Skocz do zawartości
xbartx

Intel DH61BEB3 czy coś innego

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie posiadam GIGABYTE GA-H61M-D2-B3 i potrzebuję lekko zmodyfikować swój zestaw. Kupiłem dysk SSD, więc przydałoby się SATA3 no i USB3.0. Na allegro znalazłem coś takiego:

 

http://allegro.pl/in...2666698123.html

http://www.intel.com...ard-dh61be.html

 

i w zasadzie ma wszystko to co potrzebuję. Komputer służy głównie do internetu, więc ma być cichy i zużywać jak najmniej prądu. Żadnego grania i żadnego podręcenia. Czy ta płyta jest godna uwagi czy raczej należałoby poszukać czegoś innego?

Edytowane przez xbartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dużą różnicę po przesiadce na SSD, więc wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia Dołączona grafika Powiedzmy od czasu do czasu pożyczę z biblioteki jakiś film i muszę rozpakować te kilka GB stąd też moja chrapka na SATA3 no i USB3.0, bo aktualnie zapisuje na zewnętrzny dysk 40MB/s ale tak mi chodzi po głowie zamontowanie w nim również SSD z racji, że tych danych naprawdę dużo nie mam, więc te 500GB to zbytek luksusu, dlatego też wolę zdecydowanie szybkość R/W.

Edytowane przez xbartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowujesz filmy DVD? Chcesz zamontować SSD w HDD? Dołączona grafika

No film jest zazwyczaj w częściach popakowany. SSD jako zewnętrzny dysk - skrót myślowy ;)

 

SSD doskonale działają na SATA II i nie ma konieczności zmiany płyty głównej.

 

No wiem ale tam magia cyferek i wyników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD jako dysk zewnętrzny? To się nie sprawdzi, nie ma przepaści między zapisem sekwencyjnym w HDD a SSD w obudowie zewnętrznej. Moim zdaniem to kiepski pomysł i marnowanie pieniędzy. Kupisz teraz płytę główną, dysk SSD i obudowę do niego z USB 3.0, żeby 2x szybciej kopiować DVD na dysk zewnętrzny? Moim zdaniem paranoja, ale jak bardzo chcesz to kup tą płytę, ma natywne wsparcie dla USB 3.0 i SATA III: http://www.morele.ne...5ma-e33-492767/

 

Nie wiem czy jest w ogóle coś takiego jak eSATA 6Gbps w obudowach do dysków zewnętrznych, ale jak jest to to się lepiej sprawdzi niż USB 3.0

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD w kieszeni zewnętrznej to sztuka dla sztuki, ewentualnie dla wydania pieniędzy.

Dużą różnicę po przejściu na ssd widzisz nie dlatego, że ssd ma minimalnie większe transfery a dlatego, że ma wielokrotnie niższy czas dostępu. Tutaj sata3 w stosunku do sata2 nic nie poprawi. Różnicę zobaczysz w benchmarkach ale nie z zwykłym użytkowaniu.

 

Jeszcze co do ssd w kieszeni na usb, nie będzie dużego zysku wydajności, jeśli w ogóle będzie. Zależne to będzie od samej kieszeni i kontrolera w niej. Istnieje też ogromna różnica w rodzaju pracy, jaką wykonuje dysk systemowy a zewnętrzny. Systemowy pracuje wielozadaniowo, przy ładowaniu systemu wczytuje tysiące mniejszych i większych plików. W trakcie pracy systemu żądania zapisu/odczytu wysyłają w tym samym czasie programy których używasz (antywirus, program pocztowy, komunikatory, przeglądarki) jak i dziesiątki procesów, usług z których istnienia sobie nie zdajesz sprawy. Na dysku zewnętrznym zapisujesz, czytasz duże pliki i nic więcej.

 

Dodatkowo, nie wiem czy po usb będzie działał trim czy inne metody "oszczędzania" komórek. W przypadku braku takich funkcji maxymalne transfery ssd po czasie mogą wyraźnie spaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...