Skocz do zawartości
pawelexio

OC procesora - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

 

Moja płyta głowna: ASUS P5KPL-AM SE

Procesor: Intel Celeron E3300

Zasilacz: CORSAIR CX430

 

Otoz mam problem przy podkrecaniu procesora. Moje OC zatrzymuje się na AI Overlock w trybie gotowych profili, gdzie zostaje on ustawiony na 30% Overlock

Wszystko działa elegancko, nie przegrzewa sie.

 

Problem pojawia sie, kiedy to mam ochote na podkrecenie go jeszcze bardziej. Ustawiam AI overlock na Manual i mam do dyspozycji CPU Frequency, ktore to konczy sie na 270( wtedy sie przynajmniej uruchomi komputer) lecz jest niestabilny i wywala po jakims czasie Blue Screena, dlatego tez pozostawiam podkrecanie na gotowym profilu 30%. Wszystkie opcje jakie mam do dyspozycji w konfiguracji to poza wymienionymi wyzej jest jeszcze:

1) DRAM Frequency gdzie jest mozliwosc ustawienia Auto/677/800MHZ ( ustawiam na 800MHZ)

Kolejne opcje sa z napieciami:

1)1.8V Dual Over Voltage gdzie do dyspozycji mam Auto/1.80V/2.00V/2.25V (Ustawiam na 2.00 w przypadku gdy DRAM jest na 800MHZ)

2)VTT_CPU over voltage opcje Auto/1.2/1.3V (tutaj ustawiam 1.2V)

3)1.25V over voltage opcje Auto/1.25/1.4

4)1.5V over voltage opcje Auto/1.5V/1.6V

 

Dodatkowo wchodząc w opcje CPU Settings

1)CPU Ratio Settings mam mozliwosc ustawienia od 06.0 -12.5 ( ustawiam 12.5)

Reszte opcji daje na Disabled czyli np. oszczedzanie energi itp.

 

Aktualnie procesor, aby działał stabilnie moge podkrecic z 2.5 do tylko 3.2...

Czytałem, ze ludzie ten procesor wykręcali naprawde bardzo wysoko do 4.0

Zatem w czym lezy moj problem? Czyzby plyta glowna ogranicza? a Moze coś innego?

 

Chcialbym sie dowiedzieć co robie źle, co moge zrobić, jak zrobic aby było dobrze(jakis krotki poradnik mile widziany :P) jezeli w ogole da sie coś z tym zrobić.

 

 

Dziekuje z gory i pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Wydaje mi się że należy podniesc napięcia które i o ile nie wiem. A najlepsze płyty do oc twojego socketu to z chipsetem p45 i x48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Nie koniecznie , każda dobra płyta nie zależnie jak ma chipset nadaje się do OC - czy to stare 965/975 , P31/P35/P43/P45 czy to seria X38/X48 .

 

Co do problemu - nie widzę opcji zmiany samego napięcia zasilającego CPU , bez tego kręcenie jest średnio sensowne .

 

Płyta czasami sama dobiera VCore ale może być ono albo za małe ( jak u ciebie ) lub za duże .

 

A że ta płyta z założenia nie jest do OC to nic nie poradzisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...