Skocz do zawartości
StreetUser

i5-3570K na GA-Z77-DS3H - podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam płyte główną Gigabyte GA-Z77-DS3H i procesor Intel Core i5-3570K

Procesor jest do OC, więc chciałbym się dowiedzieć parę rzeczy na ten temat.

Płyta główna z tego co wiem nie posiada chłodzonej sekcji zasilania i ogólnie nie najlepiej bedzie się nadawała do podkręcania procka. Ale czytałem że mimo wszystko jakoś sobie radzi z podkręceniem 3570K do 4,5GHz. Wiecej też nie miałbym zamiaru kręcic jak 4,5. Najpierw chciałbym się dowiedzieć ile dało by się podkręcić ten procesor tak optymalnie... nie chcę wymieniac płyty głównej... czy ewentuanie trzeba by wymienić chłodzenie na procesorze kupujac np. cos za 150zł? Jak by się to spisywało??

Dodam że zasilacz to BeQuiet 630W Pure Power L7 BOX

Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chcąc nawet podkręcić go na 4,5GHz to muszę zmienić to chłodzenie które bylo standardowo dołączone z procesorem na jakieś lepsze, czy to co jest da sobie radę?

Bo generalnie to przyznam że pierwszy raz bede takie coś robił... nigdy wcześniej nie podkręcałem... Oczywiście czytałem temeat na purepc dotyczacy podkręcania.

Edytowane przez StreetUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zaszkodzi zmienić na coś lepszego. Oczywiście w granicach rozsądku. Intel stosując glut zamiast lutowania ( połączenie rdzeni z czapką procka ) spaprał oddawanie ciepła, więc możliwości chłodzenia są w Ivy Bridge znacznie ograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę mam Cooler Master Elite 330U - na tyle wiatrak 12x12, na bocznej nie ma nic, przód cały z siateczki,

Obecne temperatury jakie panują w mojej budzie są takie (w spoczynku):

Płyta główna GA-Z77-DS3H - 27 °C (81 °F)

Procesor i5-3570K - 29 °C (84 °F)

Procesor graficzny GF GTX 660 - 30 °C (86 °F)

Dysk Seagate 1TB - 34 °C (93 °F)

 

I na ile maksymalnie mogłaby temperatura skoczyć tak żeby się nic złego nie działo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne temperatury jakie panują w mojej budzie są takie (w spoczynku)

 

Daj se siana z tym podkręcaniem z takim podejściem.

 

Oczekujesz wyższej wydajności spoczynkowej po podkręcaniu? Chyba nie a zależy ci na wydajności w grach czy innych zastosowaniach. Odpal więc OCCT i sprawdź jakie masz temp.

Procesor może mieć do 80st. C na rdzeniach. Na pozostałe pytania musisz sobie odpowiedzieć sam, doświadczalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...