Skocz do zawartości
Furtek

Kilka nowych rzeczy - proszę o doradzenie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając ze zbliżających się świąt postanowiłem że odświeżę kilka bebechów w kompie i przy okazji przeniosę się do nowej budy.

 

Korzystając z Poradnika Zakupowego - "Zestawy komputerowe na Grudzień 2012" wybrałem z zestawu za 2900 intela Procesor Intel Core i5-3470.

Alternatywna MB w zestawie : ASRock B75 Pro3 ma wręcz idealną kolorystykę do mojej budy, jednak nie za bardzo mogę znaleźć do niej bloki wodne,Więc proszę was o pomoc w szukaniu. Bo jak znajdę to zamawiam od razu Dołączona grafika Kolorystyka/Wykonanie to Srebrny z Czystą plexi.

 

Druga rzecz : Kolor cieczy chcę mieć mleczny/biały jak go zrobić ? gdzie go kupić ? Słyszałem że robią go za gęstego i zapycha pompkę... Prawda to ?

 

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz bloki do ASRock'a to musisz brać mobo na Z77 wtedy znajdziesz coś od EK, natomiast co do białego płynu sam używam Mayhems Pastel Ice White 1000ml i nic się nie zatyka (dostępny w Angela).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te Asrock-i. Nie ma bloków na Pro3 ? Dopiero widzę na Pro4

 

A może jakaś inna firma, nie zależy mi za bardzo, potrzebuję poprostu całą czarną kolorystykę i podstawkę 1155, i zeby była tańsza od Pro4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez Zestaw OC ?

 

Co powiecie na zestaw :

 

 

 

ASRock Z77 Extreme 4, Intel Z77

 

 

 

 

Intel Core i5 3470,1155

 

 

Chyba doloze do procka i takie co zmajstruje :

 

Intel Core i5 3570,1155,

 

Zgra sie to ?

Edytowane przez Furtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kręcić na Intelu to procesor musi być koniecznie (mówiąc najprościej) z "K" na końcu, np 2500K/2600K/3570K/3770K itp. w przeciwnym wypadku masz zablokowany mnożnik i nici z "zabawy". Natomiast co do bloków na mobo to patrz raczej tylko na EK bo tylko ten producent ma ich najwięcej, inni jak już mają to tylko na najdroższe płyty od EVGA czy ASUS'a.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok ładnie Ci wytłumaczył, jak nie masz literki k na koncu nazwy procka to możesz zapomnieć o jakimś konkretnym OC. Bez niej masz zablokowany mnożnik i OC ograniczy sie tylko do kilkuset MHz. No i płyta musi być na p67 , z68 lub z77 aby można było podkręcać.

Płytka bardzo fajna ;D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kumam, napewno biore z K na końcu Dołączona grafika To ważna informacja dla mnie Dołączona grafika Pewnie sam bym wziął bez K.

 

Do tej płyty co podałem są chyba wszystkie dostępne bloki na EK. 2 razy droższa ale ... raz sie żyje Dołączona grafika

Edytowane przez Furtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...