Skocz do zawartości
blackdistrict

Upgrade 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam do was pytanie. nie jestem jakoś bardzo rozeznany w sprzęcie komputerowym więc przychodzę tu

Mój zestaw to: i3-2100 +Box'owe chłodzenie

HD 6770 Asus Dcu.

4GB goodram 1333

Hdd: WD 500gb

Zasilacz to Catlink 500w,

Mobo : Gigabyte GA H64M S1 H61

Do upgrade'u chcę przeznaczyć 500 zł tylko właściwie nie wiem w co zainwestować. Lepsze mobo? zasilacz? SSD? Ram? Z góry dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale ten Catlink to niezbyt ciekawie wygląda (; Do zamiany na coś markowego, też 500W. Posiadam OCZ Silencer MK III i jest cicho i miło, więc mogę polecić. Koszt to ~200zł. Zapewne ktoś rzuci linkiem do tańszego PSU.

A tak to dorzuć ramu, kostka 4gb to około 60zł. Dysk ssd to dodatkowe 350zł (Samsung 830 128GB w x-kom). System ładuje się szybciej, programy też i to na tyle jeśli używasz komputera do tego samego co ja, czyli użytek nieprofesjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam do was pytanie. nie jestem jakoś bardzo rozeznany w sprzęcie komputerowym więc przychodzę tu

Mój zestaw to: i3-2100 +Box'owe chłodzenie

HD 6770 Asus Dcu.

4GB goodram 1333

Hdd: WD 500gb

Zasilacz to Catlink 500w,

Mobo : Gigabyte GA H64M S1 H61

Do upgrade'u chcę przeznaczyć 500 zł tylko właściwie nie wiem w co zainwestować. Lepsze mobo? zasilacz? SSD? Ram? Z góry dziękuję za pomoc Dołączona grafika

 

Nie wiem co to za zasilacz ale wydaje się ze jakaś lipa patrząc w google więc pewnie zasilacz można by zmienić na np: Corsair CX600 V2 - 207zł i można grafę lepszą włożyć np radeona 7850 - około 690zł. Czyli 900zł ale swoją grafe sprzedasz za jakieś 350zł i zasilacz za jakieś 50zł więc na 500 wyjdzie no i ramu mógłbyś jeszcze dołożyć. Druga opcja to kupić grafe lepszą od Twojej ale słabszą od 7850 za około 550zł radeona hd 6850 i dokupić jeszcze 2gb ramu. Zależy jak Cie stać. Ale napisz po co chcesz modernizować i co zamierzasz robić na kompie? jak nie grasz to bez sensu grafe dokładać wtedy lepiej ram i dysk ssd tak jak kolega wyżej napisał. Zależy co jest dla Ciebie priorytetem Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to typowo nie profesjonalne zastosowanie, Internet, Battlefield 3, Diablo 3, Filmy. Co do zasilacza to wiem że z firmą to szału nie ma staniki nie latają ale Moim zdaniem sprawuje się on dobrze ;p Nie grzeje, nie robi hałasu. pracuje stabilnie. + Mam też dziwny problem że po włączeniu aplikacji 3d czasami Któryś podzespół wydaje dziwne dźwięki Brzmiące mniejwięcej jak Przerywające syczenie podejrzewam CPU albo GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to typowo nie profesjonalne zastosowanie, Internet, Battlefield 3, Diablo 3, Filmy. Co do zasilacza to wiem że z firmą to szału nie ma staniki nie latają ale Moim zdaniem sprawuje się on dobrze ;p Nie grzeje, nie robi hałasu. pracuje stabilnie. + Mam też dziwny problem że po włączeniu aplikacji 3d czasami Któryś podzespół wydaje dziwne dźwięki Brzmiące mniejwięcej jak Przerywające syczenie podejrzewam CPU albo GPU.

 

Te dźwięki może być gpu albo zasilacza to nic strasznego raczej normalne;). No więc jeśli wolisz żeby gry lepiej działały zmień zasilacz i dołóż lepszą grafe tak jak wyżej pisałem i ramu ewentualnie 4gb - 60zł. Jak wolisz żeby szybciej system śmigał i programy daj ssd i ewentualnie ramu. Tyle w temacie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...