Skocz do zawartości
matrix14

Dobry zestaw ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, póki co szukam sobie jakiegoś fajnego zestawu. Chodzi mi o procesor, RAM, płyta główna, zasilacz i obudowa. Reszte wrzuce sobie od starego kompa czyli dysk (Seagate ...), grafika (Gainward GTS 450) i napęd(...). Nie moge znaleść modelu dysku i napędu, jak znajde to napisze. Cena: najlepiej do 2000 zł, ale ew. mogę coś dorzucić.

 

Procek - 875 zł - Intel i5-3570K

Płyta głowna - 349 zł - MSI Z77A-G43

Ram - 136 zł - Corsair CMV8GX3M1A1333C9

Zasilacz - 287 zł - Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W

Obudowa - Zalman Z9 U3 (229 zł) lub Brutus 410 (123 zł) lub Elite

370/430 (163 zł)

 

Dzięki paru osobom zmodyfikowałem do:

 

Procek - 875 zł - Intel i5-3570K

Płyta głowna - 313 zł - ASRock P67 Pro3

Ram - 136 zł - Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)

Zasilacz - 282 zł - OCZ ZT 550W

Obudowa - Zalman Z9 U3 (229 zł) lub Brutus 410 (123 zł) lub Elite 370/430 (163 zł)

 

Potrzebuje pomocy nad wyborem obudowy i wyborze calego sprzetu. Czy jest dobry. Ogólnie do gier, czasem obróbka video. System to Win7 32 bit. Ale zmienie na 64 jak kupie tego kompa. Kupować najprawdopodobnie będę na internecie. Allegro ew. eBay. Podkręcać, nie wiem, moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Doprecyzuj tytuł tematu.

2. Pierwszy zestaw jest ok.

3. Drugi zestaw będzie potrzebował aktualizacji biosu dla obsługi IB, nie ma wyjścia usb3.0 na front.

4. Powinieneś się zastanowić, czy będziesz podkręcać. Dokładasz 150zł do procesora, 100 do płyty aby móc podkręcać. Jeśli nie zamierzasz podkręcać, można znacznie lepiej spożytkować te pieniądze. Można kupić ssd 64GB lub dołożyć 100-150zł i za 400zł kupić ssd 128GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę podkręcał. Może a może nie. A obudowe którą ? Podoba mi się CM Elite 430 ponieważ ma montaż beznarzędziowy i okienko. Wiem, że to tylko bajery. Hmm no może mogłbym dołożyć trochę na ten SSD. A jakiej firmy SSD ? Tylko jeszcze nie wiem czy 64 Gb czy 128 Gb. No to raczej jak tak zestaw 1. A zasilacz i RAM-y, które ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...