Skocz do zawartości
napinaczmichal

problem z msi fm2a85x g65 i apu trinity a10 5800k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z komputerem ;< mój zestaw to

mobo f2a85x g65 msi

cpu a10 5800k

zasilacz cooler master rs450w acly

ram 1x4gb corsair 4GB 1600MHz CL9 Vengeance

 

Problem polega na tym, że po podłączeniu wszystkiego i włączeniu komputera było tylko słychać wiatraki i cpu się nagrzewał a monitor nie reagował cały czarny ;< pomyślałem, że to zintegrowany gpu w trinity więc podłączyłem zewnętrzną grafe i po włączeniu coś mrugneło i wszystko się wyłączyło teraz już komputer w ogóle nie reaguje na włączanie jednak na płycie głównej świeci się przycisk od właczania ale system nie startuje, entylatorki nie działają, cpu się nie grzeje. Ktoś wie co może być nie tak ? myślałem nad zasilaczem ponieważ po podłączeniu do innego kompa również nie było żadnej reakcji ;< ktoś wie jak to naprawić ? czy możliwe, że zjarałem procesor lub mobo ? jeśli tak to czy przyjmą mi go na gwarancje w sklepie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa ze uwaliles cos nieco. Nie powinno byc problemu z gwarancja.

Jakies zwarcie dales? Byl juz tutaj jeden gigant co wtyczke 6pin od grafy wcisnal w 8pin na plycie

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa ze uwaliles cos nieco. Nie powinno byc problemu z gwarancja.

Jakies zwarcie dales? Byl juz tutaj jeden gigant co wtyczke 6pin od grafy wcisnal w 8pin na plycie

 

ja mialem stara grafe i tam bylo 2 pin i bylo napisane "GND" więc podpialem pod GND na płycie bo patrze w instrukcji pisze "GND" a jak to sprawdzić czy cos uwaliłem ? bo to bez sensu jak wyślę płytę lub cpu i wszystyko bedzie dobrze a to np wina zasilacza ;/ a nie mam jak sprawdzic bo nie posiadam drugiego zasilacza ;< ale podłaczyłem ten zasilacz do drugiego pc i tak samo nie działało nic wiec możliwe, że zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy starym kompie miałem tak podłaczona grafe do płyty własnie a ta grafa to o ile sie nie myle to nvidi 8600 gt ? wiec zrobilem analogicznie na nowej płycie ;< dzisiaj będe miał zasilacz od kolegi to sprawdze czy działa a jakieś pomysły na naprawe czarnego ekranu po uruchomieniu wszystkiego bez karty ? jest to układ z zintegrowana karta więc nie wiem co może być przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonił kolega, że jednak nie ma tego zasilacza jakieś pomysły ? chyba kupie nowy zasilacz ;] i tu też proszę o pomoc jaki polecacie ? tak do 200 zł dodam, że w przyszłości będe chciał jakąs dedykowana grafę włożyć hd 67xx lub cos lepszego moze być uzywany lub nowy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...