Skocz do zawartości
hecto

Dylemat z zakupem części.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z decyzją w co obecnie zainwestować.

Komputera używam w 90% do internetu a pozostałe 10% to gry. Możliwe iż jest to spowodowane słabą platformą ale w to nie wnikam.

Obecnie mam Ahtlona 64 3000+, 1gb ramu, 7300gt i dysk 160gb.

Odłożoną mam małą kwotę więc:

Opcja 1 to kupno płyty h61/b75 + celeron g550 + 4gb ramu

lub

Opcja 2 to do obecnego zestawu kupno dysku ssd.

Chciałbym wysłuchać co warto zrobić waszym zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że odbędzie się wybór między intelem 330 a kingstonem, i do tego może grafikę pokroju 4850? Podobno ma wydajność zbliżoną do 7750, a 7770 jest najmocniejszą jaka ma sens przy g550. 4850 nową można kupić mniej więcej za połowę ceny 7750. Chyba że jest jakaś lepsza opcja?

I tutaj rodzi się kolejne pytanie nt płyty głównej, zastanawiam się między:

Gigabyte GA-H61M-DS2V, Asrockiem H61M-GS i MSI-B75MA oraz Asrockiem B75M-DGS.

Między płytami z H61 a B75 jest ponad 50zł różnicy. Opłaca się dokładać jeżeli nie będzie dla mnie zbytnio odczuwalna różnica między sata 2 i 3? Jest jeszcze usb 3.0 ale czy to też jest aż tak niezbędne zeby funkcjonować? Szczerze to żadko korzystam z pamięci masowych większych niż 4gb, a z dysków przenośnych w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście skłaniałbym się do ASRock B75M-DGS (chyba, że potrzebujesz PCI, to wtedy MSI B75MA-P45) oraz 4850. Zaoszczędzone złocisze przeznaczyłbym na SSD Intel 330 60GB lub (jeżeli już masz kasę na SSD) na dołożenie do Intela 120GB (różnica w cenach to "tylko" 100zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...