uroczym kraju to dużo, ale ew może jakiś używany napęd optyczny odkup od kogoś.

W sumie racja albo kupić używany napęd sata za 30zł Dołączona grafika, Ale jak już kupiłeś to sie nie martw może będzie działać jak nie będzie to sprzedasz adapter, napęd i za tą kase kupisz nowy

 

O ile w ogóle ktoś będzie to chciał kupić. Adapterów za grosze na Allegro jest pełno i zwykle ludzie biorą takie rzeczy od sprzedawców/firm na Allegro. A napędy używane też nie schodzą jak ciepłe bułeczki. Dozbieraj po prostu te 65 zł na nagrywarkę DVD i problem z głowy. Oszczędzanie nie zawsze wychodzi na dobre w przypadku komputerów. Wierz mi. Zwłaszcza nagrywarek i napędów, które często lubią się psuć gdyż producenci już nie produkują takich napędów jak kiedyś. Cięcia kosztów ze wzgledu na to że napędy optyczne zostały wyparte przez tanie pamięci USB i cyfrową dystrybucję

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem po prostu co ma do wyboru Klaus napisał że nowy napęd kosztuje 60zł ja napisałem ze używka 30zł. Jeśli napędu używa do zainstalowania windowsa i raz w miesiącu albo rzadziej to można się zastanawiać nad używką. Tak w ogóle destos zamówiłeś już ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie.Najprawdopodobniej zamówię jutro lub w poniedziałek

 

Ciężka sprawa, możesz zaryzykować możliwe że będzie działać, a możesz też kupić napęd sata używany lub nowy. Sam musisz zdecydować. W cenie tej przejściówki mógłbyś kupić http://allegro.pl/ph...2662020838.html pewnie 5zł byś jeszcze stargowałDołączona grafika + http://www.morele.net/4world-sata-data-katowy-50cm-06120-267633/ do podłączenia. Albo nowa http://www.morele.net/lite-on-ihas124-04-b-476553/ Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszło Ci za zestaw ~1366zł razem z przejściówkami, wysyłką i złożeniem chyba... czy nie lepiej dorzucić te 150zł i dobić do zestawu za 1500zł? odpada koszt przesyłki, złożenia (są gratis, zobacz poradnik-na dole) i odpada "zabawa" z przejściówkami moja propozycja http://www.morele.net/inventory/info/OtI5CQ/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400W wystarczy. Jak patrzysz na zasilacze to największą uwagę zwracaj na moc linii 12V. Twój zasilacz ma 340W na tej linii a Twoja grafa pobiera 160-200w pod obciążeniem a procek może około 100w. No i w tych pieniądzach to nie znajdziesz raczej nic lepszego a druga sprawa nie jest Ci potrzebny;). Pierwszy nie przeczytałeś tego tematu nawet. Po pierwsze kolega chciał kompa 1000-1200zł, po drugie złożyć można sobie samemu, Po trzecie w swoim zestawie zaproponowałeś jedynie słabszy procek, słabszy zasilacz i jedynie co to dodałeś dysk twardy i nagrywarkę. I teraz sprawa wygląda tak że dyski raczej działają z tymi przejściówkami jedynie napędy optyczne mają większe problemy więc tak jak proponowałem wyzej w cenie tej przejściówki mozna kupić nagrywarkę na sata. Jak będzie miał więcej kasy to dysk można zawsze dołożyć a może i będą tańsze. I tak swoją drogą dysk twardy nie przyśpieszy gier może przyspieszyć lekko szybkość ładowania gry i zapewnić szybszą pracę na systemie

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat, w zestawie jest to, co destos zaakceptował (i wyszło 1366 a nie 1000-1200) dołożyłem hdd i dvdrw w celu imo zbytecznej zabawy z przejściówkami, używanym dvdrw. Po co płacić za przejściówki, dostawę, złożenie skoro niewiele więcej dokładając mamy nowy większy hdd i dvdrw i to co wcześniej wymieniłem za darmo, a że proc 200mhz słabszy to jest detal mało istotny - chciałem jak najmniej przekroczyć magiczną kwotę 1500.

 

podsumowując o co mi chodzi, bo chyba nie wszyscy łapią:

2x przejściówka lub 1x i używany dvdrw=~60zł plus dostawa 20zł plus złożenie ~60zl = 140zł imo w błoto! lepiej dołożyć drugie tyle NA KONKRETNE NOWE, LEPSZE CZĘSCI i mieć z głowy ww. zabawy, wydatki.

 

Zestaw można złożyć samemu ale widzę, że destos może mieć z tym problem, bo tego nie robił i się obawia...

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowił złożyć samemu i czego tu się obawiać. No właśnie budżet i tak został przekroczony więc nie sądze żeby chciał dokładać. Ale to już od destosa w sumie zależy. Jak weźmiesz zestaw pierwszego będziesz miał trochę słabszy procek (idąc tym tokiem myślenia lepiej dołożyć te 20złDołączona grafika do g860, słabszy zasilacz ale będzie dawał rade plus nagrywarkę nową i dysk. Niech autor sam wybierze, po prostu albo się ma jakieś ograniczenia albo można tak w nieskończoność. Autor nie napisał że chce nowy dysk, budżet podał maks 1200 zgodził się na 1300 więc taki zestaw mu wybrałem. Jak coś kupuje to nieraz mam pewien limit którego o 20zł nie mogę przekroczyć ale to nie ważne akurat;) A Ty pierwszy nie wyjeżdżaj z takimi tekstami "podsumowując o co mi chodzi, bo chyba nie wszyscy łapią:" bo Ty nie załapałeś, wyciągnąłeś narazie z nikąd wnioski że autor kupi zestaw za ponad 1500zł i nie spinaj się tak haha widać że znawcą jesteś nie musisz tego udowadniać :)

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem bo Żagiel nie przyznał mojej mamie rat i narazie muszę się wstrzymać z zakupem.Więc dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi.Dużo się dowiedziałem i jeśli nie uda się czegoś wymyśleć to w przyszłości napewno się odezwę z prośbą o pomoc w wyborze zestawu;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...