Skocz do zawartości
Gość Kamil69pl

Czy ten sprzęt będzie dobry do grania ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil69pl

Mam do wydania 2300-2700zł na samą bude oczywiście zależy mi żeby było jak najtaniej Dołączona grafika Mam tu moje 2 propozycje : i5 3470 , Radeon 7870 Msi , Płyta główna Msi b75a-g43 , zasilacz ocz modularny 600w , dysk seagate 750gb sata II , nagrywarka asusa za 70zł , cooler cpu silentiumPc spartan pro , ram corsair veagenace 2x4gb , obódowa cooler master elite 430 , to była ta opcja za ok. 2700zł a teraz ta za 2300zł : I3 3220 , płyta Msi p8b75-m lx , Radeon 7870 Msi , zasilacz 500w ocz modularny , nagrywarka asus za ok. 70zł , dysk seagate 750gb sata II , cooler cpu silentiumpc spartan pro , ram corsair veagenace 2x4gb , obódwa cooler master elite 430. W obu przypadkach odrazu bym podkręcił grafike na maksimum i dodał nie wliczone w cene wiatraczki do obówy ale to tam błachostka raczej Dołączona grafika Więc moje pytanie brzmi czy na tym tańszym zestawie pogram sb np. w BF3 na ultra w full hd w przyzwoitych fps . Bo nie wiem czy główna różnica pomiędzy zestawami wynikająca z procesora zmieni mi wydajność w grze . Komputera nie będę urzywał do niczego innego niż dość wymagających gier internetu i robienia jakiś prac typu word . power point... Z góry dziękuje za odpowiedzi i z chęcią wysłucham waszych propozycji co do zmiany zestawień Dołączona grafika

Edytowane przez Kamil69pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrezygnuj z dodatkowego chlodzenia ( narazie ) olej dvd, przytnij na zasilaczu ( hexa 500 ) i kup procek z odblokowanym mnoznikiem i plyte to umozliwiajaca. Branie i3 plus oc 7870 to bezsens, podobnie zasilacz za 300 zl i dodatkowe chlodzenie do niekreconego proca ( no ok moze troszke ciszej ale liczysz sie z kasa przeciez ) Mozesz tez na dysku przyciac, chyba ze lubisz miec caly internet na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz i5 3470+b75.

BF3 na ultra niema szans na 7870. Ja na 7950 mam ustawione ultra recznie+ wylaczone rozmycie i wylaczony AA. Na mapie metro jest 80fps+ ze spadkami czasem do 55fps.

Do BF3 na ultra to gtx 670, ale dokladac tyle kasy dla jednej gry to troche glupie

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil69pl

Ale 80fps to bardzo dużo a spadek do 55fps jest niewidoczny a i ty masz nie podkręconego tego radka jak widzę a ja jeszcze chce podkręcić a radeony się bardzo dobrze kręcą i dostają dużą wydajność a i widziałem testy bf3 na ultra na tym radeonie nie podkręconym i miał średnie 55fps właśnie a podkręcony ma 70fps więc...

 

I obliczyłem że jeżeli bym oszczędził na tych częściach to by mi z ceny zjechało nawet nie 200zł... A i jak mam instalować gry bez napędu ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 80fps to bardzo dużo a spadek do 55fps jest niewidoczny a i ty masz nie podkręconego tego radka jak widzę a ja jeszcze chce podkręcić a radeony się bardzo dobrze kręcą i dostają dużą wydajność a i widziałem testy bf3 na ultra na tym radeonie nie podkręconym i miał średnie 55fps właśnie a podkręcony ma 70fps więc...

 

Powiem tak, bez AAx4 i rozmycia na 7950 wszystko ultra miod malina.

Jak chcesz wlaczyc AA to trzeba podkrecic, przynajmniej te 1050mhz na rdzeniu musi byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kto mi dal -1 niech mi laskawie napisze co w moim poscie zostalo nagrodzone w ten sposob. Kamil nie sprecyzowal co za dysk i myslalem ze chce kupic momentusa na ktorym mozna sporo zaoszczedzic, Hexa 500 spokojnie wystarczy chyba ze 100 W zapasu po maksymalnym OC dzisiaj uznawane jest za zbyt malo. Oczywiscie jesli tak jest to niech ktos mi napisze dlaczego. Wybaczcie za off-top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil69pl

To ciach!a usuwaj ja mam w [gluteus maximus] to forum i tak ciach!o kto mi coś doradził....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...