Skocz do zawartości
slam666

Płyta ASRock P5B-DE czy kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem ostatnio dysk ssd ale okazało się że pod moją starą płytę nie ma sensu go podłączać, więc chciałem kupić coś lepszego. Mając tylko 200zł do wydania, znalazłem coś takiego:

 

http://allegro.pl/p5b-de-s775-p965-4ddr2-glan-8ch-atx-i2774255741.html

 

Czytałem opinie o tym produkcie i trudno stwierdzić czy jest dobry bo zdania są podzielone, ale przeważają pochlebne opinie. Może ktoś doradzi mi czy brać tą płytę? Może coś innego byście polecili? Nie mam żadnych wygórowanych wymagań, byle by SSD działał z lepszą wydajnością pod sata 2, bo teraz to porażka jest. Specyfikację mojego kompa podaję poniżej, czy wszystkie podzespoły będą pasować do tej płyty? I czy mogę ram wymienić na inny, większy?

Przepraszam za te wszystkie pytania, ale jestem zielony jeśli chodzi o płyty, nie zależy mi na super sprzęcie bo mnie puki co na to nie stać, do tej pory byłem zadowolony z marketowca, chciałbym go tylko trochę ulepszyć.

 

Płyta główna: Gigabyte GA945 GCMX-S2

Procesor: Intel Core2Duo 2,2GHz E4500

Ram: 2x1gb ddr2 667Mhz

Dysk SSD Samsung 830, 128gb

Dysk HDD WD 400gb

Grafika: HD Radeon 6670

Zasilacz: OCZ 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu pakować tyle kasy w martwy socket .

 

Za 150 zł więcej masz płytę na H61 ( np. MSI H61M-P21 ) + Celeron G550 + 4GB DDR3 .

 

Procek szybszy niż twój E4500 , płyta sensowniejsza w rozbudowie ( co prawda brak SATA III i USB 3.0 ) ale dużo lepsza niż Asrock na S775 .

 

Ew. droższa o jakieś 50 zł MSI B75MA-E33 mająca już SATAIII i USB 3.0 (zarówno gniazdo na płycie jak i na tylnym śledziu ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chyba faktycznie dozbieram trochę kaski i zainwestuję w proponowany przez Ciebie sprzęt. Tylko ja sie trochę na tym nie znam, chodzi mi o konkrety, typu czy ten procek, jest już że tak powiem na miarę naszych czasów? :) Bo wiem że ten mój to już do lamusa odszedł dawno :)

Pokusiłbym sie o tą opcję z droższą płytą i SATAIII, to byłby już dla mnie full wypas :) Tylko dokupienie do tego procka i ramu to już trochę kosztuje ;/ Sama płyta super, tylko że obsługuje min. Core i3, ale chyba kurde się skuszę i dozbieram trochę kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio dysk ssd ale okazało się że pod moją starą płytę nie ma sensu go podłączać

 

byle by SSD działał z lepszą wydajnością pod sata 2, bo teraz to porażka jest.

 

To podłączałeś go czy nie?

 

Moim zdaniem jest sens podłączać ssd do takiego kompa. Kop ssd to czas dostępu a nie transfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest podłączony, zainstalowany nowy system, skonfigurowany pod ssd i jestem zadowolony, bo różnicę odczuć można odrazu, zarówno przy starcie systemu, jak i w programach. Nie instalowałem jeszcze żadnej gry, choć mam zamiar zainstalować Aiona na tym dysku. Wiem że cudów nie będzie, ale może lekkie przyspieszenie da się odczuć. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, szkoda tylko że nic wcześniej nie wiedziałem o chipsetach i płytach głównych, bo teraz już wiem że muszę zmienić płytę, a jak już mam to zrobić to wolę odrazu z SATAIII, żeby konkrety były :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama zmiana płyty na wyposażoną w kontroler sata 3 nic ci nie da. No chyba, że lepsze słupki w benchmarkach.

Tylko jeśli mobo z sata3 będzie miało lepsze cpu, wtedy będzie różnica.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A możesz jaśniej mi to wytłumaczyć? Już wiem że płyta musi mieć chipset przynajmniej ICH8, ale jak kupie już taką płytę jak kilka postów wyżej,MSI B75MA to chyba będzie dobra? Na co jeszcze zwrócić uwagę, przy zakupie nowej płyty z SATAIII i nowym procku, tak żeby w miarę możliwości zmaksymalizować wydajność SSD? Szczerze to kompletnie nie wiem co to jest mobo i jak to sprawdzić przy zakupie płyty? Choć może lepszym rozwiązaniem będzie wcześniejsze zapytanie was o konkretny model i procek jak już będę chciał kupić.

Edytowane przez slam666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo to skrót od motherboard czyli płyta główna ;)

Przy wyborze płyty trzeba się kierować przede wszystkim złączami,które będą ci potrzebne.

Znając w/w oczekiwania i budżet można dobrać płytę i procesor. Pamiętaj, że płyty na lga1155 zasadniczo są pozbawione złącz IDE ATA.

 

Nie nastawiaj się, że odczujesz kolejnego kopa wydajności ssd, gdy ten będzie pracować na SATA3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiam się, chodzi mi tylko o to że jak już mam wydać kasę to wolę odrazu kupić coś lepszego , na powiedzmy kolejne dwa, trzy lata. A jeśli do tego obecny dysk będzie wydajniejszy to będzie super. Nie potrzebuję wyciskać z tego dysku ostatnich potów, wystarczy że będzie działał w miarę swoich możliwości, według jakiegoś wzorca, przy odpowiednich parametrach sprzętowych komputera. Poza tym postaram się dobrać wszystkie komponenty tak by było to jak najbardziej wydajne, w swojej klasie :) Nie liczę na cuda, poprostu chcę zmodernizować kompa, tak by podziałał sprawnie przez następne 2-3 lata :)

Już i tak troche się dowiedziałem od Ciebie na temat płyt, więc będę dalej czytał i w razie czego zadawał pytania, by w końcu kupić coś dobrego :) Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...