Skocz do zawartości
Pacyfista

Modernizacja, czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Około 2 lata temu złożyłem z tym portalem swój pc i jestem z niego bardzo zadowolony. Jednak z czasem zaczął mi nie wystarczać i zaczynam myśleć o małej zmianie. Oto obecny zestaw:

 

AMD Athlon II X3 435 (podkręcony do 3,2)

Gigabyte Ga-MA770T-UD3P

2x2 DDR3 1333 GOODRAM

XFX HD4770 512MB

Samsung 500GB

 

Kiedy go składałem był to idealny dla mnie zestaw do 1300zł i do dziś śmiga bez zarzutów. Chciałbym jednak poprawić płynność gry w Battlefield 3 gdyż chodzi mi i jest grywalna jednak odczuwalny jest brak "mocy" i spadek FPS w niektórych momentach.

 

Zastanawiałem się nad kupnem HD7770 OC polecanego tutaj. Jednak nie wiem czy jest sens, bo to koszt rzędu 500zł, a może być niewart przy tym zestawie. Nie planuję w tej chwili większych zakupów i nie jestem specjalnie nastawiony na wszystkie nowości ze świata gier. Zależy mi w tej chwili tak naprawdę na BF3 i może kilku starszych gierkach ale BF to maximum.

 

Doradźcie, warto wykładać na "dobrą i w miarę tanią" kartę do obecnego pc?

Edytowane przez Pacyfista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4gb do bf3 to za mało

karta jaką masz też do najwydajniejszych nie należy, ale z wymianą do tego zestawu...brałbym używkę 6870 jak coś...sam mam 6850 i na płynność nie narzekam w bf3, no ale też mam te 8gb ramu.

PS. wcześniej miałem 8200@3.8ghz i dołożenie 4gb ramu do 8 w sumie wyeliminowało mi w bf spadki FPS

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4gb do bf3 to za mało

 

Jeśli masz syf na dysku i oprócz gry odpalone kilka aplikacji jednocześnie, to 4GB rzeczywiście może być niewystarczającą ilością. W przeciwnym wypadku wystarczy w zupełności, zwłaszcza, jeśli nie grasz przy rozdzielczości rzędu Full HD na bardzo wysokich ustawieniach graficznych (a na Athlonie i HD7770 będzie to niemożliwe).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Wydaje mi się iż RAM nie jest tutaj problemem, nie wiem czy naprawdę potrzebuję więcej niż 4GB. 4. Rdzeń jest niestabilny, L3 nie wiem. Jeżeli rzeczywiście procek jest w porządku do takiej karty zdecyduję się pewnie zebrać trochę grosza na te HD7770, chciałem się tylko upewnić czy w ogóle watro. Pracuje i gram na 1600x900 i zależy mi raczej na płynnym "medium" niż high/ultra.

 

Nie chce też kupić karty, która nic mi nie da zauważalnego,a raczej o jej wymianie myślałem.

Edytowane przez Pacyfista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...