Skocz do zawartości
Ullia

Komputer działa kilka sekund.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem nowy komputer ponad dwa tygodnie temu i dopiero teraz miałem okazje złożyć go w jakąś sensowną całość. Niestety okazało się, że komputer nie chce się włączyć, a właściwie to włącza się, ale tylko na kilka sekund i resetuje. Nie towarzyszą temu żadne sygnały dźwiękowe. Sprawdziłem zasilacz, podłączyłem inny - dalej to samo. Włożyłem RAM do innego slotu, resetowałem CMOS - wciąż się nie włącza. Jestem na 90% pewny, że to wina procesora lub płyty głównej. Jest na to jakaś rada? Jeżeli nie, to którego podzespołu to wina, bo nie wiem co oddać na gwarancji.

 

Podaję specyfikację:

 

Corsair Vengeance 4GB, DIMM,1600MHz, DDR3

Intel Core i3-2130

MSI Z77A-G43

Be Quiet! Pure Power L7-530W 80plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy chłodzenie cpu jest dobrze zapięte. Chociaż wątpię aby to było przyczyną, warto sprawdzić.

Na ekranie coś się zdąży pokazać?

Korzystasz ze zintegrowanej k. graficznej?

Sprawdzałeś bez dysków itp?

Sprawdzałeś poza obudową?

Sam składałeś kompa?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem i odmontowywałem kilka razy i nie pomogło.

 

Nic się nie pokazuje.

Próbowałem ze zintegrowanej i ze starego Radeona.

Sprawdzałem bez dysków

Sprawdzałem poza obudową.

Tak, sam składałem.

Edytowane przez Ullia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy okazji zobacz czy po 3 restartach sie nie wlaczy, plyta ma czasem coldboota, np jak wlaczam integre w biosie odpala dopiero po 3 restartach.

Jest jeszcze na nia sposob tak kilkakrotnie pod rzad (nawet 7-10 razy) wcisnac reset, wtedy wywali komunikat Overclocking failed. Zobacz czy ten sposob dziala.

Dla mnie byl to jedyny ratunek na wejscie do biosu, po tym jak ustawilem MSI fastboot dla win8 (komp wtedy pomija post biosu i od razu laduje win8)

Ramy maja byc w slocie 2 i 4 tak jak podaje instrukcja (jak masz jedna kosc wloz dla pewnosci do slotu 2 i tak zostaw).

Sprawdzilbym jeszcze na innej kosci ramu, bo plytka byla jakas wybredna dla moich goodramow na pierszej wersji biosu...

 

Obstawiam ze stara wersja biosu. Jak kupowalem byl bios 2.1, teraz jest 2.7 a do 2.5 wlacznie jest "Improved memory compatibility" (swoja droga nie mialem jeszcze plyty aby w ciagu 9 miesiecy wyszlo 7 aktualizacji biosu)

http://www.msi.com/product/mb/Z77A-G43.html#/?div=BIOS

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIałem podobny problem z taka sama płyta. Okazało sie ze wyciagniecie baterii na kilka minut pomoglo aby odpalił przynajmniej tak zeby wejsc do biosu. Tez ciagłe restarty były. Natomiast pozniej okazało sie ze za mocno dokreciłem chłodzenie od procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy pomoze. W boxowym chlodzeniu da sie to jakos regulowac?

 

Próbowałem sposób z reset. Powodowało to tylko, że chodził do puty do póki wciskalem reset.

 

Sposób z baterią nie pomógł.

Edytowane przez Ullia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ... trzeba od nowa zaprogramować bios/uefi Dołączona grafika poczytaj o JSPI1 ... MI ten problem pojawił się po aktualizacji na 2.7

i załadowaniu starego profilu OC z 2.4 .... ahhhhhhhhh

 

Dzięki za rade, ale szkoda że tak późno. Wszystko już zgłoszone i gotowe już do wysłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...