Skocz do zawartości
GranatPL

Procesor, RAM, płyta, grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje pomocy przy złożeniu zestawu (Procesor, karta graficzna, pamięć, płyta) w cenie do 2000zł. Mam już zasilacz Lepa N600-SA 600W i dysk sata 1TB. Platforma będzie w 90 procentach wykorzystywana do gier. Generalnie kombinowałem coś na AM3/AM3+ ale ostatnio nie jestem na czasie. Jako, że nie mam jakiś szczególnych wymagań - rozważę każdą propozycję.

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez GranatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5 3550 3.3GHz BOX

Asrock Z77 Pro4

Corsair DDR3 8GB 1333MHz CL9 BOX

Samsung 830 Series SSD 128GB Basic

MSI Radeon HD7850 1GB

 

Ja kupiłem niedawno taki zestaw i jestem bardzo zadowolony. Trochę przekracza budżet. Możesz kupić tańszą płytę lub powstrzymać się narazie z SSD i dokupić jak będzie przypływ gotówki.

Edytowane przez prz3mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że SSD nie doda Ci dodatkowych kl/s w grach, polepsza on jedynie komfort pracy w systemie i skraca czas otwierania, kopiowania czy zapisywania plików. Co do procesora, to nieco taniej powinien być zbliżony wydajnościowo i5-3470, również na płycie można sporo zaoszczędzić, biorąc MSI B75A-G43 / Gigabyte GA-B75-D3V (płyta na Z77 się nie przyda, jeśli nie planujesz podkręcać procesora, tego i5-3550 prawdopodobnie można OC-nąć do ok. 4GHz poprzez zmianę mnożnika Turbo i zwiększenie BCLK, ale nawet wtedy spokojnie wystarczy do tego tańsza płyta w rodzaju MSI Z77A-G43). Zaoszczędzone pieniądze można dołożyć do lepszej karty graficznej (HD7870, lub HD7950, w przypadku rezygnacji z nośnika SSD).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...