Skocz do zawartości
Lire

Nowy pc skladany od 0 raczej z ograniczonym budzetem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytalem duzo na temat nowego sprzetu wiec jakas wiedze podstawa posiadam aczkolwiek nadal mam pewne dylematy mam nadzieje ze ktos bedzie mi w stanie pomoc.

 

Po pierwsze w najnowsze tytuly nie gram od dawna chociaz nie powiedziane ze nie odpale sobie czegos w wolnej chwili jezeli sprzet na to pozwoli ale nie jest to priorytet. Natomiast komputer bedzie uzywany do odpalania wielu klientow jednej z gier mmo - Lineage 2. Planowo komputer ma chodzic 24/7 365 dni w roku z 5-6 klientami owej gry + codzienne uzytkowanie mail/skype czasami league of legends i z tego co mi przychodzi do glowy to nic ponad.

 

Nigdy fanem OC nie bylem i nigdy nie podkrecalem niczego wiec z zalozenia nie bede sie "bawil" w podkrecanie sprzetu co jakis czas jezeli OC bedize, to bedzie to zrobione raz na starcie z raczej bezpieczna rezerwa ;p. Sprzet traktuje bardzo uzytkowo mam go uruchomic nie "dotykac" i powinien dzialac bez wiekszej uwagi z mojej strony.

 

Dodatkowa sprawa nie planuje dokupwania/unowoczesniania tego PC przez raczej dluzszy czas.

 

Planowana cena za caly zestaw to 2500 (bez monitora) aczkolwiek komputer bedzie brany na raty wiec roznica 100-200 zlotych czy nawet 500 jezeli jest to naprawde uzasadnione nie bedzie wielkim probleme.

 

 

Biorac pod uwage w/w mam kilka "problemow"

 

Plyta Glowna + Procesor

 

i5 3470 vs i5 3570k

 

Poczatkowo bylem "zdecydowany" na 3470 ale po wczytaniu sie co nie co w problematyke zauwazylem problem - Potrzebuje na ta chwile dwa porty SATA III i mobo ktore sa "polecane" do procesorow z zablokowanym mnoznikiem (B75) posiadaja jeden slot SATA III.

 

Roznica w cenie nie jest wielka ale z zasady nie lubie wywalac pieniedzy w bloto - inwestycje powinny byc trafione ;p Zakladajac ze najtansza plyta ktora spelnia moje wymagania (plyty z77) sa polecane z procesorami 3570k. Jezeli bede zmuszony kupic plyte na chipsecie z77 jest sens dokladania pieniedzy do i3570k mimo ze entuzjsta OC nie jestem ? Moze ktos jest w stanie zaproponowac jakies inne rozwiazanie tej sytlacji.

 

Dodatkowo jezeli kupowanie takiego procesora do moich potrzeb jest nie uzasadnione czekam na jakies propozycje/opinie odnosnie zmian ;p

 

 

RAM

 

Tutaj jest kolejny problem tak jak pisalem wyzej moje potrzeby sa dosc niecodzienne. Z tego co mi wiadomo przy takim wykorzystaniu PC powinienem zainwestowac w duza ilosc ramu wiec chcialem kupic 16gb (2x8) i teraz jest pytanie czy dokladanie pieniedzy w "lepszy" ram przy takim zastosowaniu ma jakis sens ? Czy powinienem kupic najtanszy ram o planowanej wielkosci ?

 

Po rozwiazaniu tych problemow pojawia sie kolejne pytania ;D

Edytowane przez Lire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby brać Z77 + i5 3470/3550. Posiadanie płyty na Z77 pozwoli podnieść mnożnik cpu 6 oczek w górę z tego co mi wiadomo. Jeśli więc zdecydowałbyś się na to OC, byłoby to bezpieczne i bezproblemowe podniesienie wydajności. Dostałbyś przy tym oczekiwane 2x sata3. Rozumiem, że te 2x sata3 potrzebne jest pod 2 SSD? Inaczej możesz spokojnie brać B75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupy bede raczej robil @ morele.net

 

Generalnie pomijajac jakies zmiany kosmetyczne pt. karta graficzna/ram jednej czy 2 firmy zlozylem takie zestawy:

 

"podstawa": http://www.morele.net/inventory/info/kRh6RO/

 

I teraz jest 9 roznych opcji i ich cena rozni sie o niceale 600 zl.

 

Bralem pod uwage:

 

Procesory:

i3 3220, i5 3470, i5 3570k

 

Grafika:

7850, GTX 660, 7870

 

Przeplatajac takie zestawy cena waha sie od 2100 do 2700 PLN.

 

Po pierwsze czy powinienem cos zmienic w "podstawie" i ktora kombinacje procesor/grafika powinienem wybrac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym do tego i5 3570.

 

Zdecydowanie. Przy twoich wymaganiach (5 klientów jakiejś gry - z tego co pamiętam L2 nie miał zerowych wymagań, z ciekawości: po co Ci tyle odpalonych klientów?) i chęci grania w LoL-a jednocześnie to nawet nad dopłatą do i7 bym się poważnie zastanawiał.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 klientow l2 z palcem w nosie ciagnal athlon x2 4200. Jedynie potrzeba ramu 2gb+. i7 do tej gry to przegiecie.

 

5 klientow to pewnie bufferzy, krasnal sprzedajacy itemy w miescie, tank+ofensywny mag.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...