Skocz do zawartości
warson

Zamiana Zestawu lub Uaktualnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań dotyczących obecnego sprzętu:

 

Obecnie mój sprzęt to:

 

Gigabyte GA-MA770T-UD3

DualCore AMD Athlon II X2 245, 2900 MHz (14.5 x 200)

ATI Radeon 4600

2gb DDR3 1333

 

Najbardziej zależy mi na grach, mianowicie Max Payne 3 się wiesza, Battlefield 3 Chodzi płynnie lecz na LOW detalach a i tak w niektórych momentach potrafi się porządnie przyciąć. Z myślą o przyszłości chciałbym was zapytać czy opłaca się rozbudować mój obecny sprzęt, czy też nie i warto zakupić nowy, Np bez dysku itp aby cenowo wyszło nie za drogo. Być może wystarczy zakupić tylko lepszą kartę graficzną? Proszę o pomoc, i wycenę mojego komputera jeśli np trzeba było by się go pozbyć.

Z góry pięknie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez warson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, podaj jaki masz zasilacz dokładnie, po drugie ile możesz zainwestować jak jakieś 500zł + kasa ze sprzedanych części jakieś 250zł ( sprawdź sobie na allegro) tj płyta, grafa, procek to można składać coś nowego i lepszego. np g860 - 260zł, płyta h61 - 150zł, grafika radek hd770- 430zł ewentualnie coś słabszego np hd7750 - około 360zł,, 2gb ramu - 30zł . W nic słabszego typu g550 nie opłaca się pakować to już lepiej tylko grafę dołóż lepszę do tego co masz np radka hd4850 za jakieś 220zł albo hd7750 (360zł) i dołóż 2gb ramu - 30zł przede wszystkim bo masz go za mało do gier

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W nic słabszego typu g550 nie opłaca się pakować" A czemu? Przecież G550 też ma dobrą wydajność, a G860 różni się od niego tylko nazwą, taktowaniem i ilością pamięci(chyba że czegoś nie wiem) a kosztuje 100zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G550 opłaca się kupić. Nie koniecznie musi nie natomiast opłacać wymiana z athlona II x2 na G550. Jeśli tego A II x2 pogonić na 3,6GHz będzie miał całkiem zbliżoną wydajność do G550. Opłacalność takiej wymiany stoi więc pod znakiem zapytania.

 

3,6GHz jest osiągalne przy znośnym napięciu 1,35-1,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G550 opłaca się kupić. Nie koniecznie musi nie natomiast opłacać wymiana z athlona II x2 na G550. Jeśli tego A II x2 pogonić na 3,6GHz będzie miał całkiem zbliżoną wydajność do G550. Opłacalność takiej wymiany stoi więc pod znakiem zapytania.

 

3,6GHz jest osiągalne przy znośnym napięciu 1,35-1,4V.

 

Chodziło mi właśnie o wymianę na g550 względem zyskanej wydajności a jednak też musiałby dołożyć. No ale niech warson napisze ile ma kasy wtedy będzie można się zastanawiać. Kacperciaster moim zdaniem to nie takie TYLKO ;). pewnie z 10fpsów do przodu można powiedzieć Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zwłokę ale ostatnio ciężko bylo z netem Dołączona grafika

 

A więc tak Kasy na wymianę lub uaktualnienie będę mial około 1000Zł + 250zł ze sprzedarzy starych części...

Czy za te pieniądze wymieniać na coś nowego czy dokupić lepsza grafę itp...

Zaznaczam iż zależy mi na graniu płynnym, bo obecnie BF3 i NFS MW na Low detalach potrafi ciąć niemołosiernie Dołączona grafika

Edytowane przez warson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ile masz kasy? bo "100Zł + 250zł ze sprzedarzy starych części..." nic nam nie mówi. Jakich starych częsci? chcesz wymienic tego AII na g550 z nadzieja ze pograsz w nowe gry w dodatku bez zmiany grafy? Z takim budżetem nie poszalejesz. jak bys miał 400zł to moglbys kupic hd7750 (350zł) i druga kosc 2 GB ramu lub 4 GB + podkrecenie procka. Przy takiej ilości pamięci operacyjnej nie dziwie się, że wszystko się tnie jak system bierze połowe z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...