Skocz do zawartości
komandos

Pomoc w doborze grafiki +-300zł Szczególowe wymagania w ostatnim poscie bo nowego tematu nie można założyć na tym forum bo dostanie się bana od Klausa

Rekomendowane odpowiedzi

Ocena zestawu ~3000 + dobór grafiki (3 kolejne pytania 07.12.2012)

Witam stworzyłem taki zestaw:

1 Pamięć A-Data GAMING 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, Radiator (AX3U1600GC4G9-2G) 149,77

2 Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) 239,00

3 Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) 135,00

4 Dysk SSD Crucial M4 128GB 2.5'' SATA 6Gb/s ( 415/175MB/s ) (CT128M4SSD2) 415,00

5 Grafa ???

6 Asus DRW-24B5ST SATA CZARNY (DRW-24B5ST/BLK/G/AS) 75,00

7 Płyta główna ASRock B75 Pro3 267,00

8 Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155 (BX80637I53470) 719,00 Do zapłaty: 2001,01

 

Jest to komputer do domu. Przenaczenie to:

1 Gry, głównie: (Minecraft, Trackmania, Diablo3, Cod, NFS, PES, Dirt3 i inne jakie mi się napatoczą i mnie zaciekawią). Rozdzielczość w jakiej gram to 1920x1080.

2 Nagrywanie z Mc i nie tylko + obróbka + oczywiście wrzucanie na yt (nie planuje tego robić na jakąś skalę tych mega youtuberów bardziej dla siebie na pamiątkę).

3 Amatorska zabawa grafiką. Od czasu do czasu jakiś projekt w Gimpie. Lekka obróbka swoich zdjęć.

4 Przeglądanie internetu.

5 Od czasu do czasu jakiś film bądź serial.

 

Teraz tak.

Wiem, że na topie jest 2500K jednakże nie mam zamiaru kręcić kompa i nigdy tego nie robiłem dlatego wybór padł na taki procek a nie inny.

Co do pamięci wiem, że będziecie pewnie mówić, że 4gb wystarczą a już napewno 1333 ale taki mam kaprys i te ramy są nietykalne.

Co do zasilacza dużo pozytywnych opini jest na temat tego xfx-a także myślę, że może zostać.

Tak samo nagrywarka. Chyba najczęściej spotykałem się z jej polecaniem.

Jeśli chodzi o dysk ssd to skoro już zmieniam całą platformę na taki typ się zdecydowałem. 120 + 500 zewnętrzna zwykła którą posiadam powinno być si. A co do cruciala M4 naczytałem się, że jest do bardzo dobry wybrór.

 

Myślę, że ten zestaw (nowości na średnich lub niskich do opalenia za 3 lata) powinien wystarczyć gdyż co 3,4 lata staram się zmieniać kompa. Tutaj prośba o potwierdzenie czy starczy na ten okres czy nie?

 

Teraz pytanie co do grafiki. Jak widać zostało 999zł. W tej cenie w morele można dostać Radka 7870 od XFX, Sapphire, Gigabyte i Asus lub GTX660 od Asusa. Nie mam totalnie pojęcia którą wybrać. Myślę, że na początku przyszłego tygodnia będę zamawiał więc wybiorę chyba tą, która będzie miała najwięcej waszego poparcia gdyż podejżewam, że głosy będą podzielone.

 

 

I jeszcze jedno jako, że dysk ssd jest 2,5 czy potrzebuję jeszcze coś dokupić do montażu czy da się go włożyć w tą obudowę bez dodatkowych elementów? Z tego co widziałem to są jakieś zewnętrzne kieszenie ale to chyba nie to?

 

 

Każda opinia jak i krytyka Dołączona grafika mile widziana.

Edytowane przez komandos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zestaw robiony na morelach, więc od siebie polecę: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r7870-twin-frozr-2gd5-oc-460594/

 

Do SSD potrzebujesz taką blaszkę: http://www.morele.net/ocz-bracket-oczacssdbrkt2oem-442652/ ale jak przykręcisz gdziekolwiek na jedną śrubkę też nic się nie stanie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że ja mam tą obudowę i nie udało mi się znaleść w niej miejsca montażowego na dysk 2,5" i sam mam SSD na blaszce.

 

Widzę, że budżet pozwala na lepszą obudowę i ja poleciłbym tą: http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-300r-compact-black-cc-9011014-ww-451034/

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humanoidal dzięki za podpowiedź z ta blaszką. Właśnie takiego czegoś nie mogłem znaleźć :) A co do grafiki to chyba jednak wezmę do tego zestawu Gigabyte ATI Radeon HD7950 3GB + windowsa 7 lub 8 (o tym jeszcze muszę poczytać czy warto brać 8) i wyjdzie razem około 3500. Myślę, że to będzie najlepsze rozwiązanie i na 3, 4 lata powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne trzy pytania lecz przez dziwną politykę tego forum muszę je zadać w tym temacie i mam nadzieję, że zdarzy się cud i mi ktoś odpowie.

 

1. Która z tych dwóch płyt i tylko tych dwóch będzie lepsza do 3570K,radka 4950 asusa bądź gigabyte i 8gb ramu crucial ballistix?

1 MSI Z77A-G43

2 AsRock Z77 Pro3

Od razu zaznaczam, że pytanie jest konkretne i nie chce słyszeć nic o p67 pro3 B3 ani o żadnych droższych extreme cośtam.

Cena jest taka sama więc stwierdzenie bierz tańszą odpada.

Jeśli można prosiłbym o uzasadnienie lub wymienienie różnic.

 

2. Którą z tych 2 kart polecacie i jeśli można to dlaczego?

Obie mają takie samo taktowanie 900.

Cena jest identyczna więc bierz tańszą nie wchodzi w grę.

Innych modeli proszę mi nie przedstawiać. Pytanie jest jasno sprecyzowane i tylko te dwie wchodzą w grę.

Podobno chłodzenie jednak mały plusik po stronie asusa jednakże chodzi mi o osiągi. Czy są jakieś większe różnice w wydajności tych kart?

 

3.Który z tych dwóch dysków jest lepszy i dlaczego?

Z tego co się zorientowałem Samsung ma niby szybszy zapis na dysk jednakże gdzieniegdzie ktoś pisze, że to tylko na papierze a Crucial podaje faktyczną prędkość. Crucial podobno jest też stabilniejszy. Samsung natomiast ma łatwiejszy i podobno lepszy dostęp do serwisu w razie co.

Stąd właśnie moje wątpliwości i prośba do was o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne trzy pytania lecz przez dziwną politykę tego forum muszę je zadać w tym temacie i mam nadzieję, że zdarzy się cud i mi ktoś odpowie.

 

Lekko dziwni są ludzie szukający pomocy na forum, którego polityka im nie odpowiada, nie rozumiem ich.

Wiara w cuda czyni cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w koncu bedziesz krecil czy nie ? Bo w 1 poscie wyraznie napisane ze nie masz zamiaru, a tu nagle 3570k+z77

1. Msi 3 lata gwarancji / AsRock 2 lata

2. Osiagi takie same, przy tych samych zegarach. I tak nie krecisz, wiec bez roznicy.

3. samsung 830 / crucial m4 / vertex 4 - roznica widoczna w testach, niewidoczna w codziennym uzytkowaniu. Nie sluchaj bajek, jaka stabilnosc, jaki serwis? Przeciez wysylasz do sklepu w ktorym kupiles...

PS. Nie wiem o co Ci chodzi z polityka forum. Czyzbys chcial zalozyc kolejny temat? Przeciez wszyscy widza, ze napisales kolejne pytania :/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komandos83

Klaus zanim mnie zbanujesz proszę Cię tylko o dwie rzeczy.

1 Wyjaśnij mi proszę za co mam zablokowane całe konto na 7 dni? Gdyż z tego co widzę sam nie stosujesz się do waszych regulaminów. Łamanie regulaminu to bezwarunkowe 10% + 1 dzień ZPP. Przeczytałem PSO i nie ma tam nigdzie takiej kary którą na mnie nałożyłeś. Jedyne co powinienem mieć to 1 dzień ZPP czyli dziś wieczorem bądź jutro rano powinienem mieć odblokowane.

Dając mi bezprawnie i nie zgodnie z waszym PSO 7 dni blokady na całe forum odbierasz mi szanse skorzystania z pomocy. Nawet nie mogę się tam skontaktować z adminem ani nic.

2. Proszę abyś zostawił to co tu pod spodem napiszę i możliwość czytania tego co inni napiszą, gdyż po raz kolejny nie dajesz mi szansy na uzyskanie odpowiedzi a chyba po to jest to forum. A za 7 dni pomoc mi już nie będzie potrzebna bo do tego czasu mam zamiar coś kupić co zresztą sami w regulaminie macie, że jeśli "masz zamiar kupić sprzęt za więcej czasu niż tydzień to nie zakładaj tematu".

 

Na wstępie chcę oświadczyć iż polityka tego forum jest bardzo dziwna i niespotykana na tego typu forach mających udzielać pomocy + ciężki dzień w pracy spowodowały to, że wyszło jak wyszło za co przepraszam. Jednakże uważam, że Admin czy Moderator nie wiem jaką funkcję ma Klaus przesadził z wymierzeniem kary i sam nie zastosował się do swojego PSO.

 

@adamlop. Jednak budżet wzrósł i stwierdziłem, że na te 3 lata powinny starczyć standardowe ustawienia a po 3 latach zamiast kupować znowu całą platformę podkręce procka myślę, że do 4,5 powinno wystarczyć, ewentualnie dokupię drugą grafę i na kolejne 2 lata na średnich powinno wystarczyć.

 

Na chwilę obecną mam taką konfigurację.

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

SilentiumPC Fortis HE1225

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/ lub tańsze -g43 albo asrock z77 pro3. Ale chyba jednak 45 będzie najlepsza z tych trzech

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Samsung SSD830 128GB (520MB/320MB/s) jednak zdecydowałem się na samsunga

Asus Radeon HD7950 TOP 3GB DDR5 384bit (900/5000) skoro obie są porównywalne jednak zdecyduję się na asusa gdyż kiedys miałem pytę główną gigabyte i miałem z nią same problemy, kolega również z inym modelem, a z asusem jeszcze nigdy nie miałem w niczym problemów.

Asus DRW-24B5ST SATA

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

Razem wychodzi 3997

 

Z tego co widzę w Twojej sygnie masz na g43 podkręcony ten proc do 4,5 więc jak wezmę tą g45 też powinno się go dać tak wykręcic za te 3 lata.

 

Co sądzicie o obecnej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

piszę w imieniu kolegi, który potrzebuje pomocy w wyborze karty graficznej.

 

Budżet to +- 300zł.

 

konfiguracja jego kompa to:

Asrock 770 DE+

Phenom X3 710 (z odblokowanym 4 rdzeniem) taktowanie podniesione do 3Ghz

4 gb ram ddr2 1066 Mhz

Zasilacz 500w korsarza Dołączona grafika

HIS HD 4670 1gb ddr3

 

Przenaczenie to:

CAD + gry (bat3, Civ V inne) + filmy

 

Trochę już popatrzał i ma takie opcje:

 

1. Zakup takiej samej grafiki jak ma czyli HIS HD 4670 1gb ddr3 (tyle, że ciężko znaleźć taką na allegro)

 

2. opcja to zakup dwóch takich samych kart graficznych:

http://allegro.pl/at...2900503725.html

 

Podobno jest to karta bardziej przeznaczona do projektowania, czyli przydało by się wsparcie w CAD. Podobno posiada jakiś silnik

graficzny, który wspiera gry. Tu też by je dał w crossFire.

 

3. opcja to:

http://allegro.pl/sa...2928724592.html

 

4.opcja to:

http://allegro.pl/at...2907421692.html

 

W przyszłości można dołożyć drugą taką samą.

 

Którą z tych opcji byście mu polecali i dlaczego, a może jeszcze coś innego lepszego w okolocach 300zł?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez komandos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...