Skocz do zawartości
Jarkoswawa

Dodatkowa sekcja zasilania 8pin. Zasilacz ma tylko 4 lub 6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamówiony zestaw

 

MSI Z77A-G45 (opis)

Intel Core i5 3570K 3.4GHz BOX (opis)

Kingston HyperX Blu DDR3 8192MB 1600MHz CL10 BOX (opis)

Komputer w przyszłość ma mieć dokupione

 

Dysk SSD OCZ Vertex3 120GB SATA3 2.5'' MLC ( 550/500MB/s read/write), 3.5"

Zasilacz Chieftec CTG-650C

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 660 Ti, 2GB DDR5 (192 Bit),

 

Nie będę na razie żadnego oc robił.

 

Aktualnie posiadam i chce używać

z starego zestawu Zasilacz Chieftec model GPS-450AA-101 A

Zasilacz posiada 20+4pin a dodatkowych 4 piny P2 (dwa czarne i dwa żółto-czarne) i 6 pin P13(3 czarne i 3 żółto-czarne)

 

PYTANIE:

1.Płyta główna ma dodatkowe zasilanie 8pinowe. Dowiedziałem się ,że większa ilość pinów daje mniejszy spadek napiec i dodatkowa sekcja zasilana jest potrzebna przy dużym obciążeniu procka.

Raczej na pewno procesor będzie obciążony i korzystać chce z intel hd 4000.Jak to mam podłączyć tym starym zasilaczem ,żeby nic nie spalić.Nie miałem w reku jeszcze instrukcji A dokładniej czy to ma być p2 czy p13 i czy bliżej procesora itpEDit:Dowiedziałem się ,że p13 to jednak do pci express. a p2 podobno nie da się źle podłączyć. Czy ten zasilacz jest w ogolę kompatybilny z ta płytą?

Edytowane przez Jarkoswawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę podłączysz praktycznie tylko w jeden sposób,inaczej się nie da.Przy wtyczce jest specjalny klips do mocowania wtyczki od zasilacza.Przyjrzysz się gdzie jest umiejscowiony i na wtyczkę spojrzysz to będziesz wiedział jak to podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem o to pytać, więc korzystając z okazji tematu, spytam tu.

Mam również stary zasilacz i podłączoną tylko 4-pin do zasilania procka. Pytanie brzmi, czy ma to negatywny wpływ na OC? Po coś chyba wprowadzili 8-pinowe gniazda. I tak planuje zakup nowego zasilacza, ale chciałbym wiedziec czy czasami braki w zasilaniu nie są powodem mojego marnego OC (łudzę się, że tak :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem Apacz, jestem stary OC-er ;) tylko martwilo mnie, czy trafiłem na aż tak bardzo słabą sztukę, czy wpływają na to jakieś inne czynniki. nigdy nie miałem żadnego problemu z OC na tym zasilaczu z 4-pinową wtyczką, nawet prądożerny Phenom II @X5 na 3,8 szedł na budżetówce, a tu 3570k nie chce iść mi na 4,5ghz do 1.35v co przyprawia mnie o lekką frustrację i zacząłem szukać dziury w całym :)

 

Chodziło mi o to, czy 4 zamiast 8 pin może ograniczać OC na tej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam to na uwadze, jednak uważam też, że należy może też trochę uświadomić Panów składających zestawy. Z77 Pro3 jest aż do ponad 4k zł i na tym bazowałem. lekkie przegiecie i spory minus jeśli faktycznie ogranivza mnie płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...