Skocz do zawartości
BingoStar

Pomoc w kompletowaniu kompiczka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się poradzić na temat niektórych podespolów które wybrałem na mój nowy kompiczek. Mam dylemat ponieważ mam bardzo mały budżet a chce z tego wyjść oczywiście jak najlepiej. Komputer ma slużyć glownie do Photoshopa i produkcji muzyki, ale oczywiscie z checia w cos przygram. 



 

To co już mam ustalone

 

Procesor : Intel i5 3570K 3.4GHz

Płyta glówna: Asus P8Z77-V LX

Ram: Kingston HyperX Blu DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9 Intel XMP

 

Zależy mi na tym aby mieć zintegrowaną grafikę ponieważ kartę graficzna zamierzam kupić dopiero za jakieś 2-3 miesiace. A na czymś musze już pracować. Co do procesora jestem pewny bo zamierzam troszkę go podkręcić, natomiast jeżeli chodzi o plytę gł. nie wiem czy to dobry wybór - jakaś alternatywa?. Brakuje mi jeszcze zasilacza z którym mam największy problem ponieważ samym prockiem ramem i płytą zblizam sie do koncówki budżetu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz? Thermaltake Smart 530W lub OCZ ZS 550W. Bardzo dobry stosunek cena/jakość. RAM bierz zwykły, tani GoodRam 1333/9 nawet w jednej kości.

http://www.morele.ne...ossfire-459603/

lub

http://www.morele.ne...77-pro3-464641/

Edytowane przez Damianqwer
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam robie 4.5 na msi z77a-g43 (4.2 bez podnoszenia napiecia, 4.4 przy +0,04V i 4,5 przy 0.1v), zostaje mi jeszcze 0.06v offsetu (plyta nie umozliwia recznej regulacji napiecia, tylko przez offsett), ale temperaturki to juz troszke ponad 80st na CM 412s. Nawet przy lepszej plycie nic by nie pomoglo, a chlodzenie lekko cieplawe, wnioski nasuwaja sie same...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...