Skocz do zawartości
wegimar

Seasonic s12 500 396W na + 12 V podoła jeszcze czy juz zmieniać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem, powinienem zmienić zasilacz czy już nie. Zmieniłem aktualnie konfig. na i5 3570k (będzie delikatnie kręcony powiedzmy do max 4,5) grafa to GF od Gigabyta 460 1gb OC, reszta to standard: płyta główna, 2 dyski, 8 gb ramu, napęd dvd itp.

W planach mam zakup GF 670.

Mój zasilacz to już leciwy 5-6 letni (co nie znaczy że zły - dalej jest bardzo cichy no i bezawaryjny) Seasonic S12-500

Jego parametry

PFC: Aktywny

Obciążalność linii +3.3V i +5V:: 180 W

 

Obciążalność linii +12V: 396 W

 

Łączna obciążalność linii +3.3V & +5V, +12V: 480 W

Łączna obciążalność linii -12V, +5Vsb: 20 W

Łączne natężenie na linii +3.3V: 30 A

Łączne natężenie na linii +5V: 30 A

Ilość linii +12V: 2

 

Natężenie linii +12V: +12V1 17 A, +12V2 16 A

 

Łączne natężenie na linii -12V: 0.8 A

Łączne natężenie na linii +5Vsb: 2 A

 

I teraz pytanie mam myśleć o zmianie zasilacza czy jeszcze da radę z tym GF 670 przy założeniu niewielkiego OC procesora i grafiki.

Jeżeli uważacie że zmiana zasilacza jest uzasadniona, to co polecacie przy preferencjach:

1. CISZA

2. BEZAWARYJNOŚĆ

dopiero na 3.CENA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie jest, po pierwsze- zwykle zabezpieczenia prądowe dla konkretnej linii ustawione są dużo wyżej niż na tabliczce znamionowej, po drugie jest tak że jedna linia przeznaczona jest dla Procesora/płyty i peryferiów a druga linia dla karty graficznej(i ew części peryferiów).

Podaj dokładnie model zasilacza ew zdjęcie tabliczki znamionowej. Masz w nim dwa złącza PCI-E czy jedno?

 

edit:

Jeżeli masz , tak jak napisałeś s12-500 to jest to wersja oemowego ss-500ht, powinna mieć dwa złacza PCI-E, w dodatku z tego co pamiętam te jego dwie linie są dość "wirtualne" , ustawienia sensorów ograniczających prąd ustawione są ponoć sporo powyżej 20A na linię. Krótko- nie powinno być problemów.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...