Skocz do zawartości
dz4stin

Rozważania nad wymianą sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio wydaje mi się, że zaczyna mi siadać grafika - gry mulą, mam czasem jakieś artefakty itd., więc pomyślałem, że może czas na wymianę grafiki. Oto co mam teraz:

 

proc: e8400

ram: 4GB

płyta: EP45DS3R

grafika: gainward 9600 GT Golden Sample

sys: win7

monitor: 1680x1050

 

Teraz pojawia się pytanie - na co sensownie (i czy warto) wymienić kartę graficzną? Najlepiej jak najtaniej - pierwsze moje myśli padły na HD6670, ale jak patrzę na jej parametry to nie ma rewelacji względem mojej karty. Chciałbym móc np. swobodnie pograć w GTA IV, jak wyjdzie to w nowego hitmana, może far cry'a. Może być wszystko na średnich detalach, ale żeby się dało pograć bez mulenia.

 

Pytanie dodatkowe, które mi się teraz nasunęło: czy ma to wielkie znaczenie dla obciążenia grafy, jeśli w czasie grania mam cały czas podłączony tv przez hdmi (full hd) na rozszerzonym pulpicie (wyświetla się tam tylko tapeta)?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję HD7750 ddr5 + zasilacz.

 

Czy jest teraz duża różnica pomiędzy producentami? Jeżeli hd 7750, to co sądzicie o np.

Radeon HD7750 Sapphire 1024MB GDDR5, DP, HDMI, DVI, PCI-E ?

 

Co do zasilacza, to w tej chwili mam FEEL III 500ATX, więc chyba nie muszę go wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że feele trójki nie są aż tak złe jak poprzednie serie nie znaczy, że bym mu powierzył swój sprzęt. Co prawda ten żyje, a najgorszy przypadek kali znam ze sklepu wyszedł niestabilny, ale jeśli się zmieścisz to chyba warto, tak dla świętego spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na zasilacz na pewno mi nie starczy kasy - oryginalnie miałem poświęcić koło 250zł na grafę, ale już widzę, że to nie przejdzie niestety :/ Za dużo wydatków ostatnio, a i Żona niezbyt przychylnie patrzy na moje sprzętowe zachcianki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...