Skocz do zawartości
Slavoy

Mój niebieski przyjaciel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż na moim komputerze pojawił się pewien problem, mianowicie chodzi o kilkukrotne zawieszanie się komputera i blue screeny, do tej pory wszystko jakby odbywało się losowo, przy przeglądaniu sieci, słuchaniu muzyki itp. Dzisiaj chciałem sobie pograć w AC3 i od razu po pojawieniu się menu wyskoczył niebieski ekran. Na innym forum dowiedziałem się, żeby sprawdzić ramy memtestem, tak też zrobiłem, najpierw jedną kość, później drugą. Obie czyste, i odkąd mam włożonetylko 2g (ogólnie mam 4) to wszystko działa. Od biedy to mogłoby zostać, ale jednak gdy mam do wyboru 2gb i 4gb to raczej wybiorę 4gb ;)

 

Kody błędów z BlueScreenView

 

0x0000001e

0x000000fe

0x0000004e ten pojawił się dwa razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popracuj na drugiej kości ram jakiś czas i zobacz czy nie będzie problemów. Jeśli na jednej i drugiej kości z osobna będzie ok, trzeba będzie się skupić na konfiguracji pamięci.

 

Nie wiem skąd pomysł na umieszczenie tego tematu w dziale programowym jeśli widać, że problem jest sprzętowy.

Nie wiem skąd pomysł nie podawania konfiguracji komputera.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniżony sługa prosi o wybaczenie, musiałem pomylić działy, moja wina, moja wina moja bardzo wielka wina

Co do podawania konfiguracji to już:

Radeon 6850

AMD Phenom x4 965

Asus M4A89GTD PRO USB3

Kingston 2GB DDR3 HYPER LIMITED EDITION (Czy coś takiego)

OCZ 550V

SEAGATE 1TB nie bardzo wiem czy coś jeszcze

 

Osobno obie kości działają. To co z tą konfiguracją? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, komputer nie eksplodował, na razie wszystko działa, gdyby coś się działo to dam znać. Dziękuje za pomoc

 

Włączyłem dzisiaj AC 3 i pojawił się blue screen z kodem 0x0000004e i przed wywaleniem pojawiły się artefakty

Edytowane przez Slavoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-186983-0-46201500-1362411412_thumb.png

 

post-186983-0-57563900-1362411418_thumb.png

 

post-186983-0-75347900-1362411423_thumb.png

 

 

Robiłem test jakimś programem do sprawdzania karty graficznej, miałem koło 500pkt i podczas 6 minut testu nic nie wykrył, a sterowniki aktualizowałem wczoraj

Edytowane przez Slavoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja gadam o memteście? Ja gadam o normalnej pracy komputera. To że memtest chodził dwa dni i nie wykrył błędów, nie znaczy, że pamięci są sprawne. Wiem, trudno to zrozumieć ale taka prawda. Memtest nie zawsze się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, posiedzę na jednej kości, zobaczymy czy czegoś się dowiemy Dołączona grafika

 

 

ok, do tej pory pracuję na 2gb i wszystko działa, ani jednego bluescreena czy czegokolwiek

Edytowane przez Slavoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też w innych slotach pamięci. Odkurzałeś kompa?

 

0xfe - problem z urzadzeniem na usb/sterami

0x4e - pewnie problem z mapowaniem pamieci, problem sterownika

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, już miałem nadzieję, że problem się rozwiązał, jednak jak to zwykle bywa, znów się pomyliłem.

 

Dzisiaj zmieniłem kości ram i po jakiś 5 minutach pojawił się blue screen, więc "działającą" kość włożyłem z powrotem, ale w inny slot, po kilku godzinach, pojawiły się dwa artefakty, przy czym po jednym pojawił się blue. Dodam, że te "kilka godzin" grałem w wiedźmina i dopiero po wyłączeniu (dosłownie po wyłączeniu) pojawił się pierwszy błąd. Teraz włożyłem działającą kość do slotu z początku, zobaczymy jak długo pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...