Skocz do zawartości
MrX3mk

Komputer się nie włącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od razu mówię, że nie wiem czy wybrałem dobry dział, także jak źle, to proszę o przeniesienie :).

Otóż mam problem. Ostatnio kupiłem sobie komputer:

I5-2550k

Gigabyte Radeon 7950 3 GB

Asus p8z77-v lx

Thermaltake 630 W (niestety nie pamiętam modelu)

Thermaltake Armor A60

Geil Ram 2x4GB DDR3 1333 Mhz

 

Komputer po samodzielnym złożeniu odpalał się i spokojnie działał, aż po ponad tygodniu wracam ze szkoły i próbuję włączyć. Na sekundę-dwie się załącza, wiatraki się rozkręcają i koniec. Przestaje działać. Po kilku sekundach rozpoczyna się to od nowa. I cały cykl. Na ekranie się nic nie wyświetla, a bez dysków się nie gasił, ale nadal się nic nie wyświetlało.

 

 

Nie mam pojęcia co z tym robić. Oddać na gwarancję, czy kombinować?

Pomóżcie, bo to jedyny komputer, z którego moge korzystać. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz wszystko z obudowy i podłączasz na tzw pająka z min. il. podzespołów (np. 1 kość ram) najpierw bez radka, bez napędów. jak działa, to podłączasz powoli co pozostało i może dojdziesz, co przestało być "tolerowane".

Gdzie mieszkasz (jakość napięcia w gniazdku). Jakieś zabezpieczenia kompa - tylko listwa, czy np ups?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Po złożeniu ponownym, tym razem bez obudowy, lecz koło niej, ponieważ chciałem sprawdzić, czy to może wiatraki źle były podpięte, komputer jakoś działa.

Jedyna rzecz jaką teraz zrobiłem, to lekkie odkręcenie chłodzenia od płyty głównej.

Teraz bardzo mnie ciekawi, dlaczego bez karty graficznej obraz nie działał, a z jest ok. :) Poza tym odpowiadając na pytania, nie podkręcałem cpu, gdyż po prostu nie zdążyłem. Może w przyszłości... Jeszczę pokombinuję i spróbuję wkręcić go w obudowę i zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie to Thermaltake Contac bodajże 39.

Po prostu lekko odkręciłem jego podstawke od płyty głównej i komputer zadziałał....:P

Teraz już działam na właśnie tym komputerze i nie mam pojęcia co było z nim źle, ale po odkręceniu coolera...działa :)

Dzięki wszystkim za chęć pomocy, a jeżeli coś znowu sie skopie, to mam pewność, że specjaliści mi pomogą :).

BTW jestem ciekaw, czy mój zasilacz da radę pociągnąć OC procesora i karty graficznej...

Jest to, jak sie dowiedziałem Thermaltake Smart 630W. Jesteście w stanie odpowiedzieć na to pytanie?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...