Skocz do zawartości
Gość elemento

Router - Problem z port forwarding

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elemento

Witam !

Posiadam router Tenda W548D V2 i mam problem z odblokowaniem portów, otóż w zakładce gdzie się ów czynność wykonuje, mam opcję dodaj regułę, ale mogę tylko zablokować dany port/IP.

Macie może jakieś propozycje co do tego ?

Próbowałem upgrade firmware z strony producenta lecz to nic nie podziałało, mam jeszcze paragon, router kupiłem nie cały rok temu, powinienem go wymienić na inny model ?

Powinny być 2 opcje do wyboru Allow / Deny, u mnie zaś wygląda to tak:

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elemento

Nie ma bata, w VirtualServer musiał bym podać oprócz portów, jeszcze IP, a nie mam pojęcia jakie tam wpisać (może masz racje, ale jakie tam IP wpisać ?)

Zdaje mi się że w instrukcji też tak jest napisane że to w tej zakładce porty się blokuje i w drugą stronę.

Instrukcja:

http://www.tenda.cn/uploadfile/downloads/uploadfile/201103/W548DV2.0/W548D%20V2.0%20User%20Guide_EN.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elemento

Sęk w tym że ja nie chce odblokować portu by postawić serwer np do gry, lecz żeby steam wyszukiwał mi serwery (wyszukuje mi około 35, a kumplowi około 3000 :) )

 

W zakładce VirtualServers nie ma opcji pakiet wychodzący / przychodzący, poza tym zdaję mi się że w instrukcji jest zdjęcie na którym widać że są dwie opcje do wybory Allow/Deny, a u mnie tylko jedna więc i tak chyba coś jest nie tak ?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jeszcze dla rozjaśnienia sprawy:

To z instrukcji:

Dołączona grafika

 

Mój przypadek:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elemento

Na prawdę nie trzeba ? Widocznie to zależy od routera ...

Jak mówiłem znajomy ma taki sam internet i jemu normalnie wyszukuje serwery, co do steama to robiłem reinstal, ba ! nawet format i nadal mi nie chce serwerów wyszukiwać, więc wina leży prawdopodobnie po stronie routera, a nawet na stronie steama jest napisane które porty należy odblokować.

A tak przy okazji, jak wytłumaczyć to zjawisko w IP filter ? U mnie nawet nie ma takiej opcji jak Allow zaś na zdjęciu z instrukcji jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elemento

Zrobiłem na tym VirtualServer, jako IP wpisywałem IPv4 + te porty, nic to nie dało.

Mi się jednak zdaje że w opcjach IP filter to się robi, zwłaszcza że tam nie ma konieczności podawania IP co według mnie jest logiczne, no i kwestia tego czemu mi nie pokazuje tego Allow, lecz samo Deny ?

Próbowałem upgrade firmware ale to nic nie dało, z resztą oprogramowanie na stronie producenta wcale nowe nie jest ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elemento

Albo coś źle robię albo nie wiem ...

Może to nie jest wina routera ? nie mam pomysłów co do tego steama wstrętnego ...

Reboot robiłem

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elemento

dotawca TPSA - opcję orange freedom miałem zakładaną (6mbit/s)

Nie mam: modem + router, ów router jest z ADSL2+ (czyli 2 w 1)

Na razie nie mam jak wypróbować drugiego routera, bo nie mam, chyba muszę pogadać z kumplem żeby mi pożyczył.

A "FW" to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec router ustaw w tryb bridge, bedzie odtad dzialal jako modem

 

podlacza sie go wtedy do komputera tak jak dotychczas, i konfiguruje polaczenie PPPoA czy tam PPPoE w windowsie podajac login i haslo tak jak robiles to w routerze

 

FW to jest firewall

 

edit:

 

dobrze jakbys podal producenta i model tegoz routera

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elemento

Jest w 1. poście Dołączona grafika

Tenda W548D V2

 

=============EDIT================

brawo ! krzynek !!! Dołączona grafika żadnych portów nie musiałem ustawiać

ładnie szuka serwerów !

Zrobiłem tak jak mówiłeś - bridge ---> i skonfiguruj polaczenie szerokopasmowe w kompie Dołączona grafika

 

 

=========EDIT 2===========

teraz wifi mi nie działa zbytnio...

 

Sprawa ma się następująco:

 

- Jak mam ustawione na Bridging (i łączenie się przez punkt systemowy) to steam wyszukuje serwery poprawnie ale nie działa WiFi

- Jak mam ustawione PPPoE to działa ogólnie internet i WiFi ale za to nie chce szukać serwerów

 

Jakieś pomysły jak rozwiązać to ?

Chciałem dać PVC Mapping że do WiFi pójdzie ustawienie WAN to z PPPoE, a do LAN'u do którego mam podłączony RJ45 to z Bridging.

Niestety nie da się tak, bo jak ustawiam jedno to znika drugie ustawienie, chodzi chyba o to że nie mogą być dwa takie same przypadki tj. VPI/VCI 0/35

Edytowane przez elemento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elemento

Śmieszna sprawa ale mam tylko Enable/Disable FW

A tych opcji z poziomem bezpieczeństwa nie mam, już wcześniej tego szukałem ...

Zablokowanie FireWall'a nic nie daje.

Myślicie że uznają mi to jako reklamację ? (nie gwarancje Dołączona grafika )

Edytowane przez elemento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elemento

Update mogę zrobić, ściągałem firmware z strony producenta, nic to nie dało.

A DMZ nie mogę ustawić, wyskakuje błąd:

 

 

This Product has encountered an error/warning.The same can be seen below. The time displayed are in seconds since the last reboot. Severity Error/Warning Description error-silent i802_1x:b4:07:f9:d9:78:a2 disassociated error-silent i802_1x:Closed session for b4:07:f9:d9:78:a2 (Supplicant logoff) error-silent i802_1x:supplicant b4:07:f9:d9:78:a2 unauthorized

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...