Skocz do zawartości
misiel111

Tani komputer do gier [2100zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem w miarę taniego sprzętu, takiego by pograć w nowsze tytuły, a nie chce wydawać za dużo pieniędzy, bo za 2 lata planuje zakupić coś o wiele mocniejszego, niestety mój budżet zamyka sie w ~2100 zł.

Znalazłem komputerek o takich parametrach:

 

proc :AMD FX-6100 6 rdzeni 3,3GHz ( max 3,9GHz ) 14MB

grafika : GIGABYTE GT630 2GB (128) aktiv 1x HDMI; 1x DVI; 1x VGA

HDD : 1TB Seagate Barracuda 64MB SATAIII 7200rpm

Płyta Główna: GIGABYTE 78LMT-S2P

RAM: 8GB DDR3-1333MHz Kingston (2 x 4GB)

zasilacz :420 W

Win 7 home premium 64 bit

 

to razem z windowsem miescie sie w tych właśnie granicach. Chciałbym sie dowiedzieć czy pogram w jakies lepsze gierki na tym PC'cie, i czy ewentualnie mozna delikatnie mierzyc w przyszłość na ten rok chociaż. Patrząc na youtubie jak sprawuje sie ta grafika z procesorem, jestem pozytywnie nastawiony, gdyz na srednich detalach spokojnie smiga najnowszy AC III i Far Cry 3. Licze na waszą pomoc i opinie. Pozdrawiam i życze miłego wieczoru :)

 

P.S. często spotykam się z oznaczeniem grafiki : GT 630m . czy to to samo co zwykle 630? wydaje mi sie ze to wersja dla notebookow i laptopów. różni się czymś od normalnej? bo wiekszosc filmikow jest wlasnie z grafika 630m. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jak z allegro. Karta do pulpitu. Zasilacz szrot, no chyba ze nie spisales modelu.

 

Wrzuc tutaj celerona/pentiuma, za rok wymienisz na i5 ~550/600zl uzywka sie znajdzie(albo jak uzbierasz kase to szybciej), za dwa lata tylko karta graficzna do wymiany.

http://www.purepc.pl...kupowy?page=0,7

Jak nadal bedzie za drogo, wyrzuc naped i jedna kosc ramu.

EDIT> masz gotowca> http://www.morele.net/inventory/info/uw6OjH/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy powinien polecieć zasilacz "420w" karta do bani, nowsze gry pójdą tylko na low tzn. uruchomią się. Zestaw bardzo słaby, typowy low end o pozornie "mocnych" parametrach, nie wart kupna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak było napisane w parametrach, o zasilaczu nic więcej. Czyli ten sprzęt za 2000 zł z i3 i tym radeonkiem spisywałby się o niebo lepiej tak? Czy taki komputer jak podał kolega adamlop moge gdzies znalezc zlozony czy sam składać muszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc :AMD FX-6100 6 rdzeni 3,3GHz ( max 3,9GHz ) 14MB

grafika : GIGABYTE GT630 2GB (128) aktiv 1x HDMI; 1x DVI; 1x VGA

HDD : 1TB Seagate Barracuda 64MB SATAIII 7200rpm

Płyta Główna: GIGABYTE 78LMT-S2P

RAM: 8GB DDR3-1333MHz Kingston (2 x 4GB)

zasilacz :420 W

Win 7 home premium 64 bit

 

czasami mam wrażenie, że ludzie sami robią sobie na złość

 

B75MA-E33 199

G550 160

8GB 119

HEXA 500W 183

500GB 226

DVD 64

7870 915

 

1866+obudowa

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałeś w ogóle ten temat?

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_grudzien_2012_poradnik_zakupowy

 

Zamów to co podał adamlop tylko dodając montaż powyżej 3 elementów. Dodatkowo tu masz info jak zrobić składanie i wysyłke za 1zł:

 

Nasze zestawy składamy na bazie oferty sklepu internetowego Morele.net. Każdy użytkownik PurePC.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:

  • Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.
  • Umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciągnie, nie martw się. Zestaw jest tak uszyty, abyś mógł za rok poszukać używanego i5 i dodać mu skrzydeł. Jako że potrzebujesz jeszcze obudowę i Windows'a, będziesz musiał chyba zmienić k. graficzną na HD7850 1GB, cena niecałe 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Celeron i HD7870 to poroniony pomysł. To już w zestawie z HD 6870 w komputerze mojego kuzyna ten procek często jest wąskim gardłem.

 

Zaraz się okaże, że kolega ma monitor 720p to w ogóle ten HD7870 będzie wspaniałą inwestycją...

 

 

Moim zdaniem minimum pentium G860 (20% wyższe taktowanie, więcej cache, szybszy kontroler pamięci) do maksimum HD 7850 1GB. Ale pamiętaj, że będziesz musiał ten procesor wymienić na i5, żeby grać płynnie w najnowsze gry.

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał możliwość dołożenia to proponowałbym http://www.purepc.pl...kupowy?page=0,8

 

Brałbym coś takiego ( http://www.purepc.pl...kupowy?page=0,7 )

Możesz zaoszczędzić na płycie 60zł a brać np taką B75MA-E33 ogólnie każda na b75 będzie spoko więc sobie możesz wybrać taką która Tobie pasuje. Bedziesz miał 150 -200zł na obudowę więc możesz brać silentiumpc brutus 410 i jeszcze na piwo zostanie;) na morelach wysyłka i złożenie za złotówkę będziesz miał, ewentualnie silentiumpc gladius m40 troche lepsza. Jak jeszcze windows potrzebny to trzeba zjechać na procku i brać Intel Pentium G860 BOX , a jak dalej nie starczy to pozostaje brać mniej ramu czyli 4gb raczej do gier tyle wystarcza ewentualnie zawsze można dokupić kostke. Podsumowując:

Intel Pentium G860 BOX -250zł

B75MA-E33 - 200zł

Gigabyte HD 7850 OC 1GB GDDR5 - 670zł

GoodRam 4GB 1333 MHz - 60zł

SilentiumPC Deus 500W - 200zł

brutus 410 - 135zł

windows 7 home premium 64bit -350zł

dysk WD Blue 500GB - 220zł

nagrywarka Lite-On iHAS122-18 - 70zł

razem: 2155zł około, ceny w przybliżeniu podawałem. Wysyłka, złożenie - 1zł na morele.net

A jak wyjdzie te 50zł ponad budżet i nie możesz dołożyć to zasilacz słabszy Fortron HEXA 400W -160zł wystarczy do tej konfiguracji aczkolwiek warto jednak dołożyć do tego silentiumpc

Edytowane przez michalelo
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się zwiekszyc budzet do 2400 zł. Pochodziłem i poszukałem i mam takie cudo. co o tym sadzicie?

 

Intel Core i3-3220 Dual Core, 3,30 GHz, 3mb, LGA1155, 22nm,55W,VGA,BOX - 487

Gigabyte GA-875M-D3H, B75, DualDDR3-1600, SATA3,5xSATA2, HDMI,DVI,mATX - 267

Kingston HyperX 2x4GB, 1600 MHz DDR3 NON-ECC CL9 DIMM XMP, Blu - 157

HDD WD BLUE 3,5" , 1 TB, SATA/600, 7000RPM, 64 mb Cache - 289

Logic Obudowa komputerowa AT A01 Midi Tower - 80

ASUS ENGTX550 GeForce GTX 550 TI DC, 1 GB DDR5 (192 bit) . HDMI , 2xDVI, BOX - 464

LG SuperMulti SATA DVD+/-R24x, DVD+RW8x,DVD+R DL 16x, SecurDisc, bare bulk - 73

WIN 7 Home premium 64 bit SP1 PL - 400

Logic Zasilacz ATX 620W 140 nm FAN - 162

 

 

Łącznie wyszło 2379 brutto za ten sprzęt. Moim zdaniem b.dobra oferta ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz Dołączona grafika . Zasilacz lipa, obudowa lipa, grafika lipa. Wydajniejszy i porządniejszy zestaw podałem wyżej, jak masz kase to zamiast g860 włóż tam i3-3220 i dołóż ewentualnie ramu

Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiel ty chyba po aukcjach szukasz rozumiem? Rozumiesz, że takie zestawy zazwyczaj są beznadziejne w wydajności? W sklepie internetowym złożą ci zestaw nie bój się o to... Bo chyba w tym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziłem po sklepach w miescie i zaproponowali mi ten zestaw w takiej cenie. mi zależy na fakturze vat specjalnej , bo chce kupić 2 kompy takie same ale zeby na fakturze było ze jeden komp za np. 4,5 tys zł. dlatego szukam na miejscu a nie w sklepach internetowych gdzie takiej faktury nie otrzymam.

Dlaczego oceniacie ten sprzęt jako badziewie?Co jest nie tak w tej karcie graficznej? ja ten komputer potrzebuje na 2 lata , potem wyjezdzam i bede mial wiecej gotówki wiec złoże 1 kompa w okolicy 4 tys, jednakze teraz na przetrzymanie szukam czegoś rozsądnego. Wydaje mi sie ze te połączenia są bardzo dobre. co do zasilacza.. tez mialem watpliwosci bo powiedzieli mi ze niby nowosc i mało żywotne wiec sie zastanawiam nad tym. a uzytkownik Klaus, czyli moderator działu , mógłby pomóc w jakiś sposób a nie oceniać moją ! Propozycje ! w sposób jaki to uczynił. Jeśli sie nie zgadzasz z tym to albo sie wstrzymaj od głosu drogi moderatorze, ale prosze o pomoc, bo po to ten dział został utworzony, by radzić , pomagać a nie oceniac czyjes propozycje. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh to poszukaj takiego sklepu w którym mają te części które podałem ewentualnie niech zamówią a druga sprawa w morele.net też można brać na fakturę ( http://www.morele.net/pokaz_pomoc/6/ ). Jak to co jest nie tak? to że zestaw który podałem wyżej jest energooszczędniejszy i wydajniejszy, grafika jest dużo lepsza, zasilacz dużo lepszy, obudowa dużo lepsza. Co z tego że bierzesz na 2 lata no to w tej samej cenie możesz mieć dużo lepszy i porządniejszy komputer przez te 2 lata o fakturze już wspomniałem. a tutaj porównanie grafiki: http://www.anandtech...duct/549?vs=541 Dołączona grafika chyba już nie masz wątpliwości. Nie znam się zbytnio na tych fakturach ale najpierw dostajesz tą pro-forma jak wpłacisz kasę i dostaniesz towar to na tej podstawie powinni wydać fakturę vat ale pewny nie jestem zawsze można skontaktować się ze sklepem i się dowiedzieć. Ewentualnie zamówić te części w normalnym sklepie jak już pisałem jeśli ceny nie będą kosmiczne

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoc?

W kilku postach dostałeś dobre propozycje, wyskakujesz z czymś, co się kupy nie trzyma. Po co więc prosisz o pomoc, jeśli masz zamiar to co chcą ci na osiedlu wcisnąć.

Akurat w tej relacji nie ty będziesz decydował kiedy mam się wstrzymać od głosu.

 

Faktura vat specjalna? Kpisz? Czemu to ma służyć? Na to pytanie oczekuję odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to są prywatne sprawy i nie muszą dotyczyć moderatora działu , gdzie proszę o pomoc. nie musze takich informacji upubliczniać bo nie zycze sobie aby ktos wtykał nos w nie swoje sprawy. napisałem tutaj by sie poradzić co udało mi się znaleźć w miescie i jak to oceniają. rozumiem ze ktos podał mi własne propozycje, ale wtedy akurat nie miałem dostepu i nie moglem ich porownac z cenami w sklepie w moim miescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...