Skocz do zawartości
Ziolek1983

Sprzęt do programowania sterowników PLC, paneli HMI (z SSD)

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam notebooka do pracy przy programowaniu sterowników oraz paneli operatorskich. Nie są to zbyt wymagające programy. Sprzęt nie będzie wykorzystywany do niczego innego, może poza odbieraniem poczty i przeglądaniem internetu, więc zintegrowana grafika w 100% wystarczy.

Co jest dla mnie istotne:

- duży obszar pracy (min 1600x900)

- bez systemu operacyjnego (I tak muszę zainstalować Win7 professional, bo niektóre aplikacje tego wymagają)

- bajecznie gdyby był SSD, wystarczy nawet 64GB (Mam go zarówno w komputerze domowym jak i biurowym i krew mnie zalewa jak zasiadam do kompa z klasycznym hdd. Jeśli nic takiego nie da się dobrać to po prostu wydłubie hdd i zamontuje SSD)

 

Design, jakość obudowy, gabaryty, masa - mało istotne.

 

Cena: Hmm.. nie mam pojęcia ile to może kosztować. 2-3k zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge ci polecic Dell Latitude E6430 z procesorem intela i5. Bardzo fajna i szybka maszyna. Oczywiscie Win7 Pro najlepiej 32bit lub 64bit + Win XP Pro. Na rynku jest mnustwo PLC i paneli, a nie kazdy producent ma oprogramowanie w pelni wspolpracujace z systemem 64bit i nie pomoze tu uruchamianie w trybie zgodnosci. Ja osobiscie mam starego Dell'a D620 z XP, ale takze mam sluzbowego E6430 z Win7Pro, ktore uzywaja wszyscy w National Oilwell Varco np do kart Roxtec czy sterownikow Siemens Simatic. Kongsberg dla przykladu leasinguje Probooki od HP, ale mi sie najlepiej robi na Dellach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...