Skocz do zawartości
Syzygy

Nietypowy zestaw za ~2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie przymierzam się do zakupu komputera o tyle nietypowego, że chciałbym coś mocnego natomiast tymczasowo bez karty graficznej z planami dokupienia jej w przyszłości.

 

W związku z tym chciałem zapytać czy byłby ktoś wstanie określić jak potencjalnie by sprawował się poniższy zestaw pozbawiony karty graficznej.

http://www.purepc.pl...upowy?page=0,12

Kolejne moje pytanie dotyczy wymienionych płyt głównych. Czy istnieją między nimi jakieś różnice które faworyzowały by jakąś w tak nietypowej sytuacji. Ostatni już dylemat dotyczy obudów, mianowicie te polecone nie ukrywam, że nie są tanią sprawą i czy zakup któreś z tańszych znajdujących się na liście poleconych będzie miał jakieś znaczące wady a jeśli nie to w której z nich udało by się zmieścić ww zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. "Jak potencjalnie by sprawował się poniższy zestaw pozbawiony karty graficznej". poza grami rozumiem???

Jest to na pewno szybki zestaw i przygotowany na przyszłą rozbudowę (dołożenie dobrej karty graficznej).

 

2. "Kolejne moje Pytanie dotyczy wymienionych płyt głównych. Czy istnieją między nimi jakieś różnice które faworyzowały by jakąś w tak nietypowej sytuacji."

Różnica zapewne będzie w możliwości podkręcania procesorów lub braku podkręcenia oraz w sekcji zasilania (tu lepiej niech wypowie się ktoś doświadczony)

 

3."Ostatni już dylemat dotyczy obudów, mianowicie te polecone nie ukrywam że nie są tanią sprawą i czy zakup któreś z tańszych znajdujących się na liście polecanych będzie miał jakieś znaczące wady a jeśli nie to w której z nich udało by się zmieścić ww zestaw."

Masz na myśli obudowy za +/- 100zł? One na pewno nie chronią sprzętu przed kurzem (mam na myśli filtry), mają cienkie blachy co spowoduje głośniejszą prace komputera, słabe spasowanie elementó.

Może "SilentiumPC Gladius M40 Pure Black" jest w polecanych i ma większość przydatnych rzeczy (szczerze nie wiem czego jej brak...) i cena jest w okolicach 200zł

 

P.S. Jeśli dokładniej sprecyzujesz pytania postaram się lepiej odpowiedzieć

 

Edit: Klaus wybacz jechałem na standardowym stylu, już zmienione

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Tak oczywiście poza grami. Jeśli już jakieś to starsze/mniej wymagające.

2) Chodziło mi tu bardziej o fakt braku dodatkowej grafiki. Być może któraś z proponowanych lepiej by się nadawała do takiego rozwiązania. Co do podkręcania oczywiście z czasem chciałbym coś podkręcić niemniej opisy techniczne tych płyt nie ukrywam są dla mnie nie do końca zrozumiałe co uniemożliwia mi obiektywne porównanie :(

3) Nie ukrywam, że raczej ~200 zł aż tak oszczędzać nie chciałbym niemniej 400 zł za sugerowane obudowy to trochę sporo w związku z czym myślałem o wspomnianym przez Ciebie SilentiumPC Gladius M40 Pure Black lub Zalman Z9 natomiast nie wiem czy były by one odpowiednie pod wspomniany wyżej zestaw już z uwzględnieniem karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz dokładać do obudowy to do takiej http://www.ceneo.pl/17778139 Nic innego nie zapewni ci ciszy i spokoju w przybliżonej cenie Dołączona grafika Poza tym ta buda starczy ci na kilka lat i pewnie nie jeden Twój podzespół przeżyje.Według mnie to jest jak z zasilaczem.Te dwie rzeczy się najrzadziej wymienia więc warto w nie zainwestować aby mieć spokój na parę ładnych lat ;]

Edytowane przez NeverMiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus

Z podkręcenia raczej zamiaru rezygnować nie mam. Natomiast widzę, że jest tu mocny trend na nieżałowanie grosza na obudowę. Czy naprawdę aż taka różnica w cenie daje na tyle lepsze wyciszenie czy może jest jeszcze jakiś inny aspekt?

 

NeverMiss

A w czym obudowa ta przewyższa te w podobnej cenie z listy polecanych? :)

 

Przy okazji chciałem ponowić pytanie o mobo polecane w tym zestawie czyli czym się one właściwie różnią. Tylko prosiłbym o łopatologicznie wytłumaczenie :) Z tego co przeglądałem to zauważyłem, że ASRock nie ma dvi a przejściówkami to już mi się bawić nie chce więc pozostały mi dwa mobo MSI a pomiędzy nimi jedyne różnice jakie znalazłem to, że droższa ma lepszą sekcje zasilania (nie mam pojęcia czy przy takim zestawie zrobi to jakąś różnicę), różny format który jest chyba bez znaczenia oraz różnice w ilości złącz. Czy może są jeszcze jakieś różnice które przeoczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obudowy opłaca się dołożyć. Jak będziesz składał zestaw to docenisz solidność blach, malowanie, spasowanie elementów, możliwości poprowadzenia kabli, usb 3.0 itp itd. Polece ci to co ja mam, bardzo solidna opcja w atrakcyjnej cenie: http://www.ceneo.pl/20301265

 

Do tego procesora najlepszą opcją będzie wspomniana już MSI Z77A-G45. Mocniejsza sekcja zasilania i więcej opcji w biosie przydadzą się podczas podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...