Skocz do zawartości
Ocean

2x8GB CL10 czy 4x4GB CL9

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedalem moja glowna platforme i biore nowa podobna, pytanie tylko czy roznica miedzy ram 8GB w jednej gosci CL10 (1600MHz), a 4GB CL9 (1600MHz) (lacznie bedzie 16GB, wolalbym w 2 kosciach, niz w 4), jest jakas duza, czy CL 9, a CL10 nie ma wplywu na szybkosc dzialania pamieci?

RAM do plyty Asrock z77 extreme4, jaki najlepiej kupic w cenie najlepiej do 300zl max 350?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sam niedawno kupowałem i wybrałem http://www.morele.net/pamiec-kingston-khx2133c11d3k4-16gx-441378/ wg mnie najlepszy stosunek ceny do szybkości a teraz najważniejsze to OC(jak dla mnie) :

http://www.insidehardware.it/hardware/memorie/1279-kingston-hyperx-genesis-16gb-2133mhz-per-molti-ma-non-per-tutti?start=4#content

 

2300 cl10 w tej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej mniej ale szybszych. Na codzień już 8gb jest z lekką górką, 16gb to już zbędny luksus.

 

Obecne ceny modułów 2133 i 2400 są na tyle przystępnie,że naprawdę warto się zdecydować.

 

hmm sam niedawno kupowałem i wybrałem http://www.morele.ne...k4-16gx-441378/ wg mnie najlepszy stosunek ceny do szybkości a teraz najważniejsze to OC(jak dla mnie) :

http://www.insidehar...start=4#content

 

2300 cl10 w tej cenie ?

 

za podobną kasę masz 2 kity takich :

http://www.proline.pl/?p=KHX24C11T2K2%2F8X

 

 

Ogólnie ceny pamięci spadają, zwłaszcza modułów 8gb oraz wyżej taktowanych 2133-2400mhz.

 

Za mniej niż 200zł można już kupić kostki 2x4gb kręcące się 2400-2800mhz

 

Znajomy ma takie geile veloce 2133@2600 cl11 rock stable (moje niestety niewiele ponad 2400), teraz te kingstony predator.

Dochodzą patrioty viper i itp.

 

Naprawdę jest w czym wybierać i nie wydamy fortuny.

Niestety prawie wszytko jest teraz na hynixach i samsungach i trochę nudno się robi na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie było pisane, że dla 1155 szybkość pamięci RAM nie ma dużego znaczenia.

Osobiście kupowałem w 1 kości 8GB z 1333 MHz i system działa..

Chyba, że grafiką się zajmujesz i potrzebny Tobie szybki ram, ew. by mieć co ładnego w sygnaturkę wpisać, to bierz i tak w 1 kości szybsze ramy - zawsze jest to łatwiejsze dodanie kolejnej/kolejnych kości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie było pisane, że dla 1155 szybkość pamięci RAM nie ma dużego znaczenia.

Osobiście kupowałem w 1 kości 8GB z 1333 MHz i system działa..

Chyba, że grafiką się zajmujesz i potrzebny Tobie szybki ram, ew. by mieć co ładnego w sygnaturkę wpisać, to bierz i tak w 1 kości szybsze ramy - zawsze jest to łatwiejsze dodanie kolejnej/kolejnych kości

 

Dziwne jakby nie działały ;)

 

Co do róznicy to fakt zwykle ich nie ma, ale jak udowadnia sideband jest kilka gierek, gdzie jednak jest róznica. to samoo test fizyki w 3dmarku 2011. Tak więc potencjalnie czasem jednak coś tam to da..

Przy niewielkich dopłatach warto zaryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej napisal, szybkosc ram przy 1155, nie ma wielkiego znaczenia. Jak widac po moim sig mialem 16GB (od roku) i byloby bezsensu nagle zejsc nizej. Pytanie tylko o pamieci Crucial, dobry to ram bo dziwnie tani i czy nie bedzie miec problemow z Asrock z77 Extreme4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cruciale generalnie mają bardzo dobrą kompatybilność z większością płyt głównych, lepiej więcej i wolniejszych (czemu nie chce mi się już po raz kolejny n tym forum tłumaczyć, ale jak nie bawisz się w superPI a korzystasz czysto użytkowo z kompa to maja teza się zawsze sprawdza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jakby nie działały Dołączona grafika

 

Co do róznicy to fakt zwykle ich nie ma, ale jak udowadnia sideband jest kilka gierek, gdzie jednak jest róznica. to samoo test fizyki w 3dmarku 2011. Tak więc potencjalnie czasem jednak coś tam to da..

Przy niewielkich dopłatach warto zaryzykować.

 

Jak się sprawdza gry , gdzie to nie cpu jest wąskim gardłem to różnic praktycznie nie ma lub są minimalne. Ba są różnice w płynności , potrafi znikać rwanie obrazu bez vsync przy dużej ilości fpsDołączona grafika. Jak ktoś szyfruje , pakuje , koduje też nie pożałuje. Tylko tu trzeba max cl10(najlepiej cl9) , ale jakieś pierdki 2133mhz cl11 czy cl12 cały zysk z mhz poleci ............. Tak sobie potestowałem skoro byle jaki kingstony 1600mhz cl9 poleciały na 2133mhz cl10 to czemu nieDołączona grafika

 

Poza tym zastanawiała mnie różnica czasem w niektórych grach ivy vs sb i wyszło właśnie , że te parę procent dał przeskok z 1333 cl9 na 1600 cl9.

 

Także jak komuś brakuje mocy cpu i skończyły się mhz , to oc pamięci to najłatwiejszy i często darmowy kop(nie wykorzytany potencjał posiadanych kości). W chwili obecnej dopłata do nieco szybszych kości to wartości rzędu 30-40zł przy kościach 2x4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej mniej ale szybszych. Na codzień już 8gb jest z lekką górką, 16gb to już zbędny luksus.

 

Co do platformy 1155 i szybkości pamięci było już powiedziane w tym wątku dość, ja dodam jedynie, że co kto robi, tyle potrzebuje RAMu. Ja miałem 4GB, zrobiłem upgrade do 8GB i dalej mi mało, a wcale nie robię grafiki, chociaż problem pojawia się najczęściej właśnie wtedy kiedy dodatkowo chce odpalić PS. Zazwyczaj mam otwartych 2x20-30 tabów chrome'a i kilka innych rzeczy, 1 maszyne wirtualna... no i niestety, 8GB to mało ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też idąc tym torem zakupiłem 2x8 GB Kingston blue 1600 cl 10. Tym bardziej że są na liście rekomendowanych pamięci do extreme 4. Też sporo pracuje w PS, a zamierzam też w Sony Vegas i wcale się nie zdziwie jak jeszcze jedną taką parę dołoże...

 

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dostałem komplecik Kingston HyperX Blu 1600MHz 16GB (2x8GB KHX1600C10D3B1K2/16G) jako wymianę gwarancyjną za stare padnięte 2x2GB DDR2 Dołączona grafika Nie będę płakał, aczkolwiek nie wiem zbytnio, po co mi 16GB Dołączona grafika

 

Mam płytę, która według producenta obsługuje DDR3 do 1333mhz - rozumiem, że pamiątki będą działać, i z automatu zjadą z 1600 na 1333?

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...