Skocz do zawartości
e741

G.SKILL DDRAM3 1333MHz Ares

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam mały problem chyba związany z pamięcią RAM.

Otóż kupiłem płytę główną ASUS P8H61 Rev 3.0, procesor Intel Pentium G860, pamięć 8 GB(2x 4GB) G.Skill DDR3 1333 MHz CL9 ARES oraz zasilacz LOGIC 620W, zmontowałem wszystko, uruchomiłem (bez podłączonych dysków) i wszedłem w BIOS po czym wszystko się zacięło - zostało tylko odcięcie zasilania. Moje pytanie czy taka konfiguracja komputera ma prawo działać? Po wielu próbach uruchomienia tego wnioskuje, że albo mam padniętą jedną kostke ramu albo jest coś o czym nie wiem.

Na płycie znajdują się 2 sloty na ram, powiedzmy kostka A działa i tam i tam. Po podłączeniu dodatkowej kostki B wentylator od procka się kręci, brak jakiegokolwiek sygnału alarmującego od speakera, a monitor się nie włącza. Wyjmuje wszystko i wstawiam ponownie tylko kostke A i teraz albo zadziała albo nie.

 

Proszę o pomoc, jakieś wskazówki bo mam wrażenie, że aby uruchomić kompa to trzeba mieć duże szczęście, a wszystko jest nowe. Wcześniej miałem celerona 440 na asus p5gc z 4gb ramu ddr2 kingston, zasilacz 350W i nic podobnego mi się nie przytrafiło, a próba całkowitego upgradu zakończyła się niepowodzeniem :/

Edytowane przez e741

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie mam na tyle dużo środków by kupować drogie rzeczy.

 

Budżetowa płyta - może i tak, bo pady kostek ram chyba nie kontaktują z igiełkami w slotach na płycie, więc albo badziewna płyta, albo niewystarczająco szerokie płytki kostkek ram. Udało mi się odpalić dwie kostki, czyli te 8 GB, ale przyciskając palcami trochę do slotów i na bok - inaczej komp się nie odpala. To chyba jest cały problem. Trochę to dziwne, bo za płytę dałem 2 stówki, a były tańsze i podobne lub lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 zł za płytę na H61 , za tyle mogłeś mieć dużo sensowniejszą płytę na nowszym chipsecie B75 ( SATA III , USB 3.0 , obsługa do 32GB ramu czy obsługa nowszych CPU ) .

 

Markowy zasilacz wcale nie jest drogi , za cenę tego Logica mogłeś mieć dobre 400W a nie pseudo 620W ( który ma w porywach 450W na linii +12V ) .

 

Co do problemu - może coś nie tak jest ze slotami albo pamięć i płyta się gryzą .

 

Sprawdzałeś płytę z innymi pamięciami i/lub ram na innej płycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu - może coś nie tak jest ze slotami albo pamięć i płyta się gryzą .

Sprawdzałeś płytę z innymi pamięciami i/lub ram na innej płycie ?

 

Z tego co wyczytałem w dokumentacji ten model pamięci co mam jest raczej obsługiwany przez płytę (dokument QVL: http://www.asus.com/Motherboard/P8H61/#support_Download_22 P8H61 Series Memory QVL List)

Innych pamięci nie posiadam. Na razie zaczekam co odpiszą ze sklepu na ten temat (niekontaktujące styki). Troche szkoda kasy, ale ewentualnie kupię inne ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci wciskasz do kliknięcia zatrzasków?

 

Tak. Dociśnięcie po tym raczej nie pomaga. Teraz mam wciśnięty gruby kawałek złożonego papieru między ram, a radiator (dobrze, że jest szeroki), trochę pamięć jest przekrzywiona, ale na razie wszystko działa. Druga kostka leży nieużywana, bo nie ma jak ją czymś podeprzeć, ale jest w porządku - sprawdzone w ten sam sposób co pierwsza i wygląda na to, że w tym samym miejscu nie kontaktuje bo jak próbowałem docisnąć bok (w jedną i drugą stronę) na drugim końcu to efekt żaden.

 

EDIT: Dziś kupiłem jedną kostkę pamięci Kingstona 4GB. Wstawiłem i wszystko ruszyło bez problemów. Wniosek: albo G.SKILL robi szajs, albo trafił mi się "wyjątkowy" egzemplarz.

Edytowane przez e741

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...