Skocz do zawartości
MrJackAss

Zestaw komputerowy do 1600zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję zestawu do 1600 zł. Jestem pokerzystą, często mam odpalonych kilka pokerroomów + programy trackujące oparte na bazie danych PostgreSQL(razem często do 3gb ram przy dłuższym użytkowaniu). Zależy mi głównie na szybkości działania

Co mnie interesuje: procesor, płyta główna, ram 8-16GB, dysk SDD 60-120GB(mam 500GB), no i zasilacz.

 

Co do karty graficznej to się zastanawiam nad sensem dedykowanej, ze względu na to, że prawie nie interesuje się grami(jedyne co teraz mam to fifa 2005), lecz ze względu na to, że zamierzam w przyszłości pracować na 2 monitorach, lecz zawsze mogę ją dokupić w późniejszym czasie.

 

Zastanawiałem się nad najnowszą platformą z APU od AMD, lecz ciężko dostać płyty główne do niej, głównie na agito.pl z kąd preferowałbym zakup.

A więc prosiłbym o ocenę niżej wstawionego zestawu, oraz propozycje z zintegrowaną i/lub dedykowaną kartą graficzną do 1600 zł.

Procesor : AMD Phenom II x4 965 Black Edition AM3 BOX 339zł

Płyta główna : Asrock 970 PRO3 249zł

Dysk : Kingston V+200 SVP200S3/60G 229zł

Ram : Geil DDR3 2x4GB 1866MHz CL9 BOX EVO VELOCE 188zł

K . G raf: Gigabyte Radeon HD 7770 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX 443zł

Zasilacz: OCZ CoreXStream 500W SLI 165zł

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, i5 będzie wydajniejsze, chłodniejsze (automatycznie cichszy pc przy zastosowaniu dołączanego z procesorami chłodzenia); Z obsługą dwóch monitorów na integrze Intela również nie powinno być problemów:

 

i5-3470 3.20GHz 6MB BOX

MSI B75A-G43 (B75 2xPCI-E DDR3 SATA3 USB3 DVI HDMI)

8192MB DDR3 RAM (1333/1600, w jednym lub dwóch modułach) - najtańszy ram ogółem się sprawdzi (~120zł)

Intel 330 60/120GB

 

Z 60GB SSD wychodzi ~1380zł, zasilacz 350-450W wystarczy, jakiś Corsair/OCZ/Fortron/SeaSonic;

Ew. taka ciekawostka z Allegro:

http://allegro.pl/moc-fortron-450w-90-gold-nowy-sklep-favat-gw24-i2708077800.html

 

Okablowanie ubogie (wystarczające do tego PC) ale za to wysoka sprawność co przy pracy 24/7 może się przydać;

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...