Skocz do zawartości
sebaryu

Problem po wymianie chłodzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Jakiś czas temu złożyłem sobie komputer. Przez około miesiąc wszystko chodziło jak należy. Byłem bardzo zadowolony z wydajności komputera. Lecz był jeden problem. Chłodzenie BOX'owe Phenoma II X4 było strasznie głośnie w stresie. Postanowiłem więc, że wydam pare złotych i kupie nowe chłodznie. Padło na Sillentium PC Spartan. Rozłożyłem komputer, zamontowałem nowe chłodzenie i niestety lipa. Przy włączeniu komputera wszystkie wiatraki (tj. chłodzenie CPU, GPU, zasilacz i dodatkowy wentylator na przodzie obudowy) chodzą znakomicie. Ale tylko one. Reszta nie żyje. Nie słychać nawet BEEP. Na monitorze czarno, a w mojej głowie coraz większe wk*****e. Dodam jeszcze, że resetowałem BIOS'a, sprawdzałem RAM'y na wszystkie sposoby i nic. Proszę o pomoc.

 

Specyfikacja komputera:

MoBo: Gigabyte 970A-D3

CPU: AMD Phenom II X4 Black edition

RAM: Kingston Hyper X blu 2x4GB

GPU: ASUS Radeon 7770 1GB

Zasilacz: Ocz Stealth X Stream 2 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy czasami założone chłodzenie nie wygina mobo jakoś znacznie. Ostatnio zamontowałem w/g wskazań producenta u kumpla fortisa i nie wstawał po instalacji windows. Dopiero po "autorskim" montażu dało radę. W pierwszym wypadku strasznie wygięło płytę. Może twój gigas ma plastykowy backplate i przez to płyta po zapięciu chłodzenia się wygina i robi problemy? Taki pomysł na gorąco, może to co innego. Ja tylko niosę pomoc Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję użyć szczypce, np. takie http://www.bionovo.p...image_00176.JPG. Jeśli nie masz to lepiej się wyposażyć. Może być gruba pęseta, ale nie wiem czy nie będzie zbyt miękka.

Dasz radę.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igłą (cienka) wyprostowalem piny w ok 15 procesorach. Piny bylo pogiete w roznych konfiguracjach i prawie* zawsze sie udawalo. Możesz też spróbować żyletką z tym, że jest zbyt giętka. Możesz też użyć pincety.

 

*ulamalem w pierwszym procesorze - jakis celeron 300a do testow.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pęseta i nożyk/skalpel (w miarę sztywne) i prostują się bez problemu. Ja uzywam do tego zeszlifowanej na płasko i z ostrą końcówką starej solidnej pęsety z czasów PRLu. Przydatna może być też lupa zegarmistrzowska ;)

Leon, takimi szczypcami jak by zaczął gmerać przy tym to by powyginał następne piny, a poza tym one mają za grube końcówki i są mało precyzyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon, takimi szczypcami jak by zaczął gmerać przy tym to by powyginał następne piny, a poza tym one mają za grube końcówki i są mało precyzyjne.

 

Kolega napisał, że pin jest zgięty wpół (<), a nie wygięty na bok (/), żeby to wyprostować musi to ścisnąć - szczypcami zrobi to na pewno, pęseta może być za miękka, ale też warto spróbować (jest mniej inwazyjna). Jeśli nawet wykrzywi kilka sąsiednich pinów to spokojnie je postawi do pionu zwykłą igłą itp, bo to już jest łatwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem zbyt precyzyjnie. Chodziło mi o to żeby pęsetą albo jakąś blaszką przytrzymać pin żeby się nie złamał przy podstawie, a zacząć prostować nożykiem, szczypce zazwyczaj są mało precyzyjne żeby to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja rówież mam problem. Postaram sie w miare dobrze opisac problem. Sprawa zaczęła sie dwa dni temu kiedy to kolega przyniósł mi laptopa Lenovo G560 do wyczyszczenia. Z pozoru łatwa sprawa niestety chyba gdzies popelnilem bład. Po wyczyszczeniu i nałozeniu nowych past komputer strasznie sie grzeje - dokładnie karta graficzna. Przypomnialo mi sie ze na grafice mogło nie bylo pasty tylko thermopad (wiem tu popelnilem blad ale on byl wyschniety i przypominał paste). Kupilem wiec thermopad w pobliskim sklepie (5zl) nie wiem ile mm mial stary wiec włozylem 1,5. Niestety karta dalej sie grzeje okolo 65 stopni w spoczynku a wentylator szaleje. Sróbki wszystkie dokrecone. I teraz pytanie do was - Czy to mozliwe ze thermopad który kupilem jest za gruby lub słabej jakosci i to przez to grafika sie grzeje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...